Kréta od 8 470 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejkrásnější pláže Řecka s Cestolino.cz – část II.

Nejkrásnější pláže Řecka s Cestolino.cz – část II.

Zabořit se do teplého písku, nechat se omývat mořskými vlnkami a hladit slunečními paprsky, to vše nabízí pláže na řeckých ostrovech. Vychutnejte si je s námi.

V náruči zeleného ostrova Korfu

Toužíte-li, aby vás objala náruč bujné zeleně, vyrazte na ostrov Korfu. Je považován za oázu plnou rostlin.

Určitě vám učaruje pláž Paleokastritsa ležící u stejnojmenného letoviska. Nadchne vás tyrkysové moře a bílé skály, pod nohama vám budou křupat malé oblázky. Nenechte si ujít ani vyhlídku ze skal nad pláží, nabízí úchvatný pohled na moře.

Pokud vás unaví ruch pláže, která je v sezóně velmi živá, můžete se usadit i na menších plážičkách v okolí, které jsou stejně krásné, ovšem podstatně klidnější.

Postavte si hrady z písku na Krétě

Antikou dýchající ostrov Kréta vás uvítá lagunou Balos s průzračnou modrou vodou. Laguna se skrývá pod masivem Gramvousa. Zaparkovat je možné asi 1300 metrů od pláže a cesta k ní je sestupná.

Voda je zde velmi mělká od pěti do dvaceti centimetrů, a to i desítky metrů od břehu. Proto je pláž ideální pro rodiny s malými dětmi. Z bílorůžového písku rozprostírajícího se kolem dokola můžete společně s dětmi stavět hrady a dle libosti se cachtat.

Opuštěný Robinson

Řecký ostrov Samos s 500 kilometry čtverečními je především rájem pro vinaře a ve spojení s plážemi se zlatým a bílým pískem a modrým Egejským mořem působí doslova jako reklamní idylka z katalogu, ve které najdete vytoužený klid.

Je zde řada pláží, které jsou velmi romantické. Nenajdete tu příliš mnoho lidí. Pokud máte rádi Robinsonády a chcete jednu z nich zažít na vlastní kůži, zamiřte na jih ostrova. Pláž Tsopela obklopená vysokými útesy je to pravé pro vás. Nezapomeňte ale vzít s sebou i svého Pátka.

Egremni - 300 schodů aneb tělocvik po koupání

Za dvoukilometrový ráj považují mnozí turisté pláž Egremni na ostrově Lefkada. Fantastický bílý písek, čistá voda, příjemné mořské vlnky. Nad pláží se tyčí vysoké bílé skály a útesy.

Přístup sem je buď po silnici na skály, ze kterých musíte sejít po asi 300 schodech dolů (návrat z pláže nahoru k autu proto vyzkouší vaši fyzičku), nebo sem také můžete připlout lodí.

Komentáře

anonym
stálá členka
anonym
před 4 lety
anonym
před 4 lety

KRETU JSEM NENASTIVILA NAVSTIVILA JSEM CHALKYDYKY TOLO VSUDE SUPER

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů