Thajsko od 20 820 Kč
Zobrazit zájezdy

5 míst v Thajsku, která stojí za navštěvu

5 míst v Thajsku, která stojí za navštěvu

Vydejte se do země, která vás okouzlí svými nádhernými plážemi a zdobenými chrámy. Odjíždět z této destinace zpět domů však nebudete jen s fotoaparátem plným zajímavých fotek, ale i s pozitivní náladou, která vám vydrží dlouho po návratu. Ne nadarmo se Thajsku přezdívá země tisíce úsměvů.

Po příjezdu/příletu do Thajska na vás dýchne exotická atmosféra, tudíž zřejmě zatoužíte vše vidět, prozkoumat a ochutnat. Která místa zde patří k těm nejzajímavějším?

Phuket

Dovolená v Thajsku je pro většinu turistů synonymem pro průzračné moře, zbarvené do tyrkysově modré barvy. Proč si jej neužít na největším thajském ostrově? Dopřejte si relax na nekonečných písčitých plážích, ze kterých si můžete užít výhled na dechberoucí scenérii sestávající ze strmých skalních útesů trčících z vody a tradičních thajských loděk pohupujících se na vodní hladině. Neopomeňte navštívit Velkého Budhu, což je bílá socha na vrcholku kopce, viditelná ze všech míst na Phuketu.

Výhodou je, že zábava na tomto ostrově nekončí západem slunce. Tato část Thajska je totiž známá i pro svůj bohatý noční život. Vydejte se do nočních ulic a objevte desítky barů a nočních klubů. Předtím se ovšem najezte na místním trhu – ze záplavy nejrůznějších barevných pokrmů vám budou oči přecházet.

Ayutthaya

Milovníky historie potěší návštěva bývalého hlavního města Siamské říše. Ayutthaya leží 75 kilometrů severně od Bangkoku a její památky jsou zapsány v seznamu UNESCO. Návštěvník se může podivovat starobylým ruinám buddhistických chrámů, které si i přes vliv času zachovaly svou majestátnost. Třešničkou na dortu je mysteriózní socha Budhy, opletená kořeny stromu.

Bílý palác v Chiang Rai

V Thajsku panuje horké podnebí a trochu osvěžení neuškodí, alespoň ve vizuální podobě. Bílý palác v Chiang Rai totiž připomíná zimní pohádku. Bohatě zdobená stavba je pronikavě bílá a v tropické zemi působí jako zjevení - návštěvník má dokonce pocit, že se třpytí jako led. Je to díky dokonalému propracování každého detailu a použití drobných kousků zrcadel.

Palác Doi Suthep v Chiang Mai

Zhruba tři hodiny na západ od Chiang Rai se nachází město Chiang Mai, které je důležitou dopravní a ekonomickou tepnou severního Thajska. Nejnavštěvovanější památkou je palác Doi Suthep, situovaný na vrcholku hory. Můžete si k němu udělat výšlap, anebo využít místní taxík. V obou případech se budete cítit, jako byste se dostali přímo do nebe. V obrovské výšce se tyčí zlatý palác, zdobený desítkami sošek Budhy, malovanými obrazy a bohatě vykládanými štíty budov. Vyhraďte si na návštěvu alespoň hodinu, protože procházka celým komplexem i s přilehlými zahradami stojí za to. Až se vrátíte zpět do Chiang Mai, dopřejte si tradiční thajské masáže. Na severu Thajska jsou až o polovinu levnější než na turistickém jihu.

Phi Phi

Pokud vás to neodolatelně táhne na pláž, dovolená na Phi Phi bude tím pravým. Souostroví Phi Phi vám možná bude připadat povědomé. Natáčel se tu totiž film Pláž s Leonardem di Capriem. Phi Phi je pestrobarevným koktejlem přírodních památek – můžete si tu dosyta užít pláží, jeskyní i dechberoucího podmořského světa. Díky průzračně čisté vodě lze pozorovat život na korálových útesech a kdoví, třeba uvidíte i oranžovou rybku Nemo, která se v těchto končinách běžně vyskytuje.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů