Krok za krokem affiliate marketingem

Krok za krokem affiliate marketingem

Chcete se dělit o akční nabídky zájezdů a letenek, které jste našli nebo se chcete jen pochlubit a ještě si tím přivydělat? Pak je tu právě pro vás náš průvodce affiliate marketingem, kde si povíme jak spojit příjemné s užitečným.

V předchozím článku Hledejte akce, sdílejte je a tím si (při)vydělávejte, jsme si řekli, jak vkládat akční nabídky a nyní se zaměříme na možnost jak si tím přivydělávat.

Vysvětlíme si to na příkladu. František má e-shop s notebooky různých značek. Josef je nadšený ze zde zakoupeného Lenova a začne ho propagovat mezi známými. Předtím ale uzavřel affiliate spolupráci s Josefem. Pokud nyní přes jeho odkaz někdo notebook koupí, získá z prodeje určitou finanční provizi. Je to win-win-win situace pro všechny: pro majitele e-shopu, doporučujícího Josefa i nakupujícího. Všichni jen získali – peníze nebo zboží.

Ukázkový příklad je samozřejmě zjednodušený. Ono affiliate partnerství nejde navázat bez určitých podmínek, na které se dále zaměříme.

1) Registrace

Obvykle se jedná o online registraci u prodejce. Většinou vyplníte vaše jméno, kontaktní údaje, někdy i web s jeho zaměřením a často vaše IČO (tj. identifikační číslo osoby).

Ne všude se totiž můžete stát affiliate partnery bez toho, aniž byste byli osobou podnikatelsky činnou (osobou se živnostenským listem). Záleží, zda se ve vašem případě bude jednat o soustavně prováděnou činnost za účelem zisku. Kdybyste tyto akční bannery o letenkách/zájezdech umístili k vám na cestovatelský web, pak už se “nevykecáte” z toho, že chcete vydělávat. A musíte se stát podnikající osobou.

Když to shrneme, existují affiliate partnerství, kde po vás podnikatelské oprávnění požadovat nebudou.

Vaši provizi vám pak budou vyplácet například na dohodu o provedení práce. Těchto programů existuje méně, ale my vám je pomůžeme najít a vrátíme se k nim na konci tohoto článku.

Pokud si chcete být jistí, že neděláte nic nelegálního. Doporučujeme k dalšímu prostudování tento článek na iDnes.

2) Vytvoření affil odkazu

Aby prodejce věděl, kdo mu přes doporučení přivedl kupujícího na web, musí váš URL odkaz obsahovat tzv. affil ID. Jedná se o jedinečný identifikátor složený z řady alfanumerických znaků. Obvykle vypadá nějak takto affilID=xhkhk678hb.

3) Promování akce

Registrací a vytvořením akčního odkazu s affil ID práce nekončí. Musíte začít promovat své akční nabídky. Nejčastěji k tomu využívají lidé vlastní weby a sociální sítě, případně rozesílají e-maily na svou databázi kontaktů.

Toto všechno vyžaduje hodně času a technických znalostí. Na Cestolino jsme vám chtěli vyjít vstříc a usnadnit práci. Na vás je pouze najít a vložit akční nabídku. O návštěvnost a propagaci se postaráme my.

Kde najít cestovatelské affiliate programy?

V případě, že máte (plánujete) živnostenský list, je vaše situace jednodušší. Registrovat se můžete například na těchto portálech:

• Booking

• Agoda

• Pelikán

• srovnávače TripAdvisor a Tixik

• CK Alexandria

Řadu dalších snadno dohledáte sami.

Nechcete zatím řešit živnostenský list? Situace bude znatelně těžší, ale ne beznadějná. Našli jsme několik cestovatelských portálů a affiliate sítí, kde není striktně v registraci požadováno IČO.

• síť TradeTracker - při registraci je ale požadován web

• Flixbus - je v rámci sítě TradeTracker

• zájezdy Invia.cz

• dovolené eHotel.cz

• Dovolena.cz od StudentAgency - při registraci je ale požadován web

• gastronomie a cestování nabeerway.eu - funguje na principu cashback portálu, o kterých jsme vám psali dříve

• dovolené TravelPortal.cz - při registraci je ale požadován web

• letenky přes Letuska.cz - tady si podmínky můžete dojednat v prvním e-mailu

Náš tip: Zkuste své štěstí a sami zagooglete. Hledejte spojení typu “affiliate programy bez živnostenského listu”. Nezapomeňte si přečíst obchodní podmínky, ať víte, k čemu se chcete zavázat.

Zaujala vás možnost přivýdělku na stránkách Cestolino? Pak se u nás zaregistrujte, najděte vhodné affil partnery a začněte vkládat akce!

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů