Nejdražší město světa Singapur – opravdu je zde tak draho?

Nejdražší město světa Singapur – opravdu je zde tak draho?

Velkolepý a zářící Singapur, ve kterém se mísí moderní architektura a supermoderní technologie s tradiční asijskou kulturou, se pravidelně umisťuje na předních příčkách nejdražších měst světa. Jaká je realita? Je opravdu Singapur drahý a nedostupný? Může si jeho návštěvu dopřát i turista s běžným rozpočtem? Čtěte tipy na atrakce a zážitky levné, luxusní i ty, co jsou zcela zdarma.

Proč patří Singapur mezi nejdražší města a mám se jako turista bát vysokých cen?

Singapur od pradávna byl a stále je důležitým obchodním přístavem. Svá sídla zde má řada asijských, amerických a evropských firem. Dále je zde na malém území vysoká hustota obyvatel. Tyto dva faktory vyhánějí nahoru ceny nájmů obchodních a soukromých prostor a Singapur se kvůli tomu řadí mezi nejdražší města na světě.

Jako turista se však nemusíte obávat. Ano, samozřejmě můžete utratit tisíce, zároveň si však můžete Singapur užít i s nižším rozpočtem. Nejdražší je zábava v parku Sentosa, luxusní ubytování s bazénem na střeše, západní jídla, alkohol a cigarety.

Naopak nejlevnější je ubytování v hostelech, které stojí od 200 Kč/noc a je ideální pro sólo cestovatele nebo hotelech, které stojí od 500 Kč/noc a je ideální pro páry a rodiny. Jídlo na ulici, kterého najdete nejvíc v Čínské a Indické čtvrti, stojí od 50 Kč. Za 100 Kč se zde můžete najíst opravdu do sytosti. A jak je to s atrakcemi? Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Hlavní atrakce Singapuru a jejich ceny

Letiště Changi

Singapurské letiště Changi vždy platilo za jedno z nejlepších na světě. Pomyslnou třešinku mu nasadila nově otevřená část Jewel, jejíž hlavní atrakcí je mohutný vnitřní vodopád. Kromě něj je zde například park a vyhlídkové chodníky.

Cena: vstup 0 Kč, některé atrakce jsou zpoplatněné, podrobnosti o cenách a možnost nákupu lístků naleznete zde.

Čtvrť Marina Bay

Nejmodernější a nejnovější čtvrť Singapuru plná mrakodrapů a moderní architektury. Najdete zde architektonické skvosty jako Helix bridge, Muzeum moderního umění, budova Louis Vuitton, zahrady Gardens by the Bay nebo hotel Marina Bay Sands.

Cena: 0 Kč, platí se pouze některé vybrané atrakce a výstavy

Luxusní hotel Marina Bay Sands

Hotel Marina Bay Sands je pověstný bazénem, který je největším střešním bazénem na světě vůbec. Pobyt v hotelu je jedinečným a unikátním zážitkem, kterému odpovídá také cena.

Cena: od 379 SGD (6 250 Kč)/noc

Vyhlídka z hotelu Marina Bay Sands

Nechcete-li utrácet za luxusní hotel a přesto byste si rádi dopřáli výhled na město, máme pro vás řešení. V případě, že v hotelu nejste ubytovaní, do bazénu se nedostanete. Existuje však alternativa v podobě vyhlídky, která je přístupná i těm, kteří v hotelu nejsou ubytovaní.

Cena: 23 SGD (380 Kč) za dospělého, 17 SGD (280 Kč) za dítě do 12 let, děti do 2 let a hosté hotelu zdarma

Vyhlídkové kolo v Marina Bay

Další variantou, jak si užít dechberoucí panoramatický výhled na Singapur, je obří kolo Singapore Flyer. Výhled na město si vychutnáte z výšky 165 metrů. Kromě standardních a základních vyhlídek zde můžete mít třeba i romantickou večeři v oblacích.

Cena: 33 SGD (545 Kč) za dospělého, 21 SGD (350 Kč) za dítě do 12 let, děti do 3 let zdarma

Zahrady Gardens by the Bay

Zahrady s umělými stromy Supertree Groove leží v zátoce Marina Bay a jejich nadpozemský vzhled vám doslova vyrazí dech. Nejkrásnější jsou v noci, kdy se rozsvítí milionem barevných světýlek.

Cena: vstup do zahrad 0 Kč, vyhlídkový chodník OCBC Skywalk mezi stromy 8 SGD (130 Kč) pro dospělého a 5 SGD (83 Kč) pro dítě do 12 let, ceny dalších atrakcí zde.

Čínská čtvrť a Michelinský street food

Tradiční červené lucerny, buddhistické chrámy, obchůdky s rozličným zbožím, levné a skvělé pouliční jídlo i trocha klasických čínských zvláštností, které si běžný turista se zvědavostí vyfotí, ale nikdy neochutná. Co ale určitě ochutnat musíte, je první pouliční jídlo, které bylo oceněné michelinskou hvězdou. Hledejte Hawker Chan bistro a užijte si skvěle připravené jídlo, jehož cena vám kapsu rozhodně neutrhne.

Cena: 0 Kč + jídlo od 50 Kč + nákupy suvenýrů

Indická čtvrť

Pestrá Indická čtvrť překypující barvami a vůněmi typických indických koření. Skvěle a levně se zde najíte, nakoupíte suvenýry, navštívíte hinduistické chrámy a užijete si „tradiční“ Asii se vším všudy.

Cena: 0 Kč + jídlo a nákupy

Městská pláž, promenáda a park na jihovýchodě města

Až budete mít dost městského ruchu, můžete si zajít na pobřeží v jihovýchodní části města. Najdete zde upravený park a městskou pláž, podél které se táhne promenáda pro procházky nebo projížďky na kole.

Cena: 0 Kč

Botanická a zoologická zahrada, zahrada orchidejí

Odpočinek, klid a osvěžující zeleň najdete také v botanické, orchidejové a zoologické zahradě nebo v některém z parků. Zajímavostí je fakt, že botanická zahrada v Singapuru je zapsána na seznam památek UNESCO. Tvoří ji rozsáhlý komplex několika podzahrad a muzeí.

Cena: vstupy do parků 0 Kč, vstup do botanické zahrady 0 Kč, vstup do zahrady orchidejí, která je součástí botanické zahrady, 5 SGD (85 Kč) za dospělého a zdarma pro děti do 12 let, vstup do zoologické zahrady od 33,30 SGD (560 Kč) za dospělého a od 22,50 SGD (cca 370 Kč) za dítě.

Přírodní stezka MacRitchie

Posledním lákavým místem plném zeleně a přírody je MacRitchie Nature trail. Čekají vás mosty zavěšené mezi stromy, krásné výhledy, opice, varani a další druhy zvířat.

Cena: 0 Kč

Buddhistické a hinduistické chrámy, kostely a mešity

V Singapuru najdete svatostánky všech hlavních náboženství. Největší a nejhezčí je velký buddhistický chrám v Čínské čtvrti. Řadu menších a klidnějších chrámů, kostelů a mešit však najdete v celém Singapuru.

Cena: 0 Kč

Zábavní ostrov Sentosa

Ostrov Sentosa je místem nabízejícím především zábavu. Studia Universal, pláže, masáže, lázně, restaurace, obchody, vodní sporty, tématické parky a řada dalších atrakcích zabaví celou rodinu bez problémů na celý den. Na ostrov se dostanete lanovkou s nádherným výhledem:

Cena: lanovka na ostrov 35 SGD (580 Kč) za dospělého a 25 SGD (413 Kč) pro děti – cena za zpáteční lístek, vstupné na ostrov 0 Kč, atrakce jsou zde za poplatek i zdarma, kompletní info naleznete zde.

Nákupy na Orchard Road

Orchard Road, ležící v centru Singapuru, je 2,2 km dlouhá ulice plná obchodů, restaurací a zábavních možností a je jakýmsi symbolem luxusu Singapuru. Živá, zářící a pulsující ulice, která nikdy nespí. Najdete na ní ale také historické budovy a v okolí i pěkné parky.

Cena: ulice a parky 0 Kč, nákupy: zcela na vašem rozpočtu a uvážení

Stará policejní stanice

Historická budova policejní stanice (na mapě hledejte Old Hill police station) zaujme především příznivce architektury. Bílá budova s různě barevnými okny je rozhodně zajímavým prvkem.

Cena: 0 Kč

Komentáře

Ovča
věrný člen
Ovča
před 5 lety
Ovča
před 5 lety

Nevím, kde přišel autor na to, že Singapur je jedním z nejdražších měst světa. Viděla jsem několik statistik, ale ani v jedné Singapur na prvních příčkách nebyl. V Singapuru jsem byla a překvapilo mě, že je poměrně levný, zhruba jako ČR. Navštívila jsem již dost o mnoho dražších měst. Za nejdražší považuji Hongkong a Rio de Janeiro.

Dáša
Administrátor
Dáša
před 5 lety
Dáša
před 5 lety

Hezký den Ovčo, Singapur se pravidelně vyskytuje v různých srovnáních jako jedno z nejdražších měst světa. A abych nevařila z vody, tak pro letošní rok 2019 se dle průzkumu britské analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU) Singapur opět umístil na prvním místě spolu s Paříží a Hongkongem. Při průzkumu se srovnávají ceny 160 výrobků a služeb ve 133 městech. Jde především o potraviny, nápoje, oděvy, bydlení, dopravu nebo energie. Lidé pak celkově nabývají dojmu, že je v Singapuru jen a jen draho, proto jsme se rozhodli sepsat tento článek a ukázat, že to není tak úplně pravda.

Bohouš
čerstvý příchozí
Bohouš
před 4 lety
Bohouš
před 4 lety

Tuto zprávu vydává každý rok www.eiu.com/public/topical…
Letos se poprvé k Singapuru zařadil i Hong Kong a Paříž, Singapur je tam jako nejdražší město planety několik let.

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 5 lety
Gustawka
před 5 lety

užitečné

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů