Letní olympijské hry 2020 v Tokiu – kompletní přehled

Letní olympijské hry 2020 v Tokiu – kompletní přehled

Letní olympijské hry se konají každé čtyři roky a jsou jednou z nejdůležitějších mezinárodních sportovních událostí. Právě na rok 2020 připadá jejich další ročník, který se tentokrát bude odehrávat ve vzrušující metropoli mnoha tváří – Tokiu – městu, kde se rozhodně nebudete nudit.

Jako tradičně půjde o velkolepou podívanou, kterou si nenechají ujít miliony fanoušků z celého světa. Každá z disciplín představuje nezaměnitelnou podívanou, stejně jako slavnostní zahajovací ceremoniál, při kterém se zapaluje olympijský oheň.

Tokio 2020

Olympijské hry v Tokiu 2020 se budou konat od 24. července do 9. srpna 2020. Město Tokio se tak stane pátým městem v historii, kde se hry budou konat již podruhé. Naposledy se zde konaly v roce 1964. Do programu her se vrací softball a baseball. Novými sporty budou sportovní lezení, karate, surfing a skateboarding. Mějte na paměti, že některé události, jako jsou ženské fotbalové a softballové zápasy, se budou konat již dva dny před počátečním datem.

Nový termín konání her!

Poprvé za 124 let budou letní olympijské hry odloženy z důvodu celosvětové nákazy novým typem koronaviru. Podle oficiálního prohlášení se budou konat nejpozději v létě 2021. Přesné datum konání bude upřesněno podle toho, jak se bude situace ve světě vyvíjet.

Umístění a doprava

Pokud jde o umístění, Tokio plánuje mít všechny události ve dvou zónách: Heritage Zone v severozápadní části města a Tokyo Bay Zone, která se nachází v Tokijském zálivu. Obě tyto zóny jsou vzdálené zhruba 60 km od mezinárodního letiště Tokio Narita.

Tokio má fantasticky propracovaný systém metra, který je na obsluhu velmi jednoduchý, takže byste neměli mít žádný problém s přemisťováním se po městě a dopravou na hry bez ohledu na to, kde budete ubytovaní. Lístky začínají na 40 Kč a nad každým automatem na jízdenky je vždy vyvěšená mapa metra, kde je vyznačeno, kolik je potřeba zaplatit do vámi zvolené zastávky.

Vstupenky

Do olympijských her v Tokiu již nezbývá mnoho času a přípravy běží naplno, a to včetně objednávek vstupenek. Již nyní je možné kupovat vstupenky na jednotlivé sporty, kde je očekávána česká účast nebo které jsou atraktivní a z minulých let je patrné, že byl o ně zájem. Ceny vstupenek se v přepočtu pohybují od 650 Kč na základní skupiny týmových sportů, rozjížďky ve veslování, kvalifikační jízdy vodního slalomu či rychlostní kanoistiky až po přibližně 65 000 Kč za vstup na zahajovací ceremoniál. Zájemci mohou objednávat vstupenky u cestovních kanceláří Invia.cz nebo IBTravel.

Ubytování

Jelikož se očekává více než 10 000 000 návštěvníků, není žádným překvapením, že mnoho luxusních hotelů v Tokiu již oznámilo, že nemá žádný volný pokoj. Mezi ně patří například hotely Okura Tokyo nebo Tokyo Bay Ariake Washington Hotel. Netoužíte-li po přepychovém luxusu, vybírat stále ještě můžete z hotelů, které mají tři hvězdičky, kapslových hotelů nebo různých hostelů.

Japan Rail Pass

V případě, že vám hotely v Tokiu budou připadat příliš nákladné nebo nenajdete žádné volné ubytování, zvažte rezervaci hotelu mimo hlavní město. Japonsko má důmyslný vlakový systém, a tak není problém využít železniční dopravu. Japan Rail Pass (JRP) tak může být skvělým pomocníkem v dopravě na olympijské hry, ale také při prozkoumávání krás Japonska.

S JRP můžete volně cestovat na většině spojů JR Group (Japan Railways Group), která zahrnuje železniční uzly JR-Kyushu, JR-Shikoku, JR-West, JR-Central, JR-East a JR-Hokkaido. Zakoupit ho můžete u některé z českých cestovních agentur. Pak pouze v kanceláři Japan Railway předložíte voucher, který vám vystavila agentura v České republice, a dostanete průkaz k volnému cestování.

Tipy na výlety nejen v Tokiu

Nepřijeli jste do Tokia pouze za olympijskými hrami? Chcete také poznat pravou japonskou kulturu a památky? Číslem jedna v japonském Tokiu je mrakodrap Tokyo Metropolitan Government Building – nachází se zde obchody a restaurace, nahoře pak kanceláře, bary a nechybí ani vyhlídková plošina v 45. patře, kterou můžete navštívit zcela zdarma a vidět tak úchvatný výhled na město ze severní i jižní strany. Pokud by vám tento výhled nestačil, navštivte televizní věž Sky Tree Tower. Rádi nakupujete? Tak to si nenechte ujít nákupní čtvrtě jako Ginza nebo Shibuya, kde najdete spoustu obchodů, od těch luxusních až po ty cenově dostupné.

Při návštěvě Tokia byste neměli vynechat ani návštěvu Císařského paláce, který najdete v centru Tokia. Palác je obklopen krásnou zahradou a vodním příkopem.

Jako poslední cíl, který neodmyslitelně patří k Japonsku, zmíníme tradiční sumo zápasy. Jejich návštěvu jistě dlouho nedostanete z hlavy. Zápasy se konají v Kokugikan, kde najdete také muzeum suma.

Chcete-li vidět i další zajímavá japonská města navštivte například Nikkó, Hirošimu, Kjóto nebo Ósaku.

Letní paralympijské hry 2020

Nesmíme zapomenout také na letní paralympijské hry, které se v roce 2020 rovněž konají v Tokiu, a to od 25. srpna do 6. září 2020. Pokud máte sami nějaký handicap, možná budete muset kontaktovat přímo hotel a požádat o rozměry pokojů nebo dveří a další informace o ubytování – mnoho japonských hotelů má totiž spíše užší chodby a menší pokoje.

Víte, že příští letní olympijské hry se uskuteční v roce 2024 v Paříži (Francie) a v roce 2028 v Los Angeles (USA)? Chystáte se? Dejte nám vědět do komentářů.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů