Bali od 26 185 Kč
Zobrazit zájezdy

Svatba na Bali – pouhý sen nebo realita

Svatba na Bali – pouhý sen nebo realita

Radim a Daniela jsou manželský pár, který jednoho dne řekl dost každodenní rutině, stresu, přežívání a rozhodl se od základů změnit celý jejich dosavadní život. Přestěhovali se totiž do ráje plného pláží, průzračného moře a palem. Nyní se mimo jiné specializují na to, aby u nich lidé mohli prožít ten nejkrásnější svatební den.

Proč vás napadlo odstěhovat se zrovna na Bali? Jednalo se o naprostý krok do neznáma, nebo jste tento ostrov už někdy navštívili?
Dobrý den, prvně velmi děkujeme za pozvání a příjemný rozhovor. Bali, to byl náš velký krok do neznáma. Blog jsme založili dva měsíce před tím, než jsme se poprvé na tento magický ostrov vydali. Ale to hodně přeskakuji.

Co nás k tomu přimělo? Asi nekonečný stres v ČR, který jsme na svých pracně vybudovaných pozicích každý den zažívali. Vždy jsme si říkali, že pravděpodobně do ČR nepatříme, že se tam necítíme tolik doma. Neustále jsme mysleli na nějaké stěhování. Ale nevěděli jsme kam. Jeden den Danča přišla s článkem ve velmi prestižním časopise, právě o lidech, co se odstěhovali na Bali. Prodali byznys, všechno co měli a rozhodli se, že velkou část roku budou bydlet právě na Bali. Popisovali ostrov jako nový ráj. Napadlo nás, že to zkusíme taky. Ale v ten moment to byl jen sen.

Řekli jsme si, že tam zkusíme vyrazit alespoň na svatební cestu. Blog jsme začali psát proto, abychom rodinu a kamarády mohli snadno informovat, jak se máme. Něco jako osobní diář pro ty nejbližší. Po dovolené jsme přijeli zpět rozhodnuti, že do toho stěhování jdeme. A bylo to! Všechny detaily, plány, možnosti … vše šlo až poté a my se začali hledat. A našli skvělý způsob, co by nás neuvěřitelně bavil. Vymyslet něco, co nikdo jiný nedělá a kdyby už dělal, dělat to lépe, poctivě, jinak, bezkonkurenčně.

Jaké to pro vás bylo, všechno prodat a vydat se tak daleko od domova?
Na tuto otázku se velmi těžko odpovídá. Když dnes nad tím tak přemýšlíme, asi jsme museli zažít nějaké zatmění mysli, protože znovu bychom se asi k tak obrovskému kroku vše opustit, vše prodat a poslat víc než milion korun na zálohy, aniž bychom náš budoucí domov vlastně viděli, neodhodlali. Tenkrát mi to přišlo děsně lehké. Dnes, když se otočíme zpět, a v hlavě si přehrajeme vše, co jsme pro to, kde jsme teď, museli udělat, jen a jen se divíme a usmíváme. Poslední 3 roky byly jízda. A bylo to fenomenální! Alespoň pro nás. Máme z toho neuvěřitelnou radost.

Jaké na Bali panuje počasí během roku a jak se tam vlastně žije? Je to opravdu ráj, jak to na první pohled vypadá?
Ano, je. Na Bali je neustále teplo. Většinu roku svítí sluníčko. V podstatě téměř každý den v roce. A téměř každý den je okolo 30 °C. A to ve dne. V noci teploty padají na „mrazivých“ 26–28 °C. Teplo tedy je pořád – pro středoevropana. Po roce či dvou se totiž člověk adaptuje na balijské klima a v zimní sezóně („dešťové“, která už dešťové dávno není) si ve 26 °C musí brát ponožky (smích).

A jestli je to opravdový ráj? Je, ale ne počasím. To je krásné, ale hlavně je to ráj díky lidem. Balijci jsou neuvěřitelně přátelští a pozitivní lidé věřící na karmu. Jejich hinduismus vytváří na Bali jedinečnou atmosféru plnou vůní vonných tyčinek, modliteb, duchovna a energie, která nejde popsat slovy. Je to obrovský šok proti „studené“ Evropě. Když na Bali jdete po ulici a jen tak se usmějete na protijdoucího člověka, kterého jste nikdy neviděli, jeho oči se rozzáří, usměje se na vás taktéž a v poklidu jde dál. To je v Evropě nemyslitelné… a za to Bali milujeme ze všeho nejvíc.

Vy jste začali na Bali také podnikat. Prozradíte nám v čem spočívá vaše podnikání?
Prvně, než prozradím vše, ještě se vrátím k předchozí otázce a to k ráji na zemi. Bali není „ráj na zemi“ v jediné věci. A to v přístupu k podnikání. Začít na Bali podnikat, legálně si vybudovat firmu, která prosperuje, které se daří, a dělat to s láskou, je pro opravdové nadšence, kteří si Bali zamilují natolik, že pro to obětují naprosto vše. Pro ty, pro které Bali není jen zastávka na cestě po světě, ale konečná stanice na doživotí.

Jde to… ALE. Od prvního momentu je to ta nejtěžší věc, co zažíváte. Ta nejsložitější jurisdikce, neznalost zákona, neuvěřitelný nepořádek, korupce v samosprávě a velmi přísné tresty vás prověří. Než jsme začali podnikat, museli jsme investovat zejména do kvalitních právníků, překladatelů, notářů a hledat spřízněné duše. Během prvního roku jsme proto museli investovat v podstatě všechno, co jsme měli. Už nebylo cesty zpět. A vše jsme museli vsadit na jedinou kartu. Z toho jsme během prvního roku měli největší obavy.

A co na Bali děláme? Máme dvě firmy – resort, soukromé vily, autopůjčovnu s úžasnými průvodci a svatební agenturu. Byl to totiž velký sen mé ženy. Dělat ty nejkrásnější dny těm, co si slibují lásku na věky věků. Proto jsme se rozhodli, že nebudeme dělat více než šest svateb ročně. Nechceme masy lidí, nechceme, aby se z našich svateb stala turistická atrakce. Naopak chceme svatbu s každým párem prožívat tak, jako by to byli naši dlouholetí přátelé. Předáváme den plný kouzel, radosti, oslavujeme lásku a takový moment musí být naprosto jedinečný.

Zdá se, že pro své klienty děláte svatby opravdu od srdce. To je velmi hezké. Jak taková veselka na Bali vlastně probíhá a jak se finančně pohybuje?
Jak probíhá klasická svatba na Bali asi nemohu posoudit, jelikož jsme pro naše svatebčany vytvořili obřad, který nikde jinde nezažijí. Jak jsem psal výše, naším cílem ve všem co děláme, je „dělat to jinak a lépe“. Proto u nás není žádný oddávající, který by říkal „Bereš si ji, bereš si ho?“. Naše svatby jsou inspirovány balijskou kulturou. Svatbu provází hinduistická ceremonie a kněží, který ale na obřadu není od toho, aby pár oddal. Je tam proto, aby pomocí modliteb, odříkávání starodávného hinduistického textu (sanskrt) zajistil pro daný pár tu nejúžasnější a pozitivní atmosféru a spojil jejich duše. Kněz doslova rozmlouvá s bohy. Zároveň vyhání z místa vše zlé a očišťuje.

Balijská hinduistická ceremonie je o vyjádření vděčnosti, vyslovení přání a přijetí požehnání. Poté, co je takováto ceremonie dokončena, na znamení jejich duchovního očištění přijmou požehnání od kněze v podobě posvátné vody a rýže. My jsme u této ceremonie také a přejeme si pro budoucí novomanžele, protože znásobená pozitivní energie vytváří teprve ta správná kouzla. Až poté nastává moment pro samotný svatební obřad, tak jak ho znáte z Evropy, ale i přesto trošičku jinak.

My všichni z místa odejdeme a zůstane jen samotný pár. Je to jen jejich moment a jejich obřad. Mohou si vzájemně říct svůj svatební slib, vyměnit si prstýnky, políbit se, tancovat nebo klidně zpívat. V tomto ohledu se fantazii meze nekladou, protože hlavní, co je v tomto momentu důležité, je vzájemná láska a radost. Tomu je podřízeno naprosto vše. Jediné důležité je, aby si kromě slibů oba dva vzájemně vše odpustili, smířili se a od toho momentu byli a jednali jako jeden. Proto vždy říkáme, že vás u nás nikdo neoddá, protože je to nesmírná hloupost. Oddáváte se vždy a jedině jeden druhému, na věky věků, z lásky a když to uděláte s čistým štítem, spojíte tím dvě duše v jedinou.

Celý obřad je především jen o jednom páru. Není to velká párty pro rodinu a kamarády, ale moment, který patří jen dvěma zamilovaným.

A jak se pohybují naše svatby finančně? Cena celého svatebního dne se vším všudy začíná na 48 000 Kč, tedy jedná se o velmi dostupnou záležitost. A z 90 % všechny naše svatby děláme v podstatě jen pro naše vlastní hosty resortu a vil. Když si totiž spojíte dokonalou svatební cestu a cenu svatby, vyjde celková částka za vše na cenu standardní svatby v ČR s 50 hosty.

Je potřeba, aby si snoubenci zařizovali něco sami, nebo jim se vším pomůžete?
Samozřejmě jsme schopni se vším pomoci. A co se týče samotného obřadu u nás na Bali? Jediná povinnost našich nevěst je si přivézt šaty, nebo si je vybrat až tady. A pro ženichy přivézt prstýnky či náramky, korálky nebo cokoli, co si vzájemně vymění. Všechny ostatní starosti, přípravy a dekorace jsou už jen na nás. A co je nejlepší! I v den svatby mohou oba svatebčané klidně ještě na pláž. Je to jediná svatba, kde nemusíte v podstatě řešit skoro nic… jen se těšit.

Víme, že máte vily a ubytování dlouho dopředu obsazené. Jak jste na tom s nejbližšími termíny pro svatby?
Ano, to je pravda. O dovolené u nás je neuvěřitelný zájem a my jsme za to opravdu moc rádi. A stejné je to se svatbami. Poptávek máme více než možných termínů pro svatby. A tyto jsou poslední pro rok 2019. Rok 2018 už je samozřejmě plně obsazen.

  • 17. 2. – 3. 3. 2019 – svatba 22. 2. 2019 + svatební cesta
  • 25. 6. – 9. 7. 2019 – svatba 29. 6. 2019 + svatební cesta
  • 7. 7. 2019 – samostatná svatba
  • 17. 7. 2019 – samostatná svatba
  • 5. 9. – 15.9. 2019 – svatba 9. 9. 2019 + svatební cesta

Ještě jednou mnohokrát děkujeme a všem budoucím nevěstám a ženichům, vašim čtenářům, přejeme, aby jejich den byl pro ně tím nejkouzelnějším, nejromantičtějším a plný pohody, klidu a hlavně lásky.

Radim a Daniela, Stěhujeme se na Bali
stehujemesenabali.cz

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů