Cestolino.cz Magazín Rhodos – ostrov boha slunce, který je útočištěm před podzimním chladem

Rhodos – ostrov boha slunce, který je útočištěm před podzimním chladem

Rhodos – ostrov boha slunce, který je útočištěm před podzimním chladem
12. října 2017

Jste zarytí odpůrci chladných podzimních plískanic? Nemarněte čas nostalgickým vzpomínáním na slunečné časy a vydejte se tam, kde ještě léto neskončilo. Co byste třeba řekli na podzimní prázdniny na nádherném řeckém ostrově Rhodos?

Když už slunce z Česka odešlo, nezbývá nic jiného, než se jej vydat hledat. A kde jinde, než na místě, kterému se říká ostrov boha slunce? Ostrov Rhodos se nachází poblíž jihozápadního tureckého pobřeží a díky jižní poloze tam vládnou příjemné teploty i na podzim. Počasí v říjnu zde přímo vybízí k poklidnému odpočinku na pláži – teplota se většinou pohybuje mezi 23 a 26°C. Rhodos uspokojí i nejnáročnějšího milovníka pláží, jsou zde hojně zastoupena písečná i oblázková pobřeží.

Užijte si zde aktivní dovolenou

Ovšem byla by škoda celou dovolenou jenom prolenošit na lehátku. Díky své bohaté historii nabízí Rhodos spoustu možností, kam na výlety. Neopomeňte zamířit do hlavního města ostrova, které nese stejnojmenný název. Jeho historické jádro je zapsáno v seznamu UNESCO a většina turistů se okamžitě zamiluje do jeho středověké atmosféry, umocněné jeho dominantou – Palácem velmistrů, což je středověký hrad ze 14. století. Rovněž starobylé kamenné uličky přímo vyzývají k tomu, aby se v nich člověk při západu slunce ztratil a při bloudění narazil na některou z okouzlujících hospůdek, ve které si dá skleničku tradičního řeckého ouza.

Abyste viděli Acropolis, nemusíte se táhnout až do Athén, Rhodos má svoji vlastní, menší verzi. Rhodoský Acropolis najdete ve východní části ostrova, v malebné vesničce Lindos. Až si vyfotografujete majestátní antické sloupy, pobuďte nějakou chvíli i v samotném Lindosu. Budete se cítit, jako byste prošli bránou času! Vesnice byla založena v 10. století před naším letopočtem a od té doby se tu moc nezměnilo. Místní obyvatelé žijí velmi rurálním stylem života, tudíž si zde můžete odpočinout od přetechnizovaného světa, projít se poklidnými uličkami a dokonce se projet na oslu. Tato zvířata jsou zde hojně využívaným dopravním prostředkem.

Dovolená podle mého gusta

Ostrov Rhodos má zkrátka co nabídnout i těm nejzmlsanějším cestovatelům. Můžete se proplétat rušnými tržišti a okusit hlučný temperament Řeků, nebo se lidem zcela vyhnout na některé ztracené pláži daleko od civilizace, kde si budete připadat jako na konci světa. Můžete se ubytovat v hlavním městě a účastnit se hlučných oslav, na kterých se hudbou otřásají zdi a ouzo teče proudem. Anebo zvolit malou přístavní vesničku, kde po ulici přejde pár lidí za večer a jediným zvukem jsou vlny, rozlévající se po pobřeží.

Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, ostrov Rhodos vás překvapí nejen zážitky, ale i cenou. Říjen je mimo hlavní turistickou sezonu, tudíž ceny zájezdů můžou u některých cestovních kanceláří klesnout i o několik tisíc korun. Stačí do internetového vyhledávače zadat pojmy jako „Řecko dovolená“ nebo „last minute Rhodos“ a určitě nějakou cenově přijatelnou variantu najdete.

Aktuální diskuze

Jarka v diskuzi: Kefalonie (Řecko):

Ahoj chtěla jsem se zeptat, jestli když si půjčíme auto na Kefalonii, můžeme s ním trajektem na... číst příspěvek

Deny v diskuzi: Řecko - První dovolená, kam? (Řecko):

Zdravím. Chtěla bych radu kam do Řecka především za hezkou pláž, na místě či ostrovu nezáleží. Ubytování nemusí být kdoví jaký luxus, stravování však alespoň polopenze formou bufetu (mám bezlepkovou... číst příspěvek

Dervik v diskuzi: kolik vás letos stojí dovolená v řecku? (Řecko):

AHOJ cestovatelé! Chystáme se opět do Řecka, protože jsme si ho zkrátka zamilovali. Vybíráme a tak nás zajímjí postřehy ostatních. Na kolik vás letos pčijde Řecko a proč a kam míříte? Neobjevil jste... číst příspěvek

Lenči v diskuzi: Řecko - kontroly na letišti (Řecko):

Dobrý den. Mám trochu neobvyklou otázku, určitě se někdo z Vás s tím někdo setkal. Zajímalo by mě, zda - mám po úraze šroub v paži- při kontrole na řeckém letišti, až budu "pípat" budu muset nějak... číst příspěvek

lenka v diskuzi: Kreta top hotel s krasnou plazi (Kréta):

dobry den, planujem v lete Kretu sle kdyz mi cestovka doporuci hotel a pak ctu recenze☹️Hruza, mate nekdo tip na hezky hotel s krasnou plazi? Jedeme s detmi,... číst příspěvek