Hurghada od 7 290 Kč
Zobrazit zájezdy

Egyptská Hurghada: Rybářská vesnička, která přerostla v moderní letovisko

Egyptská Hurghada: Rybářská vesnička, která přerostla v moderní letovisko

Dvacet kilometrů pláží, to už stojí za to. V takovém množství člověk najde destinaci svých snů. Luxusní letoviska, průzračně čisté moře, korálové útesy, hebký písek na pobřeží i rušná arabská tržiště. Lákadlům, která nabízí egyptská Hurghada, je skutečně velmi těžké odolat. A víte, co? Ani to nezkoušejte, a prostě se tam vydejte…

Proč na dovolenou do Hurghady?

Lidé jsou dnes hodně přepracovaní, a proto dovolená v Egyptě se může stát vítanou vzpruhou. Může mít samozřejmě různé podoby od cestování z místa na místo, poznávání památek, až po vysloveně odpočinkový program, kdy se budete slunit a koupat a všechny nepříjemné myšlenky vytěsníte z hlavy. Egyptská Hurghada je pro takový program ideální destinací, navíc cesta sem netrvá nijak dlouho. Letecky to zvládnete za cca 4 hodiny a 10 minut.

Původně šlo o rybářskou vesnici, založenou na počátku 20. století, která se postupně stala vyhledávanou turistickou lokalitou. Právě proto zdejší hotelové resorty nabízejí vysoce nadstandardní služby. Najít zde kvalitní ubytování včetně špičkového pětihvězdičkového servisu není problém. Proto udržet si klientelu, to chce ještě něco navíc.

Dokonalé ubytování, které poskytují hotely v Egyptě, už prostě nestačí, ke slovu proto přichází i další servis. Například výborní animátoři, kteří dokážou vymyslet zajímavý program svým hostům na míru. Mnohé rodiny s dětmi také uvítají, když bude o jejich ratolesti na chvíli postaráno a manželé si budou moci zajít třeba sami na romantickou večeři. Bezplatné hlídání dětí je proto jednou z možností, jak přilákat hosty. Samozřejmě kosmetika, pedikúra, kadeřník, wellness, obchody…

Vychutnejte si šnorchlování a muzeum fauny a flory

Samozřejmě je to ale především dovolená u moře a zdejší pobřeží Rudého moře má věru co nabídnout. Upoutá hlavně nádherný barevný podmořský život. Zkuste si šnorchlování. Nevadí, pokud jste to ještě nikdy nedělali. Všechno je jednou poprvé a najdou se lidé, kteří vás s podobnými dovednostmi velice ochotně seznámí. Potápěčské školy se tu nacházejí doslova na každém kroku a je škoda nevyužít jejich služeb.

V Hurghadě se nachází také muzeum a akvárium představující veškerou zdejší faunu a floru. Stojí za to vyzkoušet si i další vodní sporty: Jachting, windsurfing, pro obojí jsou zde ideální podmínky. U hotelů najdete i další možnosti sportovního vyžití. Perfektně vybavené posilovny jsou v hotelích standardem, samozřejmě hotelové bazény, ale také tenisové kurty, hřiště pro míčové hry, jsou zde i golfové hřiště.

Nejspíše ale nebudete chtít celou dobu strávit jenom v hotelovém resortu, ale rádi byste se také prošli po okolí. Z tohoto pohledu je nejhezčí částí letoviska Dahar, který je velice rušný. Krámky, bazary, stánky, ale samozřejmě i mešity, to vše vybízí k poznávání. A když už jsme u toho poznávání, Egypt doslova dýchá historií. Má skvělou polohu pro podnikání výletů. Můžete vyrazit do Luxoru, Karnaku, Káhiry, ale také Gízy. Severně od Hurghady narazíte na nádhernou vesničku El Gouna uprostřed lagun. Určitě stojí za návštěvu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů