Nemáte s kým jet na dovolenou? Najděte parťáka na cesty podle znamení zvěrokruhu

Nemáte s kým jet na dovolenou? Najděte parťáka na cesty podle znamení zvěrokruhu

Většina lidí dává přednost cestování s někým, s kým mohou sdílet své zkušenosti, bavit se s nimi a radovat se společně z nových zážitků. Vybrat správného kamaráda na cesty bývá ale někdy složité. Jak tedy najít někoho, s kým budete mít stejné zájmy a představy o skvělé dovolené? Odpovědi na tyto otázky může skrývat právě charakteristika vašeho znamení.

Náš tip:

Nemáte s kým jet na dovolenou? Vyzkoušejte naši cestovatelskou seznamku.

Beran (21. března – 19. dubna)

Beran je rozený vůdce, průkopník a objevitel, což znamená, že na dovolené bývá velmi rád aktivní. Průzkum nových měst či zkoušení nového sportu, to je přímo pro něj. Je silně nezávislý, není týmový hráč a nejraději tráví čas jen s jedním člověkem, kterému plně věří. Proto je jeho ideální společník na cestách partner nebo blízký přítel. Co se týče kompatibility zvěrokruhu, Beran si bude perfektně rozumět se Lvem. Obě tato znamení jsou vysoce energická a odvážná. Ačkoliv Beran preferuje spíše venkovní aktivity a Lev si libuje spíše ve věcech spojených s relaxem, společně mohou tato dvě znamení najít skvělou rovnováhu.

Býk (20. dubna – 20. května)

Býci jsou velmi smyslní a zbožňují, když jsou hýčkáni. Rádi se zachumlají do plyšového županu v lázních, vychutnají si uklidňující vůně aromaterapie a užijí si potěšení z masáže. Ideální je pro ně exkluzivní dovolená se spoustou luxusu, při které nemusejí nikam spěchat. Pokud to navíc bude hotel bez dětí, nebo ale alespoň s hlídáním dětí, bude Býk naprosto spokojen. A kdo je pro Býka ten pravý partner na cestování? Velmi dobrým společníkem jsou pro ně Ryby, protože jsou velmi vstřícné a rády jdou s proudem.

Blíženec (21. května – 20. června)

Společenský motýl, který miluje lidi a u ničeho dlouho nevydrží. Zbožňuje cestování, učení a prožívání nových věcí. Pokud musí trávit delší čas doma, stává se neklidným a bude toužit po dovolené, která mu alespoň na chvíli pomůže zapomenout na jeho běžný život. V zahraničí se nezdráhá použít veřejnou dopravu, a to jen z toho důvodu, aby mohl navázat konverzaci s místními obyvateli. Blíženci jsou znakem sourozenců, dokonalá dovolená pro ně tedy bude s jejich bratry, sestrami nebo nejlepšími přáteli. Cestování si mohou užít se Střelcem. Obě tato znamení jsou velmi intelektuální, filozoficky založená, tolerantní a energická. Blížencův vítr navíc perfektně rozproudí oheň, který dřímá v těle Střelce.

Rak (21. června – 22. července)

Rak bezmezně miluje svou rodinu. Z toho důvodu je nejšťastnější doma, což však neznamená, že tam nutně musí zůstat. Vzhledem k tomu, že má obvykle skvělý vztah se svými rodiči, je pro něj ideální dovolená právě s nimi, v závěsu s jeho dětmi. Rak si příliš nelibuje v dovolených se spoustou pohybu, raději si vychutnává domácí kuchyni v malých restauracích a setkání s místními obyvateli. Pokud mu tedy chcete udělat radost, zpomalte. Naplánujte pro něj dovolenou tak, aby si ji mohl užít všemi smysly. Nejlepší pro něj bude dovolená s vysoce organizovanou Pannou, která s radostí naplánuje vše do sebemenších detailů.

Lev (23. července – 22. srpna)

Lev je ohnivé znamení. Rozprostřete červený koberec a Lev nebude daleko, miluje totiž pozornost a obdiv. Rád si vychutnává půvabné a vzrušující věci. Dává přednost pobytu v pětihvězdičkových hotelech a večeřím v restauracích, které byly oceněny michelinskou hvězdou. Jelikož si rád dopřeje luxus, ideální zábavou je pro něj například návštěva baletního představení, opery či exkluzivního privátního klubu, kde může najít podobně smýšlející lidi. Cestování si užije právě ve společnosti těchto stejně naladěných přátel. Téměř dokonalá souhra panuje mezi Lvem a Blíženci. Obě znamení by totiž nejradši viděla doslova celý svět a ze svých cest chtějí vytěžit maximum.

Panna (23. srpna – 22. září)

Vždy velmi dobře organizovaná Panna plánuje svou dovolenou s minimálně měsíčním předstihem. Má přesný plán, kam chce jít a co chce vidět. Vzhledem k tomu, že si velmi váží svého času, přečte si před svou dovolenou mnoho recenzí a průvodců, aby vše dopadlo tak, jak má. Panny jsou známé svými problémy s trávicí soustavou. Měly by si tedy dávat pozor na to, co na svých cestách konzumují, a vždy si objednávat spíše lehká, dobře připravená jídla s dostatkem čerstvé zeleniny. Velmi silné vztahy si vytváří s lidmi ve svém zaměstnání, perfektním kamarádem na cesty se tedy pro ni může stát její spolupracovník, kterému důvěřuje. Dobře se jim bude cestovat s Rybami, obě znamení jsou totiž velmi podobně kulturně založená.

Váha (23. září – 22. října)

Váha představuje rovnováhu. Té se bude snažit dosáhnout i ve svém manželství. Fungující vztah je pro ni totiž velmi důležitý. Své cesty tedy velmi ráda uskutečňuje právě s partnerem. Pokud je Váha zrovna single, je pro ni ideální dovolená se skupinou nezadaných lidí, kde by mohla najít svůj nový protějšek. Váhy jsou nejvíce společenským znamením celého zvěrokruhu, není proto divu, že se s nimi chce přátelit téměř každý. Milují noční život a jejich přítomnost doslova rozzáří jakoukoliv společenskou událost. Znamením, které se k nim velmi hodí jsou Blíženci. Na cestách jim budou skvělým parťákem. Obě vzdušná znamení jsou totiž přátelská, společenská, zvědavá a energická.

Štír (23. října – 21. listopad)

Jako nejsmyslnější a nejvášnivější znamení zvěrokruhu dává Štír přednost cestování s romanticky založeným partnerem. Toto znamení si nepotrpí na povrchní konverzaci nebo spěch. Velmi si cení svého vlastního prostoru, takže když cestuje s přítelem, možná vás překvapí, že si bude chtít zarezervovat svůj vlastní pokoj. Rovněž je pro něj velmi důležité mít dostatek času na meditaci, čtení a odpočinek. Obvykle preferuje pobyt poblíž vody a rád zůstává na jednom místě, se kterým se důkladně seznámí. Podobně to má také Rak, což je důvod, proč si budou tato dvě znamení perfektně rozumět.

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Střelec se může na své cesty vydat doslova kamkoliv a všude bude spokojený. Cestování není jen něco, co ho baví, je to jeho základní potřeba a nic ho neuspokojí tak jako dlouhé cesty do zahraničí. Ideální je pro něj individuální cestování, které je plné dobrodružství. Miluje výlety, které mu poskytnou dostatek svobody, jasné nebe nad hlavou a široká panoramata. Své cesty si dosyta užije se stejně naladěným ohnivým znamením. Beran i Střelec k sobě perfektně pasují, protože sdílí touhu po aktivní a energické dovolené.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kozoroh velmi oceňuje výlety za historií. Rád si prohlédne archeologické naleziště Knóssos na Krétě nebo Koloseum v Římě. Jedná se o nejvíce ambiciózní znamení celého zvěrokruhu a práce není nikdy příliš daleko od jeho myšlenek. Pokud se na obzoru zjeví nějaká pracovní cesta nebo konference, není pochyb o tom, že Kozoroh se na ně přihlásí mezi prvními. Vládcem tohoto znamení je Saturn, ten Kozoroha spojuje se staršími lidmi, díky čemuž se dokonale zvládá přizpůsobit potřebám svých rodičů a rád s nimi i cestuje. Velmi dobře se mu cestuje s Pannou. Obě znamení dávají přednost kulturní dovolené před válením na pláži.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vládcem Vodnáře je planeta Uran, což je planeta inovací a vědy. Vodnář často drží krok s aktuálními událostmi a trápí ho nerovnováha ve světě. Při svých cestách se rád zabývá otázkami životního prostředí a pomáhá těm, kteří zůstávají na okraji společnosti. Má také talent na jazyky a humanitní vědy. Miluje výlety zaměřené na astronomii a rád si při svých cestách rozšiřuje znalosti o vesmíru. Už teď se určitě těší na příští zatmění Slunce v roce 2026. Stejně jako Střelci ani Vodnáři nevadí cestovat sólo, se vzdušným znamením Blíženců bude mít zase stejné aspekty cesty. Obě znamení jsou totiž značně neorganizovaná a svým cestám nechávají volný průběh.

Ryba (19. února – 20. března)

Velmi duchovně zaměřená Ryba si ráda užívá návštěvy různých kostelů a náboženských památek, a to nejen pro duchovní zážitek, ale také pro obdivování jejich historické krásy. Ačkoliv před dovolenou pročítá různé průvodce, nakonec se stejně řídí svým vlastním úsudkem a vytvoří si svůj vlastní program. Na svých cestách je nejšťastnější, když nemá vše nalajnované. Ryby mají obvykle velmi silné pouto se svými matkami. Proto je pro ně ideální dovolená s matkou nebo dcerou. Dobře si mohou rozumět s Býkem, který stejně jako ony, dokáže v poklidném tempu ocenit krásy dané destinace.

Máte parťáka, ale nevíte kam? Podívejte se, které destinace jsou pro vaše znamení jako stvořené.

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

většinou jezdím sama a jsem velice spokojená

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů