Kréta od 10 330 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak to vypadá na dovolené v Řecku? Aktuální rozhovory s Čechy v Řecku

Jak to vypadá na dovolené v Řecku? Aktuální rozhovory s Čechy v Řecku

Řecko od 1. července vítá první české turisty. Cestovní kanceláře se předhánějí se zajímavými nabídkami na dovolenou v Řecku, letadla jsou plně obsazená a v této krásné zemi je právě sezóna v plném proudu. Co se ale pro letošní rok změnilo? Jak to probíhá na letišti v Praze a v Řecku? Probíhá kontrola QR kódů či namátkové testy na koronavirus? A jak to vypadá v hotelích a na plážích? Zeptali jsme se českých turistů, kteří do Řecka v těchto dnech přiletěli, na otázky, které nás všechny momentálně nejvíce zajímají.

Důležité informace

  • Před cestou je nutné vyplnit vstupní formulář, a to i v případě, pokud cestujete s cestovní kanceláří.
  • Nezapomeňte si s sebou vzít roušky, které jsou povinné na letištích i v letadle. Rovněž v některých obchodech a památkách v Řecku.
  • V letadle se vyplňuje anglicko-řecký dotazník. Doporučujeme si proto vzít propisku. Personál letadla cestujícím často ochotně s vyplněním pomáhá.
  • Na letištích v Řecku jsou kontrolovány QR kódy a někteří cestující jsou kontrolováni na nemoc covid-19. Výběr je čistě náhodný a záleží na zaměstnancích, kteří testy provádí. Počítejte i s hodinovým zdržením.

Jak se zabavit na dovolené?

Prohlédněte si tipy na výlety v Řecku.

Kos

Katka: Dnes jsme přiletěli na Kos (Kardamena). V Praze žádná zvláštní opatření nebyla. V odletové hale už nemusela být rouška, na palubě letadla však po celou dobu ano. Online dotazník při vstupu do Řecka a následný QR kód se kontroloval až po příletu do Řecka, zde probíhal i namátkový výběr pasažérů, které testovali na covid. V „našem letovisku“ je pouze 10 turistů, takže ano, pláže jsou o poznání prázdnější než za plné sezóny, jídlo je servírováno, není možné si nandávat sám, stejně tak pití donesou na požádání. Omezení je znát na výběru jídel, ale o to víc se hotel snaží vyhovět jakýmkoliv našim požadavkům, roušky zde potřeba nejsou, jen dezinfekce rukou.

V obchodech jsme prozatím nebyli, případně upřesním později.

Marek: My jsme přiletěli na Kos. Už v letadle nám rozdali nějaké formuláře, které byly v angličtině a řečtině. Vyplňujete tam také to, kde budete ubytovaní, což jsme vyplnili pouze to první ubytování, jelikož se hodláme přemisťovat. Na letištích jsou místa na testy, téměř 80 % lidí testovali. Mezi nimi i nás. Nikdo nám o karanténě nic neříkal. 

Na hotelu by se měli dodržovat rozestupy, roušky tu nikdo kromě personálu nenosí. V jídelně vám nandají jídlo, neexistuje, že byste si něco brali sami. 

Prohlédněte si aktuální zájezdy na Kos.

Dovolená na Kosu

Kréta

Aneta: Na letišti v Praze jsou roušky povinné v celé budově, neviděla jsem, že by ji někdo na sobě neměl. Všichni nařízení poctivě dodržovali. Roušku jsme museli mít i po celou dobu letu na Krétu. Let nebyl dlouhý, takže to šlo vydržet. Manželovi po příletu přišla SMS zpráva, kde se psalo o možném testování. A v případě testování tam bylo o tom, že máte zůstat den v izolaci ve svém hotelu. My jsme ale testováni nebyli. Co jsme tak koukali, tak vybírali namátkově, a to například i děti.

V hotelu, kde jsme ubytovaní, nosí roušky pouze personál, turisté nemusí. Všude jsou značky, které vám naznačují rozestupy (jako známe u nás z obchodů), k dispozici je dezinfekce a švédské stoly nefungují tak jako v předchozích letech, ale personál vám vše na požádání přinese. Opravdu se velmi snaží. Pláže jsou o poznání prázdnější, vše ostatní (jako výtečné jídlo a dokonalá příroda) však zůstává stále stejné. Na jaře se letošní dovolená zdála jako sci-fi, my si ale rozhodně nemůžeme na nic stěžovat a plně si to užíváme.

Jarmila: Dorazili jsme na Krétu ve středu, v Praze proběhlo vše bez problémů. Samozřejmě musíte mít roušku, ale na to jsme už za ty měsíce zvyklí… Zato v Řecku na letišti kontrolují opravdu všechny QR kódy. Několik lidí vzali i bokem na výtěr z krku, dostali ampulku a pracovník provedl test. Pak jsme normálně všichni nasedli do autobusů a odjeli. Na místě se výsledky nedozvíte. Nevím o tom, že by byli v nějaké karanténě. V hotelu probíhá pravidelně čištění veřejných prostor, otírají vše od stolů až po lehátka. Roušky se tu nosit nemusí. Jídlo i pití podává personál, lidí se tu zdá poměrně málo.

Irena: Na Krétu naše letadlo přiletělo ve středu. Lidé jsou nadšení. Jeden prodavač nám říkal, že jsme první turisté po 3 měsících. Všude, kam přijdeme, nám dávají panáky na přivítanou. Roušky v restauracích mají pouze číšníci. Nikdo je nevyžaduje. Pláže jsou prázdné a Řecko se teprve probouzí...

Prohlédněte si aktuální zájezdy na Krétu.

Dovolená na Krétě

Rhodos

Věra: Žádné testování jsme neměli... jen chtěli vidět QR kód... vše v klidu a rychle. Po hotelu někdo chodí s rouškou a někdo bez, ale pracovníci hotelu mají všichni plastové štíty. Jsou tu švédské stoly, jídlo nabírají kuchaři, kteří mají štít a rukavice, všechno jídlo je za plexisklem. Všude na hotelu je dezinfekce a vše probíhá v pohodě. Ceny mi připadají stejné jako minulý rok, dnes jsme zrovna byli v supermarketu u hotelu. Uvnitř jsme roušky neměli nasazené, prodavačky ano.

Prohlédněte si aktuální zájezdy na Rhodos.

Dovolená na Rhodosu

Jste na dovolené v Řecku a máte zájem o rozhovor? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@cestolino.cz nebo napište vaše zkušenosti do komentářů.

Komentáře

Hanka81
čerstvý příchozí
Hanka81
před 3 lety
Hanka81
před 3 lety

Zítra 9.7.odletame na Korfu ještě nedorazil QR kód. Má někdo zkušenost kdy přichází?

anonym
čerstvý příchozí
anonym
před 3 lety
anonym
před 3 lety

Dobrý den, nevím jestli Vás to uklidní, ale zítra 9.7. letime na Rhodos a taky nám ještě nic nepřišlo. 😳😳😳

Mycixa
čerstvý příchozí
Mycixa
před 3 lety
Mycixa
před 3 lety

Pěkný den,
Také vás uklidním, zítra letíme na kefalonii, a QR kód také nikde..... nemáte už někdo info jak to dopadne?

Pona
čerstvý příchozí
Pona
před 3 lety
Pona
před 3 lety

Dobrý den! Mužů vás pak poprosit napsat jak to dopadlo na letiště v Rhodosu? dobrý let

Hanka81
čerstvý příchozí
Hanka81
před 3 lety
Hanka81
před 3 lety

Již nám dorazil QR kód 18 hodin před odletem.

anonym
čerstvý příchozí
anonym
před 3 lety
anonym
před 3 lety

Hani, letime na Korfu v srpnu napiš co testy a Korfani prosím Lida

61Si
čerstvý příchozí
61Si
před 3 lety
61Si
před 3 lety

Zítra odlétám brzy ráno, a QR kód stále nedorazil. Jsem nervózní jak sáňky v létě. Skoro sbaleno, připraveno a nic. Máme nějakých 16 hodin do odletu. A nevím co jiného dělat, asi jen čekat?

I2011
čerstvý příchozí
I2011
před 3 lety
I2011
před 3 lety

máme stejný problém, letím zítra ráno, žádný QR kód , nic...

anonym
čerstvý příchozí
anonym
před 3 lety
anonym
před 3 lety

13.7. z Vídně na Korfu. Testováni byli dle mého názoru ti, jejichž QR kód začínal číslem 1. Manžel a syn měli na začátku č. 2 a testování nebyli. Já měla číslo 1 a testována jsem byla. Pracovník letiště jen rychle koukl na QR kód a bez žádného "studování" posílal vpravo a vlevo.

Tynushik
čerstvý příchozí
Tynushik
před 3 lety
Tynushik
před 3 lety

Dobrý den, platí se za test nebo ne? Děkuji.

Nena
čerstvý příchozí
Nena
před 3 lety
Nena
před 3 lety

1.8. jsme prileteli na Krétu. Já měla QR začínající na 4, manžel na 7 a šel na testy. Do 24 hodin by měl prijit vysledek - pokud bude pozitivní, pošlou SMS, jinak je to v porádku. 24 hodin musí být muž v karanténě. Na hotelu nám dali červené náramky, a po těch 24 hodinách si je můžeme dojít vyměnit, za normální. Jidlo nám nosí v oblecích a maskách a chodí nám měřit teplotu.....za mě dost pakárna... Snad to bude OK a po té 15:30 už budeme normálně užívat dovču.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů