Velká Británie od 2 338 Kč
Zobrazit zájezdy

Do Velké Británie na občanský průkaz: přinese brexit změny?

Do Velké Británie na občanský průkaz: přinese brexit změny?

Téměř čtyři roky byl brexit skloňován snad ve všech pádech a v pátek 31. 1. 2020 k němu konečně došlo. Také teď váháte, jaké cestovní doklady do Velké Británie jsou zapotřebí? Dobrou zprávou je, že pro Čechy, kteří v zemi pobývají nebo tam chtějí odjet, se prozatím nic nemění. V současné době je tedy stále možné cestování na občanský průkaz. Vláda Velké Británie však tvrdí, že v budoucnu dojde k zákazu vstupu pouze na občanku. Z dlouhodobého hlediska tak bude lepší si vyřídit cestovní pas.

A jak dlouho tedy ještě budou moci občané ČR cestovat do Velké Británie na občanský průkaz? To je zatím možné do konce plánovaného přechodného období, tj. do 31. 12. 2020. (Jedná se o dobu, kdy Británie musí dodržovat unijní pravidla, ale nebude se již podílet na jejich tvorbě.)

Velká Británie uvedla, že včas uvede datum změny, od kdy se pravidla pro vstup do země změní. Aby si tak cestující mohli svou dovolenou pohodlně naplánovat.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů