Egypt od 8 190 Kč
Zobrazit zájezdy

Vízum do Egypta

Vízum do Egypta

Chystáte se na cestu do Egypta? Potom byste se samozřejmě měli vědět, jaká je situace s vízy do tohoto severoafrického státu. Platí, že vízum získáte mimo jiné na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky, které se nachází v pražské Pelléově ulici. Jakými podmínkami se získání víza řídí?

Jestliže cestujete do některého ze sinajských resortů jako Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab nebo Taba, tak v případě, že váš pobyt nepřekročí délku 14 dní, nepotřebujete vízum vůbec. Vaše dovolená v Egyptě tak proběhne bez jakýchkoli dalších starostí. Ovšem máte-li v plánu z některého z uvedených letovisek vycestovat mimo území Sinaje, bez víza se neobejdete.

Vízum vydají i na letišti

Pokud ale nemáte příležitost cestovat do Prahy na egyptské velvyslanectví, můžete vízum dostat na mezinárodním letišti v Káhiře. Dále víza obdržíte i na dalších vstupních místech do EAR (Egyptské arabské republiky). Máme tím na mysli letiště a přístavy, tedy například Luxor, Hurghadu, či Alexandrii. Má to ale jeden háček. Egypt a jeho úřady po vás budou chtít pas, který je platný minimálně 6 měsíců po skončení vaší cesty.

Vypadá to také, že se příliš nevyplatí jezdit si do Prahy pro vízum. Samotný zastupitelský úřad totiž upozorňuje, že cena za takto udělené vízum je vyšší, než poplatek, jenž zaplatíte, když si vízum pořídíte až ve chvíli příletu do země. Za vízum v Praze zaplatíte 1050 Kč, na egyptských letištích 25 $, tedy v přepočtu asi 600 Kč.

Pokud ale přece jenom do Prahy vyrazíte, počítejte s tím, že vízum bude hotové do týdne. Na druhou stranu někdy aerolinky znemožňují druhou variantu, tedy levnější získání víza na letišti až po příletu. Často vyžadují po klientech vízum už ve chvíli, kdy nastupují na palubu letadla k plánovanému letu. Měli byste se na tuto otázku u aerolinek informovat, aby se dovolená nestala jenom snem a vy nemuseli z letiště zpátky domů.

Užijte si dovolenou bez kompikací

Není třeba ale být z vízové povinnosti při cestě do Egypta jakkoli vyplašený. Šetřete si stres na skutečně podstatné věci. V případě, že jedete na organizovaný zájezd s cestovní kanceláří, zpravidla se o vízum do země postará přímo CK. Je ale lepší se v cestovce před odletem zeptat, zda tuto službu svým klientům poskytuje, nebo nikoli. Pokud kancelář vízum nezajišťuje, ptejte se, zda je nutné vízum mít už při vstupu na palubu letadla. Pokud ano, nezbude vám, než pro něj vyrazit do Prahy. V opačném případě nemusíte nikam, zvládnete si ho vyřídit až po příletu do země.

Na závěr ještě poznámku, co všechno k vyřízení víza budete potřebovat. Přibalte si s sebou pas platný ještě půl roku po ukončení cesty, dvě pasové fotografie, doklad potvrzující rezervaci ubytování, rezervaci zpáteční letenky a vyplněný formulář žádosti o vízum. A pozor. Vízum sice platí tři měsíce, ale doba pobytu nesmí překročit 30 dní.

Přečtěte si aktualizované o vízu do Egypta.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů