Benátky od 1 799 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na podzimní poznávací zájezdy: Za romantikou do Benátek i za krásami severských metropolí

Tipy na podzimní poznávací zájezdy: Za romantikou do Benátek i za krásami severských metropolí

Sychravé počasí za okny vás asi moc neláká k výletům, je ale třeba říci, že právě podzim je ideálním obdobím k poznávání. Máte jistotu, že vás nikde nezaskočí horko, protože běhat ve třicetistupňových vedrech po památkách není nic příjemného. Zkuste proto na podzim vyrazit do některé z evropských metropolí. Uvidíte, že půjde nakonec o příjemný výlet.

Cesta z/do města

Nabízí se samozřejmě klasické eurovíkendy, kdy můžete například odletět z Čech už ve čtvrtek a vracíte se v neděli, případně lze zvolit třídenní variantu od pátku. Doprava je obvykle letecká, ovšem i cesta autobusem je v nabídce u vybraných zájezdů. V ceně eurovíkendu je doprava a pobyt.

Tradičním cílem bývají metropole jako Londýn, Paříž nebo Řím, klasická trojka, která kraluje v oblíbenosti. Pokud už jste tato města navštívili, stojí za to vybrat další evropská místa. Určitě vás nadchnou romantické italské Benátky. Mnohé poznávací zájezdy vás zavedou i na místa, která nebývají tak častým turistickým cílem.

Lákají termální prameny i město carů

Když nebudete mít inspiraci, kam o víkendu, můžete vyjet i do Maďarska do Budapešti. Možná vás překvapí, že zde najdete celkem 118 termálních pramenů a zhruba 15 veřejných lázní. Tam můžete zažít koupel ve vlažné či naopak pořádně horké vodě (až 76 °C). Nejstaršími lázněmi jsou Széchenyi.

Láká-li vás krátká dovolená v trochu méně „profláknuté“ destinaci, vyberte si eurovíkend v ruském Petrohradu. Jistě vás nadchne palác Petěrgof, jehož park leží přímo u moře a nádherné jsou zde vodní kaskády, které těží ze spádu směrem k mořskému pobřeží.

Vydejte se na sever

Jestliže milujete cestování a větší část západní a střední Evropy máte tak říkajíc v malíčku, můžete vyrazit třeba letecky na sever. Pravda, norské Oslo, nebo švédské Helsinky jsou sice v porovnání s bližšími metropolemi trochu dražší, ale zážitek stojí za to.

V případě Helsinek budete mít šanci obdivovat cihlovou architekturu a obrovský přístav. Nenechte si ujít také výlet na ostrovy, na nichž se rozkládá pevnost bránící město z moře. Jestliže si vyberete za cíl své cesty norské Oslo, můžete obdivovat třeba Vigelandův park, sochařskou zahradu s díly norského sochaře Gustava Vigelanda.

Kosmopolitní Dublin nebo Berlín plný kontrastů

Patříte-li mezi milovníky anglosaské kultury, možná vás zláká irský Dublin, který patří mezi velmi kosmopolitní města. Mladou generaci nadchne čilý noční život. Nesporně potěší, že v Dublinu je obrovská spousta parků. Pokud přepočítáme podíl zeleně na čtvereční kilometr, je to mnohem více než v jiných evropských městech.

Germanofily zase potěší výlet do Berlína, který máte takříkajíc za rohem. Město, které bylo na konci 2. světové války nadobro zničeno, je plné kontrastů a má svoji specifickou atmosféru.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů