Dubaj od 9 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Objevte Dubaj, kontrast historie a luxusní moderny

Objevte Dubaj, kontrast historie a luxusní moderny

Stále více Čechů si pro svou dovolenou oblíbilo vzdálenější destinace, kde je mimo jiné možné poznávat i jinou než jen evropskou kulturu. Patří sem i Dubaj, druhý největší z celkem sedmi Spojených arabských emirátů. Leží v jihovýchodní části Perského zálivu.

Mnoha lidmi jsou Spojené arabské emiráty vnímány jako oáza bohatství a luxusu. Usuzují tak z toho, že dovolená zde může být velmi nákladná. Letenky do Dubaje přitom ale nemusí být extrémně drahé. Záleží především na tom, jaký termín vyberete, s kým poletíte. Proto vybírejte uvážlivě. I pobyt se samozřejmě dá pořídit v různých cenových kategoriích, i když jde obecně o nákladnější záležitost.

Kosmopolitní centrum těžby černého zlata

Důležité ale je i to, co vlastně můžete v emirátech vidět. Především je třeba upozornit, že největší koláč z území tohoto emirátu si ukrajuje poušť. Tvoří ji jemný písek, úlomky mušlí a korálů. Pobřeží Perského zálivu zabírá celkem 72 km z Dubaje.

Kdysi se původní zdejší obyvatelstvo živilo hlavně rybolovem a lovem perel, dnes je to samozřejmě těžba černého zlata, tedy ropy. Dnes zde najdete hodně kosmopolitní prostředí. Kromě samotných Arabů zde žije i velké množství Asiatů, jež přišli za prací.

Uvidíte pestrý podmořský život

Hlavním městem a zároveň centrem je Dubaj City. Celková rozloha emirátu činí 3 885 km2 a žije zde 1,3 milionu obyvatel. Domluvíte se samozřejmě anglicky.

Co vás zde čeká? Především je to krásná dovolená spojená s koupáním a relaxací na nádherných plážích plných bílého písku. Voda má teplotu 22-35 °C (podle ročního období). Můžete šnorchlovat i se potápět, protože tu je opravdu velice pestrý podmořský život plný rostlin a živočichů. Kdo má rád přírodu, ať se určitě vydá do pouště na výlet na safari.

Navíc počasí v Dubaji je příjemné, užijete si zde spoustu slunečných dnů. Když vás přestane bavit polehávání na pláži a probudí se ve vás touha poznávat, máte možnost.

Hotel i pod mořem

Můžete na vlastní oči a kůži poznat kontrasty starého arabského světa, mešit a historického ducha a velké moderny v době výškových budov a přepychových hotelů. Tím nejluxusnějším je Burj Al Arab, který se stává symbolem Dubaje. Najdete zde i nejvyšší hotel světa, podmořský hotel nebo palmové ostrovy. Nechybí dokonce ani zimní areál Ski Dubaj. Můžete si v něm zajezdit na lyžích i tehdy, když se zrovna venkovní teploty pohybují v rozmezí 40-50 °C.

Dvě odlišné tváře města

V podstatě je město Dubaj rozděleno do dvou částí. Bur Dubai a Jemeirah tvoří luxusní tvář, jsou plné mrakodrapů a obchodních center. Druhou část tvoří historické Deiru, kde můžete objevovat romantické uličky.

Nenechte si ujít ani Zlaté tržiště, které je největším na světě. Prodávají se zde i šperky. Za návštěvu stojí i Dubajské muzeum, které vám představí historii místa jako na dlani. Nechybí spousta mešit, tou nejzajímavější je Jumeirah, kam se mohou podívat i nemuslimové.

Mimomanželský sex se zakazuje

Pokud se sem rozhodnete cestovat, musíte si uvědomit, že zde podléháte místním zákonům, které zahrnují například i právo šaríja. Například je zde zapovězen mimomanželský sex. Za nevěru může být muslimka podle tohoto práva dokonce ukamenována. I vy můžete ale skončit ve vězení. Pozor také na jednu změnu proti našim zákonům. Tady se praktikuje presumpce viny.

Další upozornění: alkohol konzumujte jen v hotelové restauraci. Udělat si piknik na pláži zavání problémem. Ženy by měly respektovat místní zvyky v oblékání. Tedy zapomenout na minisukně a krátké topy bez rukávů s odhalenými dekolty – zahalené ale samozřejmě chodit nemusíte.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů