Tunisko od 9 375 Kč
Zobrazit zájezdy

Do Tuniska již není potřeba negativní test na covid-19

Do Tuniska již není potřeba negativní test na covid-19

Tunisko zrušilo opatření vůči českým turistům, ti již nebudou potřebovat negativní test na koronavirus. Na svém twitteru to uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Oblíbený stát na severu Afriky je na evropském seznamu bezpečných zemí již delší dobu, Česká republika však byla více zdrženlivá a čekala na reciproční krok ze strany Tuniska.

Po jednáních s velvyslankyní Tuniské republiky Yosru Souiden došlo ke zrušení dosavadních bezpečnostních opatření vůči českým turistům, kteří už nebudou potřebovat negativní test na covid-19. Česká republika by měla uvolnit návrat během pátku s platností od pondělí 3. srpna.

Na české mapě jsou od pondělí všechny státy Evropské unie mezi bezpečnými zeměmi, negativní test tak nemusí dokládat už ani lidé přijíždějící ze Švédska. Naopak Lotyšsko a Estonsko opět zařadily Českou republiku na seznam méně bezpečných zemí. Aktuální informace o tom, kam lze vycestovat bez potíží, najdete v našem přehledu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce