Egypt od 8 481 Kč
Zobrazit zájezdy

Nové muzeum v Hurghadě se otevřelo veřejnosti

Nové muzeum v Hurghadě se otevřelo veřejnosti

V Hurghadě bylo otevřeno nové muzeum, jehož výstavba stála přibližně 282 milionů Kč. Návštěvníkům Hurghady se tak otevírají nové možnosti, jak zde trávit čas. Muzeum bylo otevřeno 29. 2. 2020 a rozkládá se na 10 000 m2 přímo v srdci města. Těšit se můžete na artefakty typické pro různá období egyptské historie, sochy a portréty z dávných dob. Celá expozice čítá na 1 791 exponátů a poodhaluje způsob života starověkých Egypťanů.

Muzeum nabízí několik tematických výstav. Můžete zde vidět například výstavu věnovanou posmrtnému životu egyptských panovníků, každodenní zvyky Egypťanů nebo výstavu zaměřenou na kulturní život v dávných dobách. Vstupné do muzea je 200 EGP, studenti zaplatí jen 100 EGP.

Ministr cestovního ruchu Khaled El-Enany uvedl, že ministerstvo má v plánu zkopírovat zkušenosti z Hurghady v muzeu Sharm El Sheikh, které má být otevřeno v dubnu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů