FIRO-tour čelí insolvenčnímu návrhu

FIRO-tour čelí insolvenčnímu návrhu

20. 4. 2021 byl podán insolvenční návrh spojený s návrhem na prohlášení konkurzu ze strany klienta společnosti FIRO-tour a.s. V návrhu uvádí, že mu nebyly vráceny peníze za zrušený zájezd, přestože nárok na vrácení měl... V návrhu uvádí i dalšího věřitele, který rovněž peníze neobdržel. Více k návrhu je k dispozici na stránkách isir.justice.cz.

Věc byla postoupena Městskému soudu v Praze, který bude posuzovat důvodnost návrhu insolvence.

Začátkem dubna tohoto roku společnost FIRO-tour zveřejnila informace, že

SLAVIA pojišťovna a.s. na základě svého šetření dospěla k závěru, že jsou splněny podmínky k uplatnění nároků na pojistné plnění z pojištění záruky cestovní kanceláře – číslo pojistné smlouvy 5900022700. Pojistné plnění Vám bude poskytnuto v zákonem stanovené lhůtě.

Klienti tak mohou nárokovat pojistné plnění na stránkách SLAVIA pojišťovny, případně na telefonním čísle 255 790 111.

Od letošního roku společnost pokračovala v činnosti jako cestovní agentura, protože ji nebylo ze strany pojišťovny prodlouženo zákonné pojištění proti úpadku na další období.

V srpnu loňského roku CK požádala o moratorium kvůli poklesu prodeje zájezdů v souvislosti s pandemií COVID-19 na 10% loňských ukazatelů... V listopadu pak požádala o jeho prodloužení o další 3 měsíce.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů