Bulharsko od 2 890 Kč
Zobrazit zájezdy

14 bulharských letovisek od severu až na jih, která stojí za návštěvu

14 bulharských letovisek od severu až na jih, která stojí za návštěvu

V posledních letech se zdálo, že Bulharsko téměř zmizelo z hledáčku všech cestovatelů. Češi již tradičně míří do Chorvatska a propadli kouzlu řeckých ostrovů i africké exotice v Tunisku či Egyptě. A na Bulharsko ke své škodě téměř zapomněli. Přitom je jednou z turistických destinací, kde si můžete dopřávat skvělou dovolenou za ceny nižší, nebo srovnatelné jako v České republice. Dovolenou si zde užijí rodiny s dětmi, aktivní senioři i zamilované páry.

Letecká doprava je ze všech způsobů, jak se dostat do Bulharska, rozhodně nejrychlejší. V České republice nastoupíte do letadla a o dvě hodiny později vystoupíte na některém z bulharských letišť. Na letiště v Burgasu létají celé léto nízkonákladové společnosti, a když máte štěstí, seženete letenku za zhruba 3 000 Kč.

Mnoho turistů však stále míří do Bulharska autem. V tomto případně se připravte na to, že z Prahy do Burgasu vám cesta zabere zhruba 19 hodin a vyjde přibližně na 10 000 Kč. Vyplatí se tedy hlavně v případě, že s sebou berete celou rodinu, kola nebo jedete s přívěsem, ve kterém budete po celou dovolenou nocovat.

Bulharsko je od severu k jihu přímo poseté přímořskými letovisky. Některá jsou zcela klidná a v některých zase tepe pulzující život. Pro které se rozhodnete, už necháme zcela na vás. Pojďme si některá z nich představit.

Albena

Albena se nachází asi 30 km od Varny. Je nazývána perlou severního Bulharska a rozhodně zcela právem. Většina hotelů zde má tvar pyramid, některé stojí na pláži a jiné zase v parcích a bujné zeleni. Největší předností Albeny je 7 km dlouhá pláž, která je místy široká až 100 m. Moře je mělké a díky zálivu i krásně vyhřáté. Díky klidné atmosféře, která tu panuje, je toto letovisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

Kolik stojí dovolená v Albeně?

Zobrazit zájezdy

Balčik

Balčik je jedno z nejoblíbenějších míst pro rodiny s dětmi se nachází asi 47 km severně od Varny a 7 km od Albeny. Pláže v Balčiku jsou převážně písečné a mírně se svažující. Samotné město i jeho okolí je velmi malebné kvůli vápencovým skalám a skalním útvarům nad městem. Za návštěvu rozhodně stojí zdejší letní sídlo rumunské královny Marie z Edinburghu, slavná botanická zahrada nebo lázeňský komplex Touzlata s léčivým bahnem. Dále zde najdete mnoho muzeí, uměleckých galerií, historických památek a kostelů.

Kolik stojí dovolená v Balčiku?

Zobrazit zájezdy

Burgas

Burgas je město ohraničené mořem a několika jezery s krásnou městskou pláží, která je lemována kavárnami. Rozlehlý přímořský park u pláže je navíc zajímavou galerií pod širým nebem. Najdete zde vzácné stromy, záhony s květinami, sochy a fontánky. V letní sezóně je to tradičně velmi turisticky vytížené město, které má přesto velmi příjemnou atmosféru. Moře je zde teplé s tmavě zabarveným pískem, který má léčebné účinky. Asi 17 km od Burgasu najdete moderní lázeňské centrum s hydrotermálními bazény.

Kolik stojí dovolená v Burgasu?

Zobrazit zájezdy

Carevo

Městečko Carevo se rozkládá na dvou poloostrovech v jihovýchodním Bulharsku. Původně bylo známé pod názvy Vasiliko a Mičurin. Vyniká kvalitními službami, množstvím zábavních parků, kaváren, trhů a restaurací. Najdete zde několik menších zátok a jednu větší zalesněnou zátoku s kempem Arapia. Výlet si určitě udělejte do pohoří Strandža, které bylo roku 1995 prohlášeno národním parkem. Najdete zde mnoho jeskyní, krasových útvarů, divokých zvířat a stop po dávných civilizacích. Dříve bylo Carevo oblíbeným místem bulharské královské rodiny.

Kolik stojí dovolená v Carevu?

Zobrazit zájezdy

Kiten

Město Kiten se nachází na jihovýchodě Bulharska, jen malý kousek od letoviska Primorsko. Je známé svými písečnými plážemi – severní Atliman a jižní Karaach, které se střídají se skalnatými útesy. Kitenský záliv je považován za jedno z nejkrásnějších míst jižního Černomoří. Na své si zde přijdou nejen rodiny s dětmi, ale i rybáři, potápěči nebo jachtaři. Výlet si můžete udělat do přírodní rezervace Ropotamo.

Kolik stojí dovolená v Kitenu?

Zobrazit zájezdy

Nesebar

Překrásné město na pobřeží Černého moře, známé především pro své starověké zříceniny, hradby a budovy ve starém městě. Do města se pořádá nespočet zájezdů z okolních destinací, proto není divu, že v sezoně doslova praská ve švech. Předměstí Nesebaru se postupem času rozrůstalo a právě zde nalezneme i několik pláží rozprostírajících se na jižním pobřeží. Co se týká ubytování, ceny se různí a i ve staré části města lze sehnat za přijatelné ceny. Určitě si udělejte do tohoto krásného města alespoň výlet, stojí to za to!

Kolik stojí dovolená v Nesebaru?

Zobrazit zájezdy

Obzor

Toto malé a klidné městečko, plné kaváren a restaurací, leží jižně od Varny. Přímo u města najdete dlouhou písečnou pláž, která se mírně svažuje, a je tak vhodná pro děti. Pokud by vám tato pláž nestačila, vydejte se přibližně 10 km na jih od města, kde se rozprostírá nudistická pláž Irakli s bílým pískem. Ihned u pláže se nachází kemp, kde můžete stanovat. Jistě potěší ty, kteří mají rádi božský klid a krásnou přírodu. Máte rádi víno? Udělejte si příjemnou procházku do vinařské vesnice Bjala, ležící severně od Obzoru, a vychutnejte si lahodnou ochutnávku místních vín.

Kolik stojí dovolená v Obzoru?

Zobrazit zájezdy

Primorsko

Primorsko se nachází na malém poloostrově, hlavní pláže jsou zde dvě – klidnější severní a rušnější jižní. Ta se táhne několik kilometrů až ke středisku Kiten. Je pokryta jemným pískem a svým pozvolným vstupem do moře je vhodná i pro malé děti. Najdete zde široký výběr nejrůznějších půjčoven, skluzavky a tobogány i školy potápění s kvalitními instruktory.

Severní pláž bývá živější, větrnější s velkými vlnami. Část je dokonce vyhrazena i pro nudisty. Stejně jako jižní pláž je s pozvolným vstupem do moře vhodným pro bezpečné cachtání dětí. Pobřeží v okolí Primorska je poseto troskami velkých starobylých měst. Nejdéle se udrželo město Ranuli. Zbytky městských hradeb dodnes ohraničují plochu asi 30 hektarů. Primorsko je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů, tudíž je zde řada nápisů v češtině.

Kolik stojí dovolená v Primorsku?

Zobrazit zájezdy

Sluneční pobřeží

Sluneční pobřeží je největší a nejrušnější přímořské letovisko a najdete ho 35 km severně od Burgasu. Jeho předností je více než 8 km dlouhá a 200 m široká písečná pláž. Díky velmi mělkému vstupu do vody je toto místo ideální pro děti, neplavce a osoby se sníženou pohyblivostí. Na rozdíl od menších letovisek to tu rozhodně žije a najdete tu celou řadu klubů, diskoték, barů, ale také aquapark, půjčovny sportovního vybavení a obchody nejen s potravinami. Ceny potravin v obchodech jsou, stejně jako v celém Bulharsku, poměrně nízké. Ovšem ceny v restauracích přímo v centru, mohou být trochu vyšší, stačí však popojít kousek bokem.

Kolik stojí dovolená na Slunečném pobřeží?

Zobrazit zájezdy

Sozopol

Sozopol je nejvíce známý pro nádherné pláže a bujarý noční život. Je jedním z významných kulturních center Bulharska a každoročně se tu pořádá festival umění a filmu Apollonia. Najdete ho 35 km jižně od Burgasu a svým umístěním i atmosférou velmi připomíná Nesebar. Sozopol v překladu znamená město spásy. Tento název nezískalo náhodou: v tamním zálivu je obvykle velmi klidné moře, a proto sem za bouřlivého počasí spěchaly desítky lodí za bezpečím. Jednou z mála unikátních památek je středověký chrám svaté Bohorodičky s nádhernými vyřezávanými artefakty.

Kolik stojí dovolená v Sozopolu?

Zobrazit zájezdy

Sveti Vlas

Sveti Vlas se nachází severně od známého Slunečního pobřeží. Jedná se o malebné a klidné letovisko, poskytující dobré klimatické podmínky na ozdravné pobyty pro všechny, kdo trpí dýchacími potížemi. Jelikož leží na úpatí hor, může svým návštěvníkům nabídnout úchvatné pohledy na moře i zalesněné kopce. Písečné i oblázkové pláže mají pozvolný vstup a jsou lemovány dostatkem plážových restaurací a barů. Na výlet se můžete vydat například do nedalekého Nesebaru.

Kolik stojí dovolená ve Sveti Vlasu?

Zobrazit zájezdy

Škorpilovci

Škorpilovci je letovisko ležící 35 km jižně od Varny. Vesnička byla pojmenována na počest českých archeologů, bratrů Karla a Hermenegilda Škorpilových. Jedná se o obzvláště klidné místo, disponující širokou pláží, minerálními prameny a bujarou vegetací. Ubytovat se můžete v mnoha apartmánech nebo ve stejnojmenném autokempu. V blízkosti najdete přírodní rezervaci Longoza.

Varna

Významné přímořské město s třetím největším bulharským letištěm, leží nedaleko Zlatých Písků. Nejvýznamnější stavbou Varny je katedrála Nanebevzetí Panny Marie. Za zmínku stojí velký Primorskyj park, který leží přímo u moře, jak již samotný název napovídá. Kromě překrásné přírody zde naleznete také ZOO nebo delfinárium. Pokud by se vám nelíbila místní pláž, která je poseta různými restauracemi a bary, pohodlně se dostanete autobusem na Zlaté Písky.

Kolik stojí dovolená ve Varně?

Zobrazit zájezdy

Zlaté Písky

Zlaté Písky jsou bezpochyby nejznámější přímořské letovisko, nacházející se jen 15 km od Varny. Najdete zde 4 km dlouhou a desítky metrů širokou písečnou pláž, kterou v letní sezóně zdobí řady lehátek se slunečníky. Přímo u pláže je také komplex bazénů se sladkou vodou. Pokud by vás náhodou omrzelo relaxování na pláži, vydejte se do krásné přírodní rezervace, která takřka navazuje na letovisko. V lesích je mnoho cest a dojít lze až k Fontáně sedmi svatých. Ani večer se tu rozhodně nebudete nudit, o zábavu se vám postará velké množství restaurací, taveren, barů a vyhlášených diskoték.

Kolik stojí dovolená na Zlatých píscích?

Zobrazit zájezdy

Bulharsko je ideální destinací pro strávení dovolené u moře, ale také pro poznávání historických památek. Máte rádi tuto překrásnou zemi? Prozraďte nám vaše oblíbené místo do komentářů.

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

moc se mi to líbí

Speedyshoes
nový člen
Speedyshoes
před 4 lety
Speedyshoes
před 4 lety

Já jsem byl v Sozopolu a na Slunečném pobřeží a mohu jen doporučit. S manželkou se nám tam líbilo,.

Surimi
stálá členka
Surimi
před 4 lety
Surimi
před 4 lety

Byli jsme ve Sv. Vlasu, je to příjemné a klidné letovisko (na rozdíl od nedalekého Slunečního pobřeží), čisté a i večer bezpečné. I na pláži byly koše na tříděný odpad.
Zájemcům o Bulharsko doporučuji hledat hotel podle vzdálenosti od pláže, nejsou tam hotely s vlastní pláží, jak to známe např. z Tuniska. Každý hotel má východ na ulici, odkud se musí dojít na veřejnou pláž.

Rosemary
čerstvá příchozí
Rosemary
před 4 lety
Rosemary
před 4 lety

Bulharsko mám ráda celé

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů