Egypt od 9 452 Kč
Zobrazit zájezdy

Nezapomenutelná dovolená u moře: Navštivte egyptské ostrovy

Nezapomenutelná dovolená u moře: Navštivte egyptské ostrovy

Milujete Egypt? A věděli jste, že svou dovolenou nemusíte trávit jen na profláknutých místech, kde se to hemží davy turistů, jako je například světoznámá oblast Hurghada? Můžete se totiž soustředit na méně známé, ale o to krásnější a zajímavější lokality. Patří sem třeba egyptské ostrovy nacházející se kousek od pevniny. Na některých můžete najít dovolenkovou oázu pro vytoužený pobyt plný sluníčka a koupání, jiné můžete navštívit jako zajímavou výletní atrakci.

Egypt, to je především moře, nádherné pláže, ale také řeka Nil, která je bezesporu téměř synonymem této země. Lákavou destinací k pobytu je proto i nilský ostrov Elefantina, který svůj název odvodil od slonů.

A co že má se slony společného? Kdysi se jednalo o překladiště a křižovatku obchodu se slonovinou. Narazíte zde na spoustu opravdu skvostných památek, třeba město Abu. Nechybí ani 7 tisíc let starý kilometr, tedy měřidlo, podle něhož se odečítala výška vody v řece Nil. Tímto způsobem se předpovídaly záplavy. Originál núbijskou kulturu a architekturu ve vesnicích Koti a Soti. Je to zde stvořené k procházkám po březích řeky, či rybaření.

Dovolená tak nemusí být jenom o koupání. Na Nilu se dále nacházejí i dva žulové ostrůvky, a sice Saluga a Ghazal. Jde o překrásné přírodní rezervace plné spousty druhů dřevin, keřů a rostlin, žije zde i na šedesát druhů ptáků. Takže Elefantina jednoznačný tip na pobyt, Saluga a Ghazal na pěkný výlet.

Nádhera uprostřed národního parku

Pokud ale jde o ostrovy v Rudém moři, pak za pozornost zcela jistě stojí například Tiran, který má zhruba 80 km2 a i když byl spravován Egyptem, nyní náleží Saúdské Arábii. Tvoří součást národního parku Ras Muhammad. Dostanete se k němu přes Tiranský průliv. Lákadlem je jednoznačně bohatý podmořský život a nádherné pláže.

Na Tiran se dostanete lodí z Šarm aš Šejchu, můžete zde strávit hezké dny koupáním a rozhodně doporučujeme šnorchlovat nebo se potápět. Tedy vzhůru do moře kolem Tiranu!

Oáza v podobě korálových útesů

Z Hurghady se můžete pro změnu vydat na ostrov Giftun a trvá to zhruba hodinu plavby. Opět láká sluněním, koupáním a šnorchlováním, nachází se zde chráněná oblast. Pláže Mahmaya Beach nebo Paradise Beach jsou jako stvořené k odpočinku. Dá se říci, že právě bohatý podmořský život, kterým útesy kolem Giftunu doslova kypí, je kromě pyramid a královských hrobek v Luxoru jedním z vůbec největších egyptských lákadel. Pláž Paradise Beach je bezesporu královnou mezi egyptskými plážemi, ať už kvalitou a jemností písku, průzračností Rudého moře, nebo servisem, který se zde návštěvníkům nabízí. Určitě si zdejší pobyt nenechte ujít. Pro válení se na pláži a línou dovolenou zkrátka ideál.

Do pevnosti výběrčích daní

Za pozornost stojí i Faraonův ostrov vzdálený asi 7 km od Taby, odkud je možné sem doplout. Nejsou zde ale hotely a nemůžete se tu tudíž ubytovat, jde pouze o malý kousek pevniny, v podstatě jednu velkou skálu, na níž je ovšem vybudována pozoruhodná pevnost ze 12. století, která sloužila k vybírání daní od připlouvajících arabských obchodníků. Vydejte se lodí na výlet na ostrov, pevnost stojí za návštěvu, stejně tak zvídaví turisté rádi objevují podmořský život kolem pevnosti. Pokud se rádi potápíte, zkuste to také, je ovšem třeba dát si pozor na někdy nebezpečné podmořské proudy.

Rekreujte se v botanické zahradě

Na Kitchenerově ostrově pojmenovaném po britském generálním konzulovi v Egyptě, lordu Herbertu Kitchenerovi, najdete krásnou botanickou zahradu. Jednalo se o jeho soukromý ostrov, kam nechal navézt spoustu nádherných rostlin. Vlastně celý jeho ostrov je jedna velká zahrada.

Zájezdy často neopomíjí ani tuto atrakci, protože Egypt samozřejmě nejsou pouze pyramidy a spousty archeologických vykopávek v horkém písku. Tato země může nabídnout i pohostinnější tvář než jenom poušť. Jestli milujete rostliny a květiny a bez dovolené v zeleni nedáte ani ránu, je to pro vás skvělá nabídka.

Cesta ze překrásnou show

Původní ostrov Pilak sice zmizel na dně moře při zaplavování Asuánské přehrady a Násirova jezera, ale ještě předtím, než ho pohřbily vody, podařilo se z něj přestěhovat 2 tisíce let starý chrám bohyně Isis, a to na ostrov Agilkia, někdy nazývaný též Agilika. Ten pak zdědil jméno Pilak. Svatostánek se stal cílem poutníků. Dnes sem přijíždí spousta turistů hlavně za světelnou a zvukovou show, která je opravdu nádherná a stojí za pozornost. Proto se sem rozhodně vydejte i vy, a to alespoň na krátký výlet.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů