Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Podzim je tady. Zahřejte se v termálech v ČR nebo kousek za hranicemi

Podzim je tady. Zahřejte se v termálech v ČR nebo kousek za hranicemi

Jste vyčerpaní a cítíte, že potřebujete vypnout a takzvaně dobít baterky? Trpíte pohybovými nebo jinými problémy? Nejlepším způsobem, jak zregenerovat své tělo a očistit mysl, jsou různé druhy masáží, léčivé koupele, zábaly a blahodárné horké prameny, které nejen že zbaví vaše tělo škodlivých látek, ale také uleví od veškerého napětí a stresu všedních dní. A kde si takové hýčkání dopřát? Sepsali jsme pro vás informace o několika nejznámějších termálních lázních u nás i v okolních zemích, které můžete navštívit v jakémkoliv ročním období.

Velké Losiny, Česká Republika

Lázně Velké Losiny leží v severovýchodních Čechách, nedaleko Šumperka. Můžete si v nich dopřát odpočinek i zábavu po celý rok. V letním období si užijete venkovní bazén se skluzavkami a dalšími vodními prvky. U bazénu jsou k pronájmu denní apartmány, které poskytnou zázemí pro relax nebo například nakrmení dětí. Hlavním důvodem, proč se do Velkých Losin jezdí v zimě i v létě, jsou však zdejší termální lázně.

Horké i studené sirné prameny jsou zde nejkvalitnější v České republice a pomáhají především při problémech s pohybovým ústrojím a kožními a neurologickými problémy. Na výběr vhodných procedur dohlíží zkušení lékaři. Kromě sirných koupelí můžete zajít také do některé ze saun, dopřát si speciální zábaly nebo různé druhy masáží. V mezičase mezi procedurami si lze prohlédnout místní zámek nebo se věnovat procházkám do přírody.

Vstupné:

 • hlavní sezóna – dospělí 350 Kč / 2 hodiny
 • hlavní sezóna – rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) – 1 100 Kč / 2 hodiny
 • vedlejší sezóna – dospělí 300 Kč / 3 hodiny
 • vedlejší sezóna – rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) – 950 Kč / 3 hodiny

Vstupné do sauny, léčebné procedury a pronájem apartmánů se hradí zvlášť. Lázně nabízejí různé zvýhodněné balíčky na víkendové i delší pobyty.

Více informací: web lázní

Velký Meder, Slovensko

Termály Corvinus Velký Meder leží zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od Bratislavy, poblíž maďarských hranic a vodního díla Gabčíkovo. V areálu, který se nachází v krásném lesoparku, najdete 10 celoročních bazénů, z toho 7 vnitřních. Bazény zahrnují plavecký bazén, dětský bazén se skluzavkami, vířivky a bazény s vodními masážními prvky. Součástí areálu je také lanová dráha a dětský klub, ve kterém se animátoři postarají o program vašich dětí. Vy si mezitím můžete zajít do sauny, solné komory, na masáž nebo do speciálních termálních koupelí, které mají díky složení zdejších pramenů příznivé účinky na pohybové ústrojí.

Dále jsou zde biosolária, pedikúra, rybí pedikúra, kosmetika, magnetoterapie a akupresurní masáže. Přímo v Mederu a okolí je možné navštívit mnoho památek. Zajet si můžete rovněž do nedalekého Györu v Maďarsku nebo se vydat na výlety do přírody pěšky či na kole. Zdejší krajina s nížinným charakterem je ideální pro nenáročnou rekreační turistiku.

Vstupné:

 • všední dny a období mimo hlavní sezónu – dospělí 10 EUR / den, rodinné vstupné 2 dospělí + 1 dítě – 24,50 EUR / den
 • víkendy a hlavní sezóna – dospělí 11 EUR / den, rodinné vstupné 2 dospělí + 1 dítě – 27 EUR / den

Více informací: web lázní

Laa an der Thaya, Rakousko

Rakouské termální lázně Laa an der Thaya leží v těsné blízkosti českých hranic, přibližně 30 kilometrů od Znojma. Stejnojmenné městečko Laa an der Thaya je oblíbené nejen pro blahodárné účinky termálních pramenů, ale také díky památkám, takže se nebudete nudit ani při delším pobytu. Zdejší pramen Laa Thermal Nord I (s obsahem minerálních látek), který napájí lázně, pomůže především při nemocech pohybového ústrojí, neurologických onemocněních a kožních problémech. Horkou vodu z léčivého pramene si můžete užít v jednom ze 4 bazénů.

Kromě 4 termálních bazénů je zde solný bazén, plavecký bazén a masážní bazén. Mimo bazénů můžete zajít do některé ze saun, na masáže a do vířivek nebo se zúčastnit pohybových aktivit. Vaše děti si mezitím užijí zábavu s animátory v německém a českém jazyce. Součástí lázní je také ubytovací zařízení.

Vstupné:

 • dospělá osoba 19 EUR / 3 hodiny, dítě 13,50 EUR / 3 hodiny

V den narozenin vstup zdarma, v pondělí zvýhodněné vstupné pro rodiny, v úterý pro seniory, ve středu pro ženy a ve čtvrtek pro muže.

Více informací: web lázní

Bad Schlema, Německo

Lázeňské městečko Bad Schlema, ležící v Krušnohorském regionu pod ochranou UNESCO, najdete přibližně 60 kilometrů severně od Karlových Varů. Hlavní devízou krásných a moderních lázní jsou radonové prameny, které slouží k ozdravným koupelím a dalším procedurám. Příznivé účinky mají především na pohybové ústrojí, chronické bolesti, pleť a dýchací obtíže. Součástí areálu je vnitřní bazén s horkou radonovou vodou, venkovní bazén s krásným výhledem a taktéž horkou vodou a bazén s vířivkou. Venkovní i vnitřní bazén je vybaven vodními masážními prvky.

Kromě koupání v bazénech můžete zajít do některé ze saun nebo si dopřát masáž či kosmetiku. Nenachází se zde skluzavky, dětské bazény ani programy pro děti, nabídka je zaměřena spíše pro dospělé. V Bad Schlema a okolí se nachází hrady, zámky a další historické památky. Věnovat se můžete také pěší turistice nebo cykloturistice.

Vstupné:

 • dospělí od 10 EUR za 2 ¼ hodiny

Více informací: web lázní

Cieplice, Polsko

Cieplické termální lázně jsou komplexem rekreačních a sportovních bazénů. Leží přibližně 30 kilometrů od Harrachova a jsou jedinečným lázeňským i zábavním parkem v dolnoslezském kraji (vojvodství) i v celé oblasti Krkonoš. Z Prahy činí vzdálenost zhruba 160 kilometrů. Lázně jsou napájené termálními prameny s unikátním složením, které má blahodárné účinky nejen na pohybové ústrojí a kožní problémy, ale také na celý organismus. Celý komplex tvoří rekreační bazén s částí pro plavce, 2 dětské bazény, termální bazény a venkovní a vnitřní bazén s vodními masážními a zábavními prvky.

Ve wellness části je finská, parní a infra sauna, vířivka, tepidárium, sněžná jeskyně, odpočívárna s vyhřívanými lehátky a masážní studio, ve kterém vás namasírují zkušení maséři. Vzhledem k poloze v Krkonošském národním parku lze pobyt v lázních spojit se zimními sporty nebo horskou turistikou. Součástí areálu je také sportovní centrum, squash, fitness a hotel.

Vstupné:

 • dospělí od 19 zlotých za dvě hodiny v ranním čase

Vstupné se liší dle denní doby a sezóny, v nabídce jsou zvýhodněné balíčky pro skupiny a rodiny, vstupné do wellness části je pouze pro dospělé.

Více informací: web lázní

Györ, Maďarsko

Termální lázně Rába Quelle Györ leží nedaleko slovenských hranic, zhruba 80 kilometrů od Bratislavy. Díky léčivým pramenům o teplotě 67 °C vyvěrajícím z hloubky 2 000 metrů s vysokým obsahem jódu, který je řadí mezi jodové léčebné lázně, jsou vyhledávané především pro léčbu pohybového aparátu a gynekologických problémů.

V lázních je celkem 10 různých zážitkových a relaxačních bazénů, například bazén s hvězdnou oblohou, s umělým vodopádem, s masážními tryskami, s tobogánem, bazén s barem a dětský bazének s klouzačkou. Pro děti je zde také dětský koutek. Kromě bazénů lze relaxovat v parní, finské nebo infra sauně, solné jeskyni, v odpočinkové místnosti s vyhřívanými lehátky nebo při některé z masáží. Ve vybrané dny je v provozu noční koupání. Mimo koupelí a léčebných procedur můžete navštívit památky, místní trhy nebo se věnovat nenáročné pěší a cyklo turistice podél toku Dunaje.

Vstupné:

 • děti do 3 let 300 forintů / den, dospělí bez sauny 3 700 forintů / den, dospělí se saunou 5 700 forintů / den
 • celodenní vstupenka 2 dospělí + 2 děti do 18 let 11 550 forintů / den

Více informací: web lázní

Moravské Toplice, Slovinsko

Lázeňský a zábavní park 3 000 Spa leží nedaleko Moravských Toplic na severovýchodě Slovinska poblíž hranic s Maďarskem a Rakouskem. Z Českých Budějovic je vzdálený zhruba 370 kilometrů. Rozlehlý areál zahrnuje hotel, komplex apartmánů a bungalovů, golfové hřiště a velký bazénový komplex. Kromě venkovního a vnitřního bazénu s tobogány a dalšími vodními prvky na vás čekají koupele v černé minerální vodě, která má blahodárné účinky na zdraví, thajské a léčebné wellness centrum, sauny, vířivky a masáže.

Při všech ošetřeních se používá přírodní kosmetika z místních zdrojů, včetně černé léčivé minerální vody. K dispozici jsou také lékaři, kteří vám pomohou s určením vaší diagnózy a výběrem vhodných léčebných postupů. Lázně jsou zaměřené především na ortopedické, revmatické a kožní problémy. Mimo koupelí si lze půjčit kola na výlety do přírody, věnovat se pěší turistice, ochutnávat místní jídlo nebo prozkoumávat památky ve městě.

Vstupné:

Závisí na rozsahu služeb a délce pobytu. Na výběr jsou různé typy pobytových balíčků.

Více informací: web lázní

Komentáře

Kláraa
nový člen
Kláraa
před 5 lety
Kláraa
před 5 lety

Do Laa an der Thaya jezdíme a je to tam super

Dejv
čerstvý příchozí
Dejv
před 5 lety
Dejv
před 5 lety

Máte někdo osobní zkušenost s lázněmi Bad Schlema?

Rosemary
čerstvá příchozí
Rosemary
před 5 lety
Rosemary
před 5 lety

Mám ráda teplé koupele

Zuzana_Ladovská
nový člen
Zuzana_Ladovská
před 5 lety
Zuzana_Ladovská
před 5 lety

Velký Meder určitě mohu doporučit. Termal průchozí ven/dovnitř + u termálů hned velký dětský bazén s plno zábavy pro děti.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů