Korfu od 7 629 Kč
Zobrazit zájezdy

Ostrov Korfu: Navštivte překrásnou zelenou perlu v Jónském moři

Ostrov Korfu: Navštivte překrásnou zelenou perlu v Jónském moři

Nádherné Řecko pravidelně obsazuje v žebříčcích oblíbených letních destinací našich turistů přední místa. Nejde samozřejmě pouze o pevninu, ale i ostrůvky a ostrovy, kterých je dohromady neuvěřitelných 1500! To je skutečně úctyhodné číslo. Když se ale znalců zeptáte, který z nich je nejkrásnější, mnozí z nich vcelku bez váhání odpoví: Korfu. Proč?

Bujná vegetace po celé léto

Z jakých důvodů by z tak obrovského množství nádherných ostrovů mělo být tím nejhezčím právě Korfu? Má to jednoznačnou odpověď. Kdyby někdo hledal rajskou zahradu plnou zeleně a květin, možná by ji našel právě tam. Ano, tento ostrov je spoustou lidí považován za vůbec nejzelenější.

Samotné Řecko je totiž krásné, ale někdy bohužel i trochu vyprahlé. To může mnoha lidem, kteří milují bujnou vegetaci, trochu vadit. Jak je tato odlišnost od ostatního řeckého podnebí možná? V zimě na Korfu poměrně dost prší a doplňují se tak podzemní vody, z nichž pak rostliny vydrží žít celé léto.

Stín na dosah ruky

Ostrov, jehož břehy omývá Jónské moře, je z větších ostrovů tím nejsevernějším. Zároveň ale i druhým největším. Dostanete se sem letecky za pouhé dvě hodinky letu, což dělá tuto destinaci velice dobře dostupnou i pro našince. Zeměpisná šířka doslova podporuje růst květin, rostlin, stromů, je zde velice příznivé klima, které zeleň doslova vytahuje ze země. Právě proto se ostrov někdy nazývá zelená perla Jónského moře. Citrusovníky, olivovníky, eukalypty. Užijete si překrásné posezení pod nimi. Stín je zde na dosah, což se třeba nedá říci o věčně rozpálené Krétě.

Moře teplé jako kafíčko

Chcete-li odpočívat ve stínu prastarých olivovníků, vydejte se do letoviska Messonghi. Nenajdete tu pouze nádherné pláže pokryté zlatavým pískem, ale i vůbec nejstarší olivové háje na celém ostrově. Existuje pak i řada rostlin, rostoucích pouze na Korfu. Především na jaře je ostrov v plném květu. Proto dovolená na Korfu je pro milovníky přírody opravdu krásným zážitkem. Teplé léto s minimem dešťů, velké množství slunečných dnů. Mírné zimy, takové je počasí na Korfu.

Zdejší středomořské klima vás určitě nezklame, užijete si dostatek slunečných dnů a nejenom v hlavní sezóně, i mimo ni. Například ještě v září je moře vyhřáté na 24 °C. O mnoho horší to není ani v říjnu, kdy teplota vody lehce klesne na 22 °C. Během září teploty vzduchu dosahují 19–26 °C, říjen je lehce chladnější, teploměr šplhá na hodnoty v rozmezí 16–23 °C.

Jak se vám líbil ostrov Korfu?

Ohodnotit

Jedny z nejčistších evropských pláží

Na Korfu si můžete užít opravdu nádherné slunění a koupání, protože ostrovní pobřeží lemují dlouhé kilometry pláží. Můžete se usadit jak na plážích písečných, tak také oblázkových, záleží na vaší volbě. Rozhodně neprohloupíte, protože cestovatelé a odborníci se shodují na tom, že právě zdejší pláže patří k těm vůbec nejčistším v Evropě. Lidé, kteří nemilují situace, kdy je u moře doslova hlava na hlavě, si tu dokonce najdou i své romantické tiché koutky. Výborné podmínky jsou zde rovněž pro vodní sporty a především potápění. Plavání, procházky po pláži, toho si užijete do sytosti. Radost budou mít i milovníci golfu.

Po stopách císařovny Sisi

Velice oblíbené jsou pláže v okolí již zmiňovaného letoviska Messonghi. Další lákavou destinací je městečko Sidari a okolní pláže. Ve zdejších pobřežních skaliscích se nachází spousta různých průplavů a jeskyní. Jedna z nejdelších ostrovních pláží se nalézá u letoviska Roda. Zde najdete velmi mírný vstup do vody, proto je tu ideální prostor pro rodiny s dětmi nebo seniory.

Pokud vás ale povalování na pláži přestane bavit, můžete zkusit turistiku. Co třeba vylézt na Pantokrator, nejvyšší horu ostrova s 906 metry nad mořem? Na svahu hory najdete i zajímavý úkaz – opuštěnou vesnici Palea Perithia. Neměli byste vynechat ale ani výlet do hlavního města Korfu připomínající éru, kdy ostrov vlastnili Benátčané, ale také období britské nadvlády. Nedaleko odtud si také nechala postavit roku 1890 zámek Achilleion rakousko-uherská císařovna Sisi a dnes patří mezi oblíbené turistické cíle. Podívejte se sem i vy, pobyt v zelené perle stojí za to.

Kolik stojí dovolená na Korfu?

Zobrazit zájezdy

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů