Kaprun - Zell am See od 1 925 Kč
Zobrazit zájezdy

Zell am See: Vydejte se lyžovat do oblasti věčného ledu

Zell am See: Vydejte se lyžovat do oblasti věčného ledu

Velmi brzy začnou být aktuální zimní sporty. Králové a královny bílé stopy začnou přemýšlet o tom, kam letos vyrazí na běžky a zbylí milovníci prkének, kam na sjezdovky – tedy pokud už o tom nepřemítali s velkým předstihem. Řada lidí se ale nechce nervovat a složitě plánovat s rizikem, že to nakonec nevyjde a rozhodnutí nechává buďto ne poslední chvíli, nebo na období krátce před odjezdem. Pokud patříte mezi tuto skupinu, která ještě neví, kam letošní zimu vyrazit, nabízíme vám zajímavý tip: rakouské Zell am See.

 Sněhobílé ledovce, zamrzlé pláně, třpytící se jezera, takovou krásu vám nabídne v zimě známé rakouské letovisko Zell am See. V zásadě sem ale nemusíte vyrazit pouze v zimě, i když zdejší bílé kopce jsou pro zdatné lyžaře silným lákadlem.

Stejně krásné jsou zdejší lesní cesty, horské louky a cyklostezky v létě, kdy tu najdete neuvěřitelné množství různých odstínů zelené barvy, které vám nabízí překrásná příroda. Ano, je to tak. Jak už jsme zmínili cyklostezky, zatímco v zimě je Kaprun oázou lyžařů, snowboardistů a sáňkařů a přátel dalších bílých sportů, v létě se sem sjíždějí milovníci horských kol, aby se proháněli a trénovali fyzičku na zdejších trasách.

Takže pokud se vám zde bude letos v zimě líbit, klidně sem můžete vyrazit i napřesrok v letních měsících.

Ledovec v záři slunce

Rakousko je vůbec krásnou zemí, která nabízí široké spektrum letních i zimních sportovních aktivit a k tomu překrásnou přírodu, na kterou jsou Rakušané náležitě pyšní.

Určitě se projděte promenádou na břehu jezera Zeller See. Nadchne vás pohled na ledovec Kitzsteinhorn v Salcbursku a stejně krásná je i náhorní plošina Schmittenhoehe. Oblasti věčného ledu tvoří Kitzsteinhorn Gletscher, z něhož se můžete kochat přenádherným výhledem na více než 30 alpských štítů, a to už za to stojí, nemyslíte? Samozřejmě tu můžete pořádně prohnat svoje prkýnka, o to přece na zimní dovolené jde.

Počasí tu na ledovci bývá jak vymalované – sluníčko jako kdybyste si zde předplatili. Když se ale budete vyhřívat na ledovci v září jeho paprsků, moc to nepřehánějte a hlavně se pořádně nakrémujte slunečním krémem s vysokým ochranným faktorem.

Více než 138 km sjezdovek

Čeká tu na vás přes 138 kilometrů sjezdovek, a to všech stupňů obtížnosti. Začátečníci se tedy nemusí bát, že se tu budou cítit jako outsideři. I pro ně se zde najdou vhodné sjezdovky, na kterých mohou bez obav trénovat své sjezdařské umění a zlepšovat se.

A samozřejmě nechybí ani lyžařské školičky pro děti, takže pokud chcete svým ratolestem zaplatit výuku u kvalifikovaného lyžařského instruktora, najdete jich tu více než dost. Navíc si zde můžete vyzkoušet jízdu na více než 50 lanovkách a vlecích.

Na ledovec ostatně můžete bez obav vyrazit už teď, protože se na něm drží snít od podzimu až do léta. Proto si lyžování v Rakousku můžete vychutnat převážnou část roku.

Užijte si v chrámu wellness procedur

Naleznete zde různé typy ubytování podle vašich představ od horských bud přes penziony až po hotely vyšších tříd, takže si můžete vybrat, co vám a vaší peněžence bude nejlépe vyhovovat.

Stojí za to zaměřit se i na hotely, které nabízejí wellness procedury, protože nic vás po náročném celodenním lyžování nenabije energií a nepomůže zregenerovat vaše síly jako třeba masáž nebo vířivka či jiná relaxační koupel. Doporučujeme v tomto ohledu navštívit kaprunské Tauern Spa, které se dá bez nadsázky označit slovy wellness chrám. Zde si užijete podle svých představ. Večer pak můžete vyrazit do města Zell am See a zažít zdejší atmosféru.

Jak se sem dostanete? Autem je to z Mnichova 2,5 hodiny, ze Salcburku 1,5 hodiny. Do Salcburku můžete letět letadlem. Stejně dobře se dá do Zell am See dojet i vlakem a z nádraží pak pomocí taxi nebo autobusem.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů