Kanárské ostrovy od 10 599 Kč
Zobrazit zájezdy

Ohřejte se v teplých krajinách aneb kam v zimě za mořem?

Ohřejte se v teplých krajinách aneb kam v zimě za mořem?

Sychravé podzimní a chladné zimní počasí má málokdo rád. Choulíme se do kabátů, bereme si teplé šály a čepice a tajně toužíme utéct z té zimy někam, kde je teplo. Nemusí ale zůstat jenom u touhy. Klidně si můžete dopřát pobyt u teplého moře i v zimě a prohřát si tak prochladlé kosti. Dobrá zpráva je i to, že taková dovolená nutně nemusí zruinovat váš rodinný rozpočet.

Evropa? Jedině Kanárské ostrovy

V zimě nadchází především sezóna exotických destinací. V nejchladnějším období roku je totiž chladno i na jihu Evropy. Jižanské státy se od pozdního jara do brzkého podzimu stávají vaším teplým útočištěm, ale v zimě to bohužel neplatí. I tady je totiž zima. Sice ne taková jako u nás, ale jsou tu nižší teploty, třeba kolem 10 °C a často prší. Tedy na dovolenou to rozhodně není. V takovém počasí byste totiž ani nevystrčili nos z hotelového pokoje, takže byste si nijak zvlášť nepomohli.

Ale pozor, některé destinace můžete navštívit i teď. Je to třeba Tenerife, největší z celkem sedmi Kanárských ostrovů. Kromě slunečných pláží skrývá i národní park a sopku Pico de Teide. I v zimě je zde teplota 22-24 °C. Podobné teploty jsou i na dalším z kanárských ostrovů, a sice Fuerteventuře. Jinak je to ale v Evropě se zimní mořskou dovolenou docela bída. Pravda je, že od listopadu je zimní dovolená u moře možná jedině v exotických destinacích hodně na jihu, kde i v zimě přetrvává opravdu teplé počasí.

Thajsko slibuje exotiku 21. století

Otázka kam v zimě na dovolenou k moři je proto dvojnásob ožehavá. Cílem se stává Afrika, Asie, Jižní Amerika, Karibik. Kam tedy vyrazit? Čím dál oblíbenější je u Čechů hlavně Thajsko, kde pro svou zimní dovolenou najdete naprosto všechno. Nádherné koupání, pláže plné bílého písku, příjemné lidi, palmové háje, krásné západy slunce i nefalšovanou přírodní divočinu.

Navíc se tam cítíte jako v 21. století, v této zemi je zkrátka spousta moderních vymožeností. A především to není nijak předražené, tedy na to, co zde můžete vidět, zažít a vychutnat si. Thajsko je proto ideální destinací pro low cost cestování.

Můžete tu ochutnat i exotickou kuchyni, poté co vás přestane bavit povalování na pláži. Také si zde odpočinete, protože tu zastávají názor, že všechno se dá řešit v klidu a nad věcí, tedy žádný stres, jenom pohoda v mořských vlnách.

Mexický bílý písek vás nespálí

Pravá dovolená v zimě, to je i Střední a Jižní Amerika. Co takhle Mexiko? Letovisko Cancún nabízí dlouhatánské pláže, kolem dokola palmy. Najdete zde bílý písek, který vás ani v tom největším slunečním žáru nebude pálit do chodidel. Pochází totiž z planktonu, takže je vlastně chladicí. Hned vedle je ale opravdové Mexiko, žhavé, červené, plné žáru, ostře barevné. Až vás přestane bavit polehávání na pláži, můžete nejenom ochutnat ostrou mexickou kuchyni, ale zároveň si jít prohlédnout i významné památky mayské kultury. Stojí to za to.

Dejte si schůzku s velrybami

Opravdový Karibik, to je například Dominikánská republika. Bílý písek, velké červené mořské hvězdice, palmy. Průzračně modré moře je tu naprostou samozřejmostí, bělostný písek vás lechtá do nohou. To ale ani zdaleka není všechno. U poloostrova Samaná se v zimě setkávají velryby. Zrovna tak si můžete zaplavat s delfíny. Při procházce v Santo Domingu narazíte na dům, kde pobýval Kryštof Kolumbus. A když budete mít toho lenošení opravdu po krk, můžete se pro změnu podívat do hor.

Kdysi, ještě za dob hlubokého socialismu, byla Kuba jediným místem, kde se Češi mohli vykoupat v Karibiku. Ovšem Kuba má pro našince neuvěřitelný půvab dodnes. Varadero se považuje za jednu z nejnádhernějších světových pláží. Ale život tu má ještě další dimenze, třeba továrnu na doutníky, nebo stará auta ještě z 50. let 20. století. Zkrátka práva nefalšovaná retro romantika.

Pláže, tyrkysové moře a kokosy

Nádherná je rovněž Venezuela, koupání v Karibském moři a opalování s čerstvými kokosy v ruce. Podobně dechberoucí nádheru najdete i na Maledivách, respektive ve vodách kolem nich. Za teplem ale můžete vyrazit i do africké Keňi nebo na ostrov Zanzibar. Keňská safari vás určitě nadchne. 

Kapverdy v Atlantiku, to je další romantika: nekonečné pláže, tyrkysová voda a především klid a žádný stres. Stejnou nádheru potkáte i v Brazílii. Kolem Natalu najdete stovky kilometrů pláží, tropický ráj, hudbu připomínající proslulé brazilské karnevaly.

Vyšší stupeň exotiky nabízí Bali v Indonésii. Stojí za to zde strávit delší čas a poznat tak celou balijskou kulturu či navštívit ostrovy okolo, kde to na vás podohou dýchá na každém kroku. Spojené Arabské Emiráty nabízejí také příjemnou relaxaci na plážích a navíc v zimě vyjdou mnohem levněji, než v létě.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů