Benátky od 1 799 Kč
Zobrazit zájezdy

Benátky: Romantika bez davů lidí

Benátky: Romantika bez davů lidí

Benátky, město na lagunách, odedávna lákají romantické povahy. Pokud nemáte rádi davy turistů, ideální příležitostí k prohlídce jsou mimosezónní termíny. V listopadu a prosinci je tato perla architektury plná uměleckých děl prakticky opuštěná. Můžete si plně vychutnat jejich krásu.

Projeďte se vodním busem

Nádherné je už připlutí do benátského přístavu, protože z lodi uvidíte dominanty Benátek: Kampanillu, Dóžecí palác, baziliku svatého Marka. Jakmile přirazí loď k molu, stačí krátká procházka z přístaviště a jste na náměstí svatého Marka. Nenechte si ujít projížďku vaporettem, vodním autobusem po Velkém kanále. Vaporetta jsou benátskou veřejnou dopravou a díky nim uvidíte z vody celé město, které se rozkládá na celkem 118 ostrovech. Vyplatí se pořídit si celodenní jízdenku, výrazně tím ušetříte.

Podlehněte kouzlu renesance

Pro nasátí atmosféry města se vydejte prozkoumat malé uličky kolem náměstí svatého Marka. Máte-li dost času, za návštěvu rozhodně stojí Dóžecí palác, můžete vyšplhat i na věž Kampanillu. V turistické sezóně se vám jejich návštěva nejspíš nepodaří, protože se na vstup stojí dlouhé fronty. Uvidíte zde díla slavných italských malířů, například Tiziana, Tintoretta nebo Veroneseho. Italská renesance nadchne i ty, kteří jinak po umění moc neprahnou.

Obdivujte sklo, krajky i architekturu

Zážitkem je i návštěva ostrůvků Murano s tradiční výrobou skla a Burano proslulého výrobou krajek či Torcello s mnoha krásnými paláci. Dostanete se tam opět vaporettem. Na kanálech můžete obdivovat gondoly, ovšem svezení s nimi je finančně nákladnou záležitostí. I pohled na ně z pevniny ostrůvků ale stojí za to. Toužíte-li poznat Benátky bez turistů, nyní je ideální čas pro naplánování cesty.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů