Livigno od 3 675 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam vyrazit na Nový rok na lyže?

Kam vyrazit na Nový rok na lyže?

Naštvalo vás počasí, které nám stále nechce poslat sněhovou nadílku? Doufejme, že se už brzy polepší. Pokud se těšíte, jak vyzkoušíte svoji lyžařskou výbavu a dosud váháte, kam vyrazit, určitě se vám budou hodit naše tipy, kde si dobře zalyžovat.

Lyžařský ráj: 760 km sjezdovek na jeden skipas

Pokud vás lyžařská dovolená v České republice už neláká a raději byste vyjeli do opravdových velehor, výborné lyžařské podmínky nabízí sousední Rakousko. Alpy jsou skutečným rájem pro lyžaře.

Chcete-li vyzkoušet širokou nabídku, rezervujte si pobyt v některém ze středisek spadajícím do oblasti Skiamadé. V pěti rakouských regionech na vás čeká 760 km sjezdovek, které můžete objíždět s jedním skipasem. Výrazně tak ušetříte. Ski amade uspokojí každého, protože zde najdete ubytování od pětihvězdičkových hotelů až po apartmány nebo ubytovny. Nudit se nebudete, kromě lyžování si zde můžete vychutnat i kvalitní víno z rakouských vinic a místní kulinářské lahůdky.

Lahůdka i pro běžkaře a snowboardisty

Zkusit můžete ale i lyžování v Itálii, kde vás určitě nadchne známé středisko Livigno ležící nedaleko hranic se Švýcarskem. Jeho nespornou výhodou je velká rozmanitost. Narazíte zde na sjezdovky různého typu. Díky tomu se lyžování stane skvělou zábavou pro každého od začátečníků až po zkušené harcovníky bílých plání. Rodiny s malými dětmi mohou své potomky učit na mírných svazích základní techniku sjezdu. Najdete zde více než 150 lyžařských instruktorů, kteří se výuky velice ochotně ujmou.

V Livignu si užijete 29 modrých, 37 červených a 12 černých sjezdovek jejich celková délka činí 74,5 km. Kromě toho nechybí ani 40 km průběžně udržovaných běžeckých stop. Snowboardisté zde naleznou jeden z nejlepších snowparků v italských Alpách. Pro milovníky adrenalinu je připravena vzrušující trať Giorgio Rocca na drsném a dlouhém svahu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů