Kréta od 1 718 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak to vypadá na dovolené v Řecku? Aktuální rozhovory s Čechy v Řecku

Jak to vypadá na dovolené v Řecku? Aktuální rozhovory s Čechy v Řecku

Řecko od 1. července vítá první české turisty. Cestovní kanceláře se předhánějí se zajímavými nabídkami na dovolenou v Řecku, letadla jsou plně obsazená a v této krásné zemi je právě sezóna v plném proudu. Co se ale pro letošní rok změnilo? Jak to probíhá na letišti v Praze a v Řecku? Probíhá kontrola QR kódů či namátkové testy na koronavirus? A jak to vypadá v hotelích a na plážích? Zeptali jsme se českých turistů, kteří do Řecka v těchto dnech přiletěli, na otázky, které nás všechny momentálně nejvíce zajímají.

Důležité informace

  • Před cestou je nutné vyplnit vstupní formulář, a to i v případě, pokud cestujete s cestovní kanceláří.
  • Nezapomeňte si s sebou vzít roušky, které jsou povinné na letištích i v letadle. Rovněž v některých obchodech a památkách v Řecku.
  • V letadle se vyplňuje anglicko-řecký dotazník. Doporučujeme si proto vzít propisku. Personál letadla cestujícím často ochotně s vyplněním pomáhá.
  • Na letištích v Řecku jsou kontrolovány QR kódy a někteří cestující jsou kontrolováni na nemoc covid-19. Výběr je čistě náhodný a záleží na zaměstnancích, kteří testy provádí. Počítejte i s hodinovým zdržením.

Jak se zabavit na dovolené?

Prohlédněte si tipy na výlety v Řecku.

Kos

Katka: Dnes jsme přiletěli na Kos (Kardamena). V Praze žádná zvláštní opatření nebyla. V odletové hale už nemusela být rouška, na palubě letadla však po celou dobu ano. Online dotazník při vstupu do Řecka a následný QR kód se kontroloval až po příletu do Řecka, zde probíhal i namátkový výběr pasažérů, které testovali na covid. V „našem letovisku“ je pouze 10 turistů, takže ano, pláže jsou o poznání prázdnější než za plné sezóny, jídlo je servírováno, není možné si nandávat sám, stejně tak pití donesou na požádání. Omezení je znát na výběru jídel, ale o to víc se hotel snaží vyhovět jakýmkoliv našim požadavkům, roušky zde potřeba nejsou, jen dezinfekce rukou.

V obchodech jsme prozatím nebyli, případně upřesním později.

Marek: My jsme přiletěli na Kos. Už v letadle nám rozdali nějaké formuláře, které byly v angličtině a řečtině. Vyplňujete tam také to, kde budete ubytovaní, což jsme vyplnili pouze to první ubytování, jelikož se hodláme přemisťovat. Na letištích jsou místa na testy, téměř 80 % lidí testovali. Mezi nimi i nás. Nikdo nám o karanténě nic neříkal. 

Na hotelu by se měli dodržovat rozestupy, roušky tu nikdo kromě personálu nenosí. V jídelně vám nandají jídlo, neexistuje, že byste si něco brali sami. 

Prohlédněte si aktuální zájezdy na Kos.

Dovolená na Kosu

Kréta

Aneta: Na letišti v Praze jsou roušky povinné v celé budově, neviděla jsem, že by ji někdo na sobě neměl. Všichni nařízení poctivě dodržovali. Roušku jsme museli mít i po celou dobu letu na Krétu. Let nebyl dlouhý, takže to šlo vydržet. Manželovi po příletu přišla SMS zpráva, kde se psalo o možném testování. A v případě testování tam bylo o tom, že máte zůstat den v izolaci ve svém hotelu. My jsme ale testováni nebyli. Co jsme tak koukali, tak vybírali namátkově, a to například i děti.

V hotelu, kde jsme ubytovaní, nosí roušky pouze personál, turisté nemusí. Všude jsou značky, které vám naznačují rozestupy (jako známe u nás z obchodů), k dispozici je dezinfekce a švédské stoly nefungují tak jako v předchozích letech, ale personál vám vše na požádání přinese. Opravdu se velmi snaží. Pláže jsou o poznání prázdnější, vše ostatní (jako výtečné jídlo a dokonalá příroda) však zůstává stále stejné. Na jaře se letošní dovolená zdála jako sci-fi, my si ale rozhodně nemůžeme na nic stěžovat a plně si to užíváme.

Jarmila: Dorazili jsme na Krétu ve středu, v Praze proběhlo vše bez problémů. Samozřejmě musíte mít roušku, ale na to jsme už za ty měsíce zvyklí… Zato v Řecku na letišti kontrolují opravdu všechny QR kódy. Několik lidí vzali i bokem na výtěr z krku, dostali ampulku a pracovník provedl test. Pak jsme normálně všichni nasedli do autobusů a odjeli. Na místě se výsledky nedozvíte. Nevím o tom, že by byli v nějaké karanténě. V hotelu probíhá pravidelně čištění veřejných prostor, otírají vše od stolů až po lehátka. Roušky se tu nosit nemusí. Jídlo i pití podává personál, lidí se tu zdá poměrně málo.

Irena: Na Krétu naše letadlo přiletělo ve středu. Lidé jsou nadšení. Jeden prodavač nám říkal, že jsme první turisté po 3 měsících. Všude, kam přijdeme, nám dávají panáky na přivítanou. Roušky v restauracích mají pouze číšníci. Nikdo je nevyžaduje. Pláže jsou prázdné a Řecko se teprve probouzí...

Prohlédněte si aktuální zájezdy na Krétu.

Dovolená na Krétě

Rhodos

Věra: Žádné testování jsme neměli... jen chtěli vidět QR kód... vše v klidu a rychle. Po hotelu někdo chodí s rouškou a někdo bez, ale pracovníci hotelu mají všichni plastové štíty. Jsou tu švédské stoly, jídlo nabírají kuchaři, kteří mají štít a rukavice, všechno jídlo je za plexisklem. Všude na hotelu je dezinfekce a vše probíhá v pohodě. Ceny mi připadají stejné jako minulý rok, dnes jsme zrovna byli v supermarketu u hotelu. Uvnitř jsme roušky neměli nasazené, prodavačky ano.

Prohlédněte si aktuální zájezdy na Rhodos.

Dovolená na Rhodosu

Jste na dovolené v Řecku a máte zájem o rozhovor? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@cestolino.cz nebo napište vaše zkušenosti do komentářů.

Komentáře

Hanka81
čerstvý příchozí
Hanka81
před rokem
Hanka81
před rokem

Zítra 9.7.odletame na Korfu ještě nedorazil QR kód. Má někdo zkušenost kdy přichází?

anonym
čerstvý příchozí
anonym
před rokem
anonym
před rokem

Dobrý den, nevím jestli Vás to uklidní, ale zítra 9.7. letime na Rhodos a taky nám ještě nic nepřišlo. 😳😳😳

Mycixa
čerstvý příchozí
Mycixa
před rokem
Mycixa
před rokem

Pěkný den,
Také vás uklidním, zítra letíme na kefalonii, a QR kód také nikde..... nemáte už někdo info jak to dopadne?

Pona
čerstvý příchozí
Pona
před rokem
Pona
před rokem

Dobrý den! Mužů vás pak poprosit napsat jak to dopadlo na letiště v Rhodosu? dobrý let

Hanka81
čerstvý příchozí
Hanka81
před rokem
Hanka81
před rokem

Již nám dorazil QR kód 18 hodin před odletem.

anonym
čerstvý příchozí
anonym
před rokem
anonym
před rokem

Hani, letime na Korfu v srpnu napiš co testy a Korfani prosím Lida

61Si
čerstvý příchozí
61Si
před rokem
61Si
před rokem

Zítra odlétám brzy ráno, a QR kód stále nedorazil. Jsem nervózní jak sáňky v létě. Skoro sbaleno, připraveno a nic. Máme nějakých 16 hodin do odletu. A nevím co jiného dělat, asi jen čekat?

I2011
čerstvý příchozí
I2011
před rokem
I2011
před rokem

máme stejný problém, letím zítra ráno, žádný QR kód , nic...

anonym
čerstvý příchozí
anonym
před rokem
anonym
před rokem

13.7. z Vídně na Korfu. Testováni byli dle mého názoru ti, jejichž QR kód začínal číslem 1. Manžel a syn měli na začátku č. 2 a testování nebyli. Já měla číslo 1 a testována jsem byla. Pracovník letiště jen rychle koukl na QR kód a bez žádného "studování" posílal vpravo a vlevo.

Tynushik
čerstvý příchozí
Tynushik
před rokem
Tynushik
před rokem

Dobrý den, platí se za test nebo ne? Děkuji.

Nena
čerstvý příchozí
Nena
před rokem
Nena
před rokem

1.8. jsme prileteli na Krétu. Já měla QR začínající na 4, manžel na 7 a šel na testy. Do 24 hodin by měl prijit vysledek - pokud bude pozitivní, pošlou SMS, jinak je to v porádku. 24 hodin musí být muž v karanténě. Na hotelu nám dali červené náramky, a po těch 24 hodinách si je můžeme dojít vyměnit, za normální. Jidlo nám nosí v oblecích a maskách a chodí nám měřit teplotu.....za mě dost pakárna... Snad to bude OK a po té 15:30 už budeme normálně užívat dovču.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů