Kam vyrazit za nejlepšími wellness pobyty?

Kam vyrazit za nejlepšími wellness pobyty?

Venku je sychravé a nevlídné počasí. Do toho začínají řádit typické zimní chřipky a další virózy. Nastává ideální doba zamířit za odpočinkem do wellness resortů a termálů. Očistíte tak tělo od bacilů, posílíte imunitu i ducha těla. Masáž příjemně uvolní ztuhlé svaly a o pozitivních účincích saunování na kardiovaskulární systém či dýchací cesty se není potřeba dlouze rozepisovat.

V článku vám přinášíme tipy, kam vyrazit za wellness odpočinkem po České republice a nejbližším zahraničním okolí. Jaký si tam namixujete odpočinkový program, to už ponecháme ve vaší režii.

Wellness v České republice

Máte-li k dispozici málo dní dovolené anebo se vám nechce strávit hodiny na cestě, zůstaňte v naší republice. V prvním tipu nemusíte dokonce vytáhnout paty ani z hlavního města. Pokud jste milovníky zlatavého anebo vinného moku, vydejte se naložit do Lázní Pramen.

Obrazně řečeno prameny si můžete v pražských lázních vybrat hned dvojího typu. Buď se ponoříte do kombinace chmelu, sladu, nejčistší vody a pravého českého piva. Nebo se v druhém případě naložíte do vany plné vody, červeného či bílého vína v kombinaci s bylinkami a hrozny.

Nejste z Prahy? Nevadí, máme pro vás tip, který je stejně daleko z Moravy jako z Čech. Vydejte se do Chateau Herálec v srdci Vysočiny. Tamní Boutique Hotel & Spa je dokonce veden v Síni slávy, kam ho zařadil největší světový cestovatelský portál TripAdvisor.

Díky kladným hodnocením návštěvníků získalo wellness pětkrát v řadě tzv. Certifikát výjimečnosti. To už o nějaké kvalitě služeb vypovídá! Ubytování na vás čeká v zámeckých pokojích a kromě klasických relaxačních služeb můžete zakoupit i mimořádné balíčky: zabíjačkové, Valentýnský víkend, zimní lenošení a další.

V České republice ale neuděláte chybu, ani když vyrazíte do libovolného wellness v horském prostředí Jeseníků, Krkonoš či Beskyd. V těchto případech můžete kombinovat zimní lyžování s večerním odpočinkem v sauně se skleničkou sektu a výhledem na kopečky.

Za odpočinkem na Slovensko

Na první pohled se to nezdá, ale Slovensko je ráj termálů. Nachází se tu na 40 akvaparků a termálů, z nichž některé fungují pouze v letní sezóně. Chcete-li si odpočinout v zimě, zamiřte do jižní části Slovenska. Kde jinde hledat vyhlášené horké prameny než poblíž hranic s Maďarskem!

Náš tip:

Státem v Evropě, který je svými horkými prameny a wellness dovolenými vyhlášený, je jednoznačně Maďarsko. Proto jsme mu v našem magazínu vyhradili celý jeden článek Za termály do Maďarska.

Ale zpátky na jih Slovenska. Máte rádi jistotu? Pak zamiřte do termálního koupaliště Velký Meder. Koupat se tu můžete hned v devíti bazénech, kde teplota vody neklesá pod 20 °C ani v zimě. Celodenní vstup pro dospělého je přibližně 250 Kč. Pokud se nechcete pouze rochnit v horkých bazénech, ale užít si relaxaci se vším všudy, pak vám doporučíme termální lázně Štúrovo. Tamní voda šplhá až k hranici 36 °C.

Chcete něco luxusnějšího? Zajeďte si k Liptovské Maře a ponořte se do saunového a vodního světa termálního koupaliště Bešeňová. Najdete zde jak plavecké, tak relaxační bazény s tobogány a dalšími vodními atrakcemi. Nechybí ani sauny či možnost zakoupit wellness procedury. Celodenní vstupné je už vyšší a pro dospělého začíná okolo 500 Kč.

Ve všech zmiňovaných termálech budete muset zvlášť hledat ubytování, ale v okolí je dostatek hotelů. Na recenze hotelů včetně nabídek spa a wellnessů se můžete podívat do databáze Cestolino.

Nezatracujte ani odpočinek v Německu

Napadlo by vás jet za odpočinkem do Berlína? Pokud ne, tak to je škoda! Právě tady se nachází jedinečné lázně, kde máte možnost poslouchat hudbu i pod vodou. Navíc tu probíhá hra světel na vodní hladině, která proměňuje interiér místních lázní každých pár minut. Celý interiér je nasvícený svíčkami.

V hlavním městě Německa po procházce okolo Berlínské zdi zajděte za relaxací do Liquidromu. Lázně poznáte už z dálky, neboť jsou celé postavené z betonu, šedozeleného kamene a cedrového dřeva. Ať žije minimalismus! Kromě klasických saun (jako je například ta finská a parní) si tady nechejte udělat masáž speciální technikou z Bali. Cena za dvě hodiny pro dospělého člověka startuje na 17 eurech.

Vybrali jste si? Prozraďte nám, kam pojedete letos lenošit?


Další články