Miláno od 8 570 Kč
Zobrazit zájezdy

Miláno: Metropole, která nadchne milovníky módy, opery i fotbalu

Miláno: Metropole, která nadchne milovníky módy, opery i fotbalu

Katedrála Duomo Santa Maria Nascente na náměstí Piazza del Duomo tvoří nezapomenutelný symbol města Milána. Musíme ale zdůraznit, že tato italská metropole není jenom rájem milovníků památek, ale především moderním městem, které má co nabídnout každému, i lidem, kteří touží po zábavě nebo sportovcům.

Jak už bylo řečeno, Milano, to není jenom katedrála, i když právě ona je bezpochyby dominantou města a upoutá na první pohled. Z pohledu architekta jde o gotiku, postavena byla v letech 1386–1510, je třetí největší na světě a vejde se sem až 40 tisíc lidí.
Nachází se tu i největší sluneční hodiny v Evropě. V kněžišti pak narazíte na relikvii – údajný hřebík z kříže, na němž byl ukřižován Ježíš Kristus. Dalším milánským chrámem, který stojí za pozornost je Santa Maria delle Grazie, kde můžete obdivovat slavný obraz Leonarda da Vinciho – Poslední večeři.

Ponořte se do tónů opery

Kdo má rád operu, pro toho je Milán opravdu zaslíbeným městem. Najdete zde slavnou operu La Scala, jeden z vůbec nejslavnějších světových operních domů. Mimochodem otevřený byl už v roce 1778. Teď na podzim, kdy už na poznávací zájezdy může být trochu chladnější počasí a nemusí vás bavit dlouhé procházky po městě, stojí za to spojit návštěvu Milána s operním představením.

Bude-li během vaší návštěvy sychravo, můžete vyrazit také do galerií, třeba Pinacoteca di Brera, která je zdejším nejslavnějším stánkem, věnovaném umění. Určitě vás ale nadchne i Museo Archeologico s pozoruhodnými exponáty. A jedna perlička – nachází se tu i první evropská veřejná knihovna.

Vydejte se na zápas

Obdivovatelé kulturních památek a nádherných operních hlasů už si přišli na své, jenže co ti ostatní? Zájezdy do Itálie totiž nemusí být vždy jenom v režii katedrál a muzeí. Vychutnat si atmosféru města určitě chtějí i sportovci. Samozřejmě i pro ně se tu něco najde.

Itálie je doslova velmocí fotbalu. Jednotlivé kluby tu mají obrovské množství fanoušků a město kopanou doslova žije. Fungují zde dva známé fotbalové kluby – AC Milán a Inter Milán. Patříte-li mezi milovníky fotbalu, není nejmenší důvod, proč se v rámci zájezdu nevydat třeba na utkání. A i když se zrovna nehraje, na stadion se dostanete a můžete si tam prohlédnout muzeum italského fotbalu.

Něco pro dámy – parádnice

Parádivé ženy, které hltají každý nový módní trend, by si měly do Milána také zajet. Bez nadsázky je to město módy a designu, a to v celosvětovém měřítku.

Které dámě nestačí jenom koukat do výloh módních butiků, může vyrazit nakupovat do Quadrilatero d´Oro, Zlatý čtyřúhelník. Dále uspokojí nákupní vášně i veliké prosklené centrum Galleria Vittorio Emanuele, nákupní pasáž vybudovaná už v 19. století, která zastřešuje spoustu luxusních značek.

Mimochodem, od 10. do 13. listopadu 2017 se na milánském výstavišti koná veletrh módních doplňků a bižuterie.

Pár praktických informací na závěr

Nejrychleji se do Milána dopravíte letecky za 1 hodinu a 30 minut letu. Autem je to mnohem delší cca 9 hodin cesty, pokud pojedete opravdu svižně.

Jak po Miláně cestovat? Páteří městské dopravy jsou čtyři linky metra, jež jsou v provozu od 6 do 24 hodin. Vyplatí se koupit si na městskou dopravu Milano Card, na kterou získáte slevu do některých muzeí.

Jaké jsou v Miláně ceny? Za průměrný hotel v Miláně zaplatíte cca 2700 Kč za noc, tříhvězdičkový hotel u Milána stojí asi 1500 Kč, čtyřhvězdičkový cca 2500 Kč. Za jídlo v levné restauraci pro 1 osobu dáte asi 385 korun, pro dvě osoby vyjde menu o třech chodech v restauraci střední třídy na cca 1500 Kč. V supermarketu vás litr mléka vyjde na 29 Kč, bochník chleba na 47 Kč, dvanáct vajec na 70 Kč, láhev vína střední kvality cca 154 Kč.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů