Egypt od 9 578 Kč
Zobrazit zájezdy

Egypt od září povolí vstup jen s negativním testem na koronavirus

Egypt od září povolí vstup jen s negativním testem na koronavirus

Egypt v červenci povolil mezinárodní lety a zahraničním turistům otevřel přímořská letoviska, která byla koronavirem zasažena nejméně. Konkrétně se jednalo o Šarm aš-Šajch a Dahab na Sinajském poloostrově, letoviska Hurghadu a Marsa Alam u Rudého moře a Marsa Matruh na pobřeží Středozemního moře. Ačkoliv jsou cesty do země povoleny, mnoho aerolinek do této oblíbené země ještě provoz neobnovilo. Pro Čechy tak i nadále zůstává Egypt zapovězený.

Od 15. srpna musí turisté při cestách do Egypta s výjimkou výše zmíněných letovisek předložit negativní koronavirový test PCR. Egyptský premiér Mustafá Madbúlí však dnes uvedl, že od září bude povolen vstup do Egypta pouze s negativním testem na koronavirus. A zatím není jasné, zda výjimka pro vyjmenovaná letoviska bude platit i v září. České ministerstvo zahraničí Čechům doporučuje do země cestovat pouze v nutných případech.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů