Budapešť od 929 Kč
Zobrazit zájezdy

Užijte si blížící se prodloužený víkend a obdivujte perly renesance nebo odpočívejte v termálech

Užijte si blížící se prodloužený víkend a obdivujte perly renesance nebo odpočívejte v termálech

Za chvíli nás čeká další prodloužený víkend. Svátek svatého Václava 28. 9. připadá na čtvrtek, takže si samozřejmě spousta lidí vezme v pátek dovolenou. V součtu potom má celkem čtyři dny volna. Samozřejmě je škoda zůstat doma. Stojí za to dovolenou využít k menšímu výletu. Kam vyrazit?

Nádherná je Bratislava a Budapešť

V posledních letech jsou víkendové zájezdy obzvláště populární. Za minimum času zvládnete maximum. Výhodné je vyrazit do některé z evropských metropolí. Paříž, Řím, Londýn stále láká. Můžete ale zvolit i ty trochu méně ,,profláknuté,,. Ruku na srdce, kdo z vás někdy byl v Bratislavě, Varšavě, Krakově nebo třeba Budapešti? Nejsou o nic méně krásné, než třeba Paříž.

Můžete vyrazit i za operou

Popisované zájezdy mají vybraný program tak, abyste zvládli za vymezený časový úsek poznat všechno důležité a příště už třeba vyrazili s konkrétním cílem. Také si můžete vybrat eurovíkendy zaměřené přímo na umění a výstavy. Příjemný bude zájezd na benátské bienále, do italské Florencie za renesančními perlami a exponáty zdejších galerií, do muzeí v Bruselu a Antverpách nebo do římských muzeí a galerií. Dá se vyrazit třeba i za operou do milánské La Scaly – i cesty za kulturou jsou nyní mimořádně populární.

Prohřejte si klouby v termálech

Nemáte-li ale chuť courat po městě, nikdo vás k tomu nenutí. Pokaždé nemáte náladu na poznávací zájezdy. Pokud byste si tentokrát raději odpočinuli, dopřejte si wellness víkend. Termální voda, sauna, zážitkové koupele, wellness procedury, to vše má blahodárný vliv na vaše zdraví a především kloubní systém. Maďarský Eger nebo Bükfürdö, Podhájská nebo Bešeňová na Slovensku lákají a jsou navíc velmi dobře dopravně dostupné. Jestli se vám ale nechce do zahraničí, zkuste i domácí lázně, třeba Luhačovice nebo Poděbrady také stojí za to.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů