Švýcarsko od 2 199 Kč
Zobrazit zájezdy

Švýcarsko: Proč vyrazit na letní dovolenou právě sem?

Švýcarsko: Proč vyrazit na letní dovolenou právě sem?

Schválně, co si představíte pod pojmem Švýcarsko? Tu nejkvalitnější mléčnou čokoládu? Švýcarské hodinky? Horské masivy Alp? To všechno je samozřejmě dobře. Ovšem Švýcarsko může nabídnout ještě mnohem více.

60 000 kilometrů turistických tras

Především pro milovníky turistiky se Švýcarsko stává zemí zaslíbenou. Najdete zde na 60 000 kilometrů turistických tras pro pěší. Kdo rád slézá horské vrcholky, zde si opravdu užije. Majestátní Alpy totiž zabírají jih a střed země, celkově asi 60 % rozlohy Švýcarské konfederace. Zřejmě vůbec nejproslulejším symbolem této velmi bohaté země se stávají Walliské Alpy, jež leží v kantonu Wallis. Zmiňovaný kanton najdete až na hranicích s Itálií. Zdejší masiv Monte Rosa má nejvyšší vrchol Dufourspitze se 4634 metry nad mořem a nachází se zde i proslulý Matterhorn. Za pozornost stojí rovněž Bernské Alpy.

Vydejte se na některé z 1500 jezer

Samozřejmě se zde při vysokohorské turistice pamatuje i na bezpečí návštěvníků hor. Švýcarský vysokohorský klub zde provozuje na 156 vysokohorských chat, kde můžete v případě potřeby nalézt útočiště. Kromě toho si mohou krásy této země vychutnat i cyklisté, a to na 3300 kilometrech cyklistických tras. V této zemi připadá v úvahu zejména aktivní dovolená spojená se sportovním vyžitím. V létě jsou to převážně vysokohorské túry nebo cyklistika, a to zejména na horských kolech. Zároveň se zde dají provozovat i vodní sporty.

Najdete zde na 1500 jezer a 1600 ledovců. V zimě samozřejmě připadá v úvahu hlavně lyžování, snowboarding a další bílé sporty. Ovšem i ti, kteří nechtějí pořád někde chodit, brzy pochopí, že dovolená ve Švýcarsku stojí za to. Je zde totiž velké množství lázní – 22 oblastí s minerálními prameny a wellness center, kde najdou skvělé služby i ti opravdu nejnáročnější klienti. Ubytování ve Švýcarsku se dá sehnat v různých kategoriích od kempů až po hotely. V atraktivnějších lokalitách je vhodné ubytování rezervovat dopředu.

50 zatáček vede až do nebe

Jaká lákadla dovolená ve Švýcarsku nabízí? Které lokality byste neměli vynechat?

Milovníci cyklistiky, motocyklů, ale i automobilismu, zkrátka všichni, kdo se chtějí vydat do Švýcarska na vlastních kolech, by neměli minout průsmyk Passo dello Stelvio na švýcarsko-italských hranicích. Je zde snad 50 zatáček, které vás dovedou až do výšky 2756 metrů nad mořem. I v létě zde teploměr naměří hodnoty kolem nuly. Na vrcholku samozřejmě nechybí občerstvení.

Nádherná vyhlídka na masy vod

Městečko Stein am Rhein pro změnu láká nádhernými hrázděnými domy zdobenými freskami. Pár kilometrů odsud navíc narazíte na Rýnský vodopád, který je s průtokem 600 krychlových metrů za sekundu vůbec nejsilnější v Evropě. Do jeho blízkosti se dostanete díky soustavě teras a vyhlídek. Zaplatit si můžete ale i plavbu až ke skalní vyhlídce.

Obdivujte město se zdobenými mosty

Obrovský půvab má pro turisty město Luzern. Nabízí krásné historické centrum a především pozoruhodné kryté dřevěné mosty. Krásné jsou zejména v létě, kdy je zdobí záplava květin. Půvabné jsou také malby pod střechou mostů. Ve městě se nachází také jezuitský kostel, vůbec nejstarší barokní kostel v zemi.

Skvělé startovní místo pro túry

Toužíte se toulat po horách a nevíte, kde začít? Zkuste třeba Jungfrau, která je příznivá pro lyže i pěší túry. Vhodným východiskem pro túry je třeba vesnice Lauterbrunnen. Obdivovat můžete v tomto kraji i dva vodopády, a to Staubašský a Trümmelbašský napájený ze sněžných polí a ledovců.

Působivá barokní katedrála

Zkrátka ovšem nepřijdou ani obdivovatelé historických památek. V St. Gallenu najdete katedrálu, která patří na seznam historického dědictví UNESCO. Zdobí ji nádherné nástropní fresky. Hned vedle přitom stojí knihovna ze 16. století, jež se řadí mezi jednu z největších a nejstarších na světě. Nachází se zde asi 150 000 knih, přístupných jich je asi 30 000.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů