Maďarsko od 254 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam vyrazit za nejlepšími wellness pobyty?

Kam vyrazit za nejlepšími wellness pobyty?

Venku je sychravé a nevlídné počasí. Do toho začínají řádit typické zimní chřipky a další virózy. Nastává ideální doba zamířit za odpočinkem do wellness resortů a termálů. Očistíte tak tělo od bacilů, posílíte imunitu i ducha těla. Masáž příjemně uvolní ztuhlé svaly a o pozitivních účincích saunování na kardiovaskulární systém či dýchací cesty se není potřeba dlouze rozepisovat.

V článku vám přinášíme tipy, kam vyrazit za wellness odpočinkem po České republice a nejbližším zahraničním okolí. Jaký si tam namixujete odpočinkový program, to už ponecháme ve vaší režii.

Wellness v České republice

Máte-li k dispozici málo dní dovolené anebo se vám nechce strávit hodiny na cestě, zůstaňte v naší republice. V prvním tipu nemusíte dokonce vytáhnout paty ani z hlavního města. Pokud jste milovníky zlatavého anebo vinného moku, vydejte se naložit do Lázní Pramen.

Obrazně řečeno prameny si můžete v pražských lázních vybrat hned dvojího typu. Buď se ponoříte do kombinace chmelu, sladu, nejčistší vody a pravého českého piva. Nebo se v druhém případě naložíte do vany plné vody, červeného či bílého vína v kombinaci s bylinkami a hrozny.

Nejste z Prahy? Nevadí, máme pro vás tip, který je stejně daleko z Moravy jako z Čech. Vydejte se do Chateau Herálec v srdci Vysočiny. Tamní Boutique Hotel & Spa je dokonce veden v Síni slávy, kam ho zařadil největší světový cestovatelský portál TripAdvisor.

Díky kladným hodnocením návštěvníků získalo wellness pětkrát v řadě tzv. Certifikát výjimečnosti. To už o nějaké kvalitě služeb vypovídá! Ubytování na vás čeká v zámeckých pokojích a kromě klasických relaxačních služeb můžete zakoupit i mimořádné balíčky: zabíjačkové, Valentýnský víkend, zimní lenošení a další.

V České republice ale neuděláte chybu, ani když vyrazíte do libovolného wellness v horském prostředí Jeseníků, Krkonoš či Beskyd. V těchto případech můžete kombinovat zimní lyžování s večerním odpočinkem v sauně se skleničkou sektu a výhledem na kopečky.

Za odpočinkem na Slovensko

Na první pohled se to nezdá, ale Slovensko je ráj termálů. Nachází se tu na 40 akvaparků a termálů, z nichž některé fungují pouze v letní sezóně. Chcete-li si odpočinout v zimě, zamiřte do jižní části Slovenska. Kde jinde hledat vyhlášené horké prameny než poblíž hranic s Maďarskem!

Náš tip:

Státem v Evropě, který je svými horkými prameny a wellness dovolenými vyhlášený, je jednoznačně Maďarsko. Proto jsme mu v našem magazínu vyhradili celý jeden článek Za termály do Maďarska.

Ale zpátky na jih Slovenska. Máte rádi jistotu? Pak zamiřte do termálního koupaliště Velký Meder. Koupat se tu můžete hned v devíti bazénech, kde teplota vody neklesá pod 20 °C ani v zimě. Celodenní vstup pro dospělého je přibližně 250 Kč. Pokud se nechcete pouze rochnit v horkých bazénech, ale užít si relaxaci se vším všudy, pak vám doporučíme termální lázně Štúrovo. Tamní voda šplhá až k hranici 36 °C.

Chcete něco luxusnějšího? Zajeďte si k Liptovské Maře a ponořte se do saunového a vodního světa termálního koupaliště Bešeňová. Najdete zde jak plavecké, tak relaxační bazény s tobogány a dalšími vodními atrakcemi. Nechybí ani sauny či možnost zakoupit wellness procedury. Celodenní vstupné je už vyšší a pro dospělého začíná okolo 500 Kč.

Ve všech zmiňovaných termálech budete muset zvlášť hledat ubytování, ale v okolí je dostatek hotelů. Na recenze hotelů včetně nabídek spa a wellnessů se můžete podívat do databáze Cestolino.

Nezatracujte ani odpočinek v Německu

Napadlo by vás jet za odpočinkem do Berlína? Pokud ne, tak to je škoda! Právě tady se nachází jedinečné lázně, kde máte možnost poslouchat hudbu i pod vodou. Navíc tu probíhá hra světel na vodní hladině, která proměňuje interiér místních lázní každých pár minut. Celý interiér je nasvícený svíčkami.

V hlavním městě Německa po procházce okolo Berlínské zdi zajděte za relaxací do Liquidromu. Lázně poznáte už z dálky, neboť jsou celé postavené z betonu, šedozeleného kamene a cedrového dřeva. Ať žije minimalismus! Kromě klasických saun (jako je například ta finská a parní) si tady nechejte udělat masáž speciální technikou z Bali. Cena za dvě hodiny pro dospělého člověka startuje na 17 eurech.

Vybrali jste si? Prozraďte nám, kam pojedete letos lenošit?

Komentáře

lucka470
čerstvý příchozí
lucka470
před 4 lety
lucka470
před 4 lety

My jsme byli s přítelem na wellness u www.honourandgrace.com/cs/ a byla to jedna báseň. V lepším wellness jsem snad ještě nikdy nebyla. Hotel, personál, jídlo, vše dokonalé. Určitě jsme tam nebyli naposledy.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů