Phi Phi od 28 081 Kč
Zobrazit zájezdy

Symbol Thajska Ko Phi Phi – zábavní park, nebo ráj na zemi?

Symbol Thajska Ko Phi Phi – zábavní park, nebo ráj na zemi?

Ostrovy Phi Phi jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst Thajska. A oprávněně. Najdete tu pláže jako vystřižené z katalogu, pestrý podmořský svět i dechberoucí skalní útvary a přírodu. Cestovatelé si ale stěžují, že jsou ostrovy příliš přelidněné a ztratily svoje kouzlo. Kde je pravda?

Souostroví Phi Phi se nachází v Andamanském moři v thajském regionu Krabi. Skládá ze dvou hlavních ostrovů – většího (Phi Phi Don) a menšího (Phi Phi Lee). Pojďme se na ně podívat postupně, nelze je házet do jednoho pytle.

Ko Phi Phi Don

Phi Phi Don má z jedné strany na druhou 9 kilometrů. Většina turistů se ale spokojí s poznáním asi kilometrového úzkého zastavěného pásu, který spojuje obě kopcovité části ostrova. Je to místo, které přes den potěší každého člověka, který rád šmejdí mezi stánky a obchůdky, ochutnává místní dobroty a spokojí se s pláží, kde s postupující denní dobou přibývají i lidé. Kdo ale někdy zažil červencovou Makarskou nebo Bibione, bude mile překvapen. Na této „hlavní“ pláži (Loh Dalam, nebo také Loh Da Lum) je voda vždy na pár hodin, jenom 2x během dne, podle přílivu a odlivu. Když je top stav, dokonce si po asi 50 metrech i zaplavete. Při odlivu je to horší, protože zhruba po 100 metrech snahy dostat se do vody víc než po lýtka, už je podloží natolik kamenité, že se nedá jít dál. Jsou tam i ježci, tak pozor.

Po setmění tahle „moderní vesnice“ ožívá ještě mnohem více. Na ulicích se začne ve velkém prodávat alkohol rovnou po kyblíčcích (za dvě stovky ji máte jak z praku) a pláž rozzáří nejdříve fire show – místní borci to s ohněm opravdu umí a nebojí se to předvést klidně při dvouhodinovém představení – a ihned poté světla laserů za zvuku elektronické hudby z plážových klubů. Venkovní párty tu končí něco po druhé hodině noční, ale můžete se přesunout do uzavřeného klubu.

Všude mimo městečko je ale pěkná zachovalá příroda, kde klidně narazíte na volně žijící neochočené makaky a další zvířata. Čím dál jste, tím opuštěnější jsou i pláže. Počínaje Long Beach, která je super na šnorchlování a svažuje se do vody trochu rychleji než Loh Dalam, takže se na ní dá koupat i při odlivu, a konče Loh Moo Dee nebo Laemtong, na kterých potkáte jen pár romantických duší.

Ko Phi Phi Lee

Na Phi Phi Lee se jezdí hlavně na zhruba půldenní lodní výlety. Je to menší neobydlený ostrov, jehož dva nejvzdálenější cípy jsou od sebe asi 3 km daleko. Největším lákadlem, které tento ostrov proslavilo po celém světě, je Maya Bay, slavná pláž z filmu Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Někteří straší s hroznými davy turistů, ale ty tam jsou údajně jen přes poledne. Kolem 16 hodiny odpolední už lidí moc není a rozhodně není problém najít si místo na pár hezkých fotek. Téměř prázdnou Mayu ale uvidíte opravdu jen při rozbřesku. Pláž je to nádherná, ale třeba ostrůvek Bamboo Island, na který můžete také vyrazit na výlet, je možná o něco zajímavější.

Kolem ostrova je ještě pár dalších krásných plážiček, zátok, jeskyní, míst ideálních pro šnorchlování a vlastně projížďka lodí kolem dokola je díky vysokým skalním masivům zážitkem sama o sobě.

Podtrženo, sečteno

Ostrovy Phi Phi by byla velká škoda minout. Když budete chtít, najdete si tam přesně „to svoje“ a opravdu si tohle místo zamilujete.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů