Bulharsko od 2 519 Kč
Zobrazit zájezdy

Chcete se levně povalovat ve zlatě? Vydejte se na dovolenou na Zlaté písky

Chcete se levně povalovat ve zlatě? Vydejte se na dovolenou na Zlaté písky

Krátký let. Bezpečnost. Pláže s hebkým pískem a pozvolným vstupem do vody. Velké množství památek. Stále ještě nízké ceny. Ano, to je výčet lákadel, proč se vydat na dovolenou do Bulharska a jako letovisko si vybrat Zlaté písky. A to nemluvíme o tom, že Černé moře, které jejich břehy omývá, je teplé ještě v říjnu…

Dovolená v Bulharsku: Návrat do žebříčku oblíbenosti

Proč se právě Bulharsko navrací do žebříčku velmi oblíbených turistických destinací Čechů? Ukazuje to právě úvodní výčet výhod, které tato země nabízí. Můžeme k nim přidat ještě opravdu úchvatné přírodní scenérie, národní parky, romantická letoviska. Jedním z nich jsou i Zlaté Písky, které lákají stále více Čechů.

Výborné pobřeží na plavání

Svůj název získaly Zlaté Písky právě podle zlatavé barvy zdejšího pobřeží, mimochodem pláž je dlouhá 4 kilometry a široká desítky metrů. Vstup do vody je mírný. Je zde sice trochu rychlejší sešup dolů, ale potom tu najdete hloubku zhruba do metru třiceti, což je pro plavání naprosto skvělé. Přímo u pláže je také komplex bazénů se sladkou vodou. Zlaté písky leží asi 25 km od Varny, takže se přímo nabízí možnost výletu do města.

Nenechte si ujít procházky lesem

V blízkosti je také krásná přírodní rezervace, vlastně přímo navazuje na letovisko hned za dělicí silnicí. Kdo miluje procházky v přírodě, bude zde nadšený. Je zde spousta lesů, zvaných Hanučské lesy. Listnaté, najdete tu habry, jilmy, duby, jasany. V lesích najdete Fontánu sedmipočetníků (sedmi svatých). Pokud vás bude povalování na pláži nudit, tady se v příjemném polostínu uklidníte a protáhnete nohy. Mimochodem, zdejší cesty jsou výborně značené.

U moře za stejnou cenu jako u nás

Dovolená v Bulharsku je stále velmi levná. Musíte ale počítat s tím, že letovisko Zlaté písky je o něco dražší, než třeba oblasti dále ve vnitrozemí. Kompletní menu tu v přepočtu ve špičkové restauraci vyjde asi na sumu kolem tří set korun. Vyplatí se proto nejíst přímo na pobřežní promenádě a vyrazit někam dál. Můžete si tam dát jídlo, které bude o polovinu nebo i více levnější. Ceny jsou totiž jinde zhruba stejné jako u nás – i v našich restauracích se dá najíst za 100 – 150 Kč.

Přídech dětských vzpomínek

Pokud jde o hotely, první z nich zde začaly vznikat kolem roku 1960. Ovšem bývalé socialistické krabice, které starší ročníky pamatují za svého dětství, už dávno byly rekonstruovány nebo je nahradily nové moderní budovy. Pro mnohé tak zdejší dovolená může mít přídech dětských vzpomínek, a přitom bude zcela komfortní. Současné služby se totiž vyrovnají těm západoevropským, a přitom ceny jsou stále ještě příznivé. Pokud si zvolíte Bulharsko na poslední chvíli, taková dovolená rozhodně nezatíží váš rodinný rozpočet.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů