Istanbul od 6 653 Kč
Zobrazit zájezdy

Turecko: Země mísení kultur

Turecko: Země mísení kultur

Láká vás spojení koupání na prosluněných plážích a exotiky? Nudí vás evropské pláže, připadá vám, že jsou všechny stejné? V tom případě je nejvyšší čas zkusit něco trochu jiného. Vhodnou volbou může být Turecko, kde se dá pobyt u moře sladit s cestováním do zajímavých míst. Poznáte jinou kulturu a navíc si užijete krásného počasí.

Vápencové krásy

Zatoužíte-li vidět přírodní zajímavost typickou pro zdejší kraj, nenechte si ujít Pamukkale na jihozápadě Turecka. Horké prameny obsahující uhličitan vápenatý stékají po zdejších svazích. Jejich chladnutím se tvoří vápencová jezírka a terasy. Kromě toho zde můžete obdivovat i pozůstatky Hieralipole, starobylého města z římských dob.

Křižovatka kultur

Na svých cestách Tureckem rozhodně nesmíte minout Istanbul, město, kde se prolínají kultury. Nenechte si ujít atmosféru tureckých bazarů. Zajděte do mešit. Volně přístupná je modrá mešita, nadchne vás i Hagia Sofia, v minulosti kostel i mešita a v současnosti muzeum. Projít si můžete i fascinující nádheru sultánova paláce Topkapi. Pro vaše toulky bude nejzajímavější Sultanehmet, stará čtvrť, a také Galata.

Nádhera skalních domů

Přírodovědní nadšenci se vydají do Kapadokie, oblasti ležící v centru Anatolie. Najdete zde národní park s obydlími vytesanými ve skalách. Zdejší skalní útvary, domy a jeskyně ohromí svojí krásou.

Milovníci horské turistiky se mohou vyšplhat na horu Nemrut ležící v jihovýchodní Anatolii poblíž města Adiyman. Pohřební mohylu zde nechal v roce 62 př. n. l. vystavět král Antiochus I.

Cesta za divem světa

Když už v Turecku budete, nechte na sebe zapůsobit i monumentální zbytky Artemidina chrámu v Efezu. Z proslulého divu světa na pobřeží Malé Asie už mnoho nezbylo, ale i tak stojí za návštěvu. V Efezu vaši pozornost upoutá i Celsus Library, Celsova knihovna, starořímská stavba určená pro ukládání svitků, kterých zde bylo 12 000.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů