Slovensko od 599 Kč
Zobrazit zájezdy

Rodinné výlety po Česku a Slovensku: Ráj tvoří Jižní Čechy nebo termály v Bešeňové

Rodinné výlety po Česku a Slovensku: Ráj tvoří Jižní Čechy nebo termály v Bešeňové

Máte-li děti, určitě dobře víte, že je třeba dovolené vybírat s ohledem na to, abyste zabavili především své zvídavé ratolesti. V úvahu proto přicházejí lokality, kde najdete spoustu různých atrakcí pro dítka, například možnost her, poznávání, zábavy, koupání. Zároveň je třeba, aby si zde přišli na své i dospělí. Kam tedy vyrazit?

Vyzkoušejte si pobyt na farmě

Velmi oblíbenou lokalitou pro rodiny s dětmi jsou jižní Čechy. Máte doslova na talíři koupání a zároveň různé atrakce. Ideální jsou v tomto směru lokality v okolí Třeboně, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Kaplic, Netolic. Naleznete zde ubytování v chatách, chalupách i rodinných penzionech, přičemž často je hned u domu k dispozici třeba menší hřiště, malý bazén, zahrada. Případně je koupání nedaleko v některém z mnoha jihočeských rybníků.

Rozhodně nic nezkazíte, když si třeba vytipujete malou farmu se statkem. Agroturistika je velmi oblíbená nejenom ve světě, ale i u nás. Proto není od věci vzít vaše děti na farmu, kde uvidí, jak žijí zvířata. Obvykle je to řešeno tak, že v části farmy je ubytování řešené třeba formou apartmánů či pokojů. Vaše děti tak získají vztah ke zvířatům. Ocitnete se v lůně přírody, kde i vy můžete relaxovat a odpočívat. Výhodou je, že v řadě případů můžete vzít s sebou třeba i svého psa, který může na farmě pobývat s vámi.

Na zámku pohádkově pro děti

Dále se nabízí i otázka kam na výlet, pokud jste se ubytovali v jižních Čechách. Program spojený s poznáváním přírody, života zvířat, koupáním je sice krásný, ale třeba na čtrnáct dní nevystačí. Na jihu Čech se naštěstí nachází spousta různých hradů a zámků, které stojí za to navštívit i s dětmi. Nejproslulejší je samozřejmě zámek v Českém Krumlově, v Třeboni, v Hluboké, dále zámek Červená Lhota, Blatná nebo Bechyně.

Už dávno ale nejde jenom o suchou prohlídku s historickým výkladem. Kasteláni chystají pestrý program, který je zaměřený i na děti. K vidění jsou tak třeba třinácté komnaty – místa, kam se na hradě nebo zámku běžně nedostanete, prohlídky v dobových kostýmech, tematické akce spojené s různými svátky, expozice, které se věnují třeba životu šlechtických dětí, věnované pohádkám, které se na daném hradě či zámku natáčely, hradní a zámecká strašidla apod. Možností je spousta a děti jsou nadšené. Někde jsou dokonce i vysloveně dětské prohlídky.

Hitem jsou archeoparky

Pokud jde o tipy na výlety, stojí za to se před odjezdem podívat, jaké akce se v daném termínu v okolí konají. Například různé hudební a divadelní festivaly mívají sekci s programem určeným pro děti. Pořádá se celá řada řemeslných trhů, kde je k vidění spousta zajímavého. Místně jsou také programy určené přímo dětem, například Pohádkový les.

Hitem jsou historické a archeoparky. Ve zmiňovaných jižních Čechách jsou to Prášily, nebo Netolice. Nabízejí zajímavé programy, kde si děti mohou vyzkoušet, jaké to bylo žít v pravěku – něco podobného ratolesti rozhodně dobře zabaví i poučí. Zjistí, čím se pravěcí lidé živili, vyzkouší si, jaké to bylo vyrábět primitivní nástroje. Podobně historické parky, jako například Ostrá u Lysé nad Labem, vám ukážou různá stará řemesla, která si děti mohou na vlastní kůži osahat.

Vydejte se za zvířaty i poznáváním vědy

Další vynikající zábavou je návštěva zoo. V České republice je spousta větších zoologických zahrad i menších zoo koutků. Třeba v jižních Čechách je v Protivíně krokodýlí ZOO, nebo ve Dvorci u Borovan park exotických zvířat. Ať už se chystáte kamkoliv, stojí za to předem zjistit, zda se v dosahu náhodou nějaká zoo nenachází a naplánovat návštěvu. Děti budou zářit spokojeností a o to jde. Například v Berouně najdete medvědárium, kde žijí medvědi známí z večerníčku – opět pro děti skvělý ráj.

Interaktivní muzea jsou další šancí, jak ratolesti pobavit a také poučit. Třeba zábavní vědecký park Vida v Brně, Oslavanské Permonium – ráj permoníků, Science centrum iQlandia v Liberci, Velký svět techniky v Ostravě. I taková atrakce stojí za návštěvu, pokud budete pobývat někde poblíž. Také stojí za to i různé rodinné zábavní parky, kde se do akce zapojí celá rodina, například Zeměráj u Orlické přehrady.

Žhavý tip k našim východním sousedům

Jaká je nejzajímavější lokalita pro dovolenou s dětmi na Slovensku? Zřejmě nejvíce aktivit můžete využít v termálních lázních, kde najdete skvělé koupání. Například Bešeňová. Pro ubytování můžete vyzkoušet zdejší hotely, chaty či chalupy nebo také apartmány. Zajímavých atrakcí v okolí je opravdu dlouhý seznam, namátkou alespoň Vodní park Bešeňová, Aqua Vital park Lúčky, nádrž Liptovská Mara, kde se dá koupat i jezdit na výlety lodí, můžete si udělat výlet do Tatralandia parku u Liptovského Mikuláše, protože do Tater je to také kousek. Pro malé i trošku větší děti opravdu vynikající destinace, kde se nudit rozhodně nebudou – máte tu nádherné koupání, hory nedaleko, krásnou přírodu a spoustu zábavy.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů