Maďarsko od 395 Kč
Zobrazit zájezdy

Maďarsko od září uzavře hranice

Maďarsko od září uzavře hranice

Od 1. září se uzavřou hranice Maďarska všem cizincům, aby se zabránilo šíření koronaviru na území země. Bude tak zabráněno vstupu občanům všech národností s výjimkou Maďarů, pro které však po návratu platí povinnost podstoupit 14denní karanténu, kterou bude možné předčasně ukončit v případě negativního výsledku dvou po sobě provedených testů na covid-19. 

Důvodem zavření hranic Maďarska je stále se zvyšující počet nakažených. Jen ve čtvrtek bylo pozitivně otestováno 132 lidí, což je prozatím od dubna nejvyšší počet. Ze statistik vyplývá, že většina občanů se nakazila v zahraničí.

Výjimka pro vstup do země je udělena v případě humanitárního tranzitu, obchodních či diplomatických cest nebo pro průjezd vojenských konvojů.

Zavření maďarských hranic bude představovat komplikaci pro všechny, kteří se 24. září chystají na fotbalové utkání Superpoháru v Budapešti. Šéf úřadu vlády Gergely Gulyás uvedl, že bude návštěvníkům utkání vstup povolen, avšak pouze v případě, že předloží negativní test na covid-19. Následně pak budou z letiště převezeni přímo na stadion.

Komentáře

Mirka24
stálá členka
Mirka24
před 11 měsíci
Mirka24
před 11 měsíci

Smyčka se pomalu stahuje, "covidové" šílenství opět nabírá na síle . Moje plánovaná podzimní dovolená kamkoliv je v ruinách......a mám obavy, že bude ještě hůř. (

mil
čerstvá příchozí
mil
před 11 měsíci
mil
před 11 měsíci

Jsem v řecku jak se dostanu do Čr, ani tranzit nebude možny

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů