Itálie kvůli koronaviru zrušila tradiční Benátský karneval

Itálie kvůli koronaviru zrušila tradiční Benátský karneval

Italské úřady nařídily v regionech Lombardie a Benátska kvůli šířícímu se koronaviru uzavřít na týden všechny školy a zrušit všechna sportovní utkání včetně zápasů Serie A, které se mají konat v neděli. Nejhůře zasažená města zůstávají v izolaci, Benátky dokonce zrušily tradiční Benátský karneval.

Celkově hlásí Itálie 132 nakažených lidí. Z nichž dva zemřeli a jeden se uzdravil. Úřady nyní požádaly, aby přibližně 50 000 lidí z měst ve dvou severních regionech zůstalo doma.

Nový koronavirus pochází z čínské provincie Hubei. V současné době se rozšířil již do dalších 26 zemí, kde bylo potvrzeno více než 2 000 případů a 17 úmrtí. Nejvíce obětí mimo Čínu hlásí Írán, kde zemřelo už osm lidí. Čínské úřady v sobotu oznámily snížení míry úmrtí a nových případů koronaviru. V Číně bylo dosud potvrzeno přibližně 78 823 případů včetně 2 463 úmrtí.

Pokles počtu nakažených je důkazem, že fungují preventivní opatření proti dalšímu šíření nemoci. Podle Světové zdravotnické organizace je však ještě brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů