Skiathos od 10 480 Kč
Zobrazit zájezdy

8 filmových krajin, které stojí za návštěvu

8 filmových krajin, které stojí za návštěvu

Řadíte se do skupiny vášnivých filmových fanoušků, kteří nemohou odtrhnout oči od plátna? Chtěli byste se ponořit do filmového světa i o dovolené? Nic vám nebrání strávit dovolenou snů v lokalitách, kde se natáčely vaše oblíbené příběhy.

1. Za pokladem na stříbrném jezeře

Náčelník Apačů Vinnetou. Vzpomínáte, jak jste v dětství brečeli u filmu Poslední výstřel a s nostalgií jste přilepení k televizní obrazovce pokaždé, když se na ní objeví Pierre Brice? Potom byste se alespoň jednou v životě měli podívat do Plitvice v Chorvatsku, kde se natáčely všechny filmy. U zdejších jezer možná najdete i zlatý poklad…

2. Za klenotem Nilu

Ait Benhaddou. Že vám jméno téhle marocké vesničky vůbec nic neříká? Ale to je chyba, protože filmaři jsou tady jako doma. Točila se tady třeba Honba za klenotem Nilu, Gladiátor, Ježíš Nazaretský, Poslední pokušení Krista nebo Princ z Persie. Jako pravověrné fandy vás určitě nadchne, že některé kulisy dosud najdete v okolí a všechno budete moci zažít takříkajíc na vlastní kůži.

3. Vzhůru do Středozemě za Pánem Prstenů

Seděli jste jako přibití u plátna, když na něm běžela trilogie Pán Prstenů a přemýšleli jste, kde leží Středozem? Nebudeme vás napínat. Najdete ji na Novém Zélandu. Pokud vás neopustila touha navštívit vesničku Hobitín, nachází se v kopcích Matamata a proti filmu objevíte drobný rozdíl – v domečcích nebydlí hobiti, ale ovce. Mordor zase najdete v srdci národního parku Tongario a hora osudu je Ngauruhoe.

4. Do pouště s dobyvateli vesmíru

V zásobě máme i tip pro milovníky sci-fi. Kultovní seriál Star Trek se natáčel na planetě Zemi. Nejsme ještě tak daleko, aby tvůrci mohli vyrazit na Mars. Například jako vzdálená planeta Viridian 3 posloužila nevadská rezervace Fire State Park v Americe, respektive její část nazvaná Silica Dome. Možná, že zdejší oranžové skály skutečně působí trochu jako vzdálené světy…

5. Trosečníkův ostrůvek

Ostrov Monuriki ležící v souostroví Fidži vám také neříká? Trochu napovíme: Trosečník. Ano, právě tady strávil v roce 2000 dost dlouhou dobu štáb při natáčení tohoto slavného filmu. Samotní tvůrci ale diváky zmátli, když se jim hlavní hrdina filmu snažil vsugerovat, že ztroskotal zhruba 600 mil jižně od Cookových ostrovů. Monuriki leží někde jinde, ale jeho návštěva rozhodně stojí za to.

6. Cesta za tyranosaurem rex

Dáme vám hádanku: Co mají společného seriály Ztraceni, Jake a Tlusťoch a slavný Spielbergův Jurský park? Kroutíte hlavou? Ale ano, něco společného mají. Všechny se natáčely na slunném havajském ostrově Oahu. Moře a pláže jsou tam překrásné. Má to ale jeden háček: Je tam bohužel dost draho.

7. Pláž bez hory

Pláž ze stejnojmenného filmu najdete při troše pátrání na thajském ostrově Phi Phi Leh. I tady ale tvůrci trochu filmové diváky popletli. Skutečná pláž je sice opravdu nádherná, ale jim to nestačilo. Chtěli, aby vypadala ještě opuštěněji, než ve skutečnosti. Proto se za ní tyčí velká hora nad zátokou. Obří kopec je sice jenom počítačový trik, ale nádherná pláž je skutečná.

8. Romantika v rytmu ABBY

Trocha romantiky na závěr neškodí. Jestli milujete hudbu legendární skupiny ABBA, potom určitě zamiřte na řecký ostrůvek Skiathos. Nádherný, ale trochu zapomenutý ostrůvek získal popularitu díky slavnému filmu s Meryl Streep v hlavní roli. Jestli se vám slavné řecké destinace už omrzely a přesto tuhle zemi milujete, zamiřte sem. Najdete tu moře, řecké speciality, pohostinnost.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů