Velká Británie od 1 881 Kč
Zobrazit zájezdy

Znovuotevření vstupní haly a Vánoce na hradě Windsor

Znovuotevření vstupní haly a Vánoce na hradě Windsor

Po dlouhých 150 letech je nyní veřejnosti opět přístupná vstupní tzv. uvítací hala na hradě Windsor v Londýně. Halu nechal vybudovat v roce 1820 král Jiří IV. jakožto honosný prostor, který měl sloužit k uvítání návštěv královské rodiny. Následně byla hala téměř 30 let využívána také královnou Viktorií, která se ji však v roce 1866 rozhodla uzavřít. Po dlouhé roky se tak tato honosná místnost stala jakýmsi odkladištěm. V roce 1965 se její část přeměnila na dočasný výstavní prostor.

Teprve před pár lety se britská charitativní organizace The Royal Collection Trust, založená královnou Alžbětou II., rozhodla navrátit hale její honosnost a původní význam a financovala její rekonstrukci. V příštím roce by se návštěvníkům měla otevřít také historicky první kavárna, přímo uvnitř windsorského hradu. Již nyní však můžete obdivovat krásy vstupní haly.

Jestliže plánujete navštívit hrad v období Vánoc, nenechte si ujít překrásnou vánoční výzdobu hradu. Mimo jiné je to letos 200 let od narození královny Viktorie a jejího bratrance a zároveň manžela prince Alberta. Budete tak mít možnost spatřit ukázku mnoha vánočních dárků, kterými se tento královský pár po dlouhá léta obdarovával. Na Vánoce na hradě Windsor se můžete podívat v období od 30. listopadu 2019 do 5. ledna 2020.

Víte, že i ve Windsoru můžete zažít výměnu stráží? Čeká vás úžasná podívaná plná hlasitých rozkazů, podupávání a hudby.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů