Egypt od 7 856 Kč
Zobrazit zájezdy

Velké egyptské muzeum v Gíze se letos otevře veřejnosti

Velké egyptské muzeum v Gíze se letos otevře veřejnosti

Dlouho očekávané Velké egyptské muzeum slibuje, že se bude jednat o jeden z největších kulturních zážitků Egypta v roce 2020.

Stavba muzea začala již v roce 2012 a dokončení na sebe nechalo poměrně dlouhou dobu čekat. Milovníci cenných artefaktů z historie Egypta se ale konečně tento rok dočkají. Otevření je totiž naplánováno na poslední čtvrtletí roku 2020. Už nyní je dokončeno 90 %. Stavba je částečně zapuštěná do země s výhledem na pyramidy. Obehnána bude zdí z trojúhelníků, která má být složena z půl milionu kamenů. Návštěvníci zde budou mít možnost vidět i sochu Ramsese II., která je přibližně 3 200 let stará.

Konkrétnější datum zahájení provozu má egyptský prezident Abdel Fattah Al Sisi oznámit již brzy. Cena vstupného pro turisty bude cca 570 Kč, studenti budou mít 50% slevu. Pro místní obyvatele bude stát základní vstupné přibližně pouhých 100 Kč. 

V současnosti jsou historické předměty starověkého Egypta uloženy v muzeu v Káhiře, jehož kapacita však již není dostačující. Hlavním lákadlem nového muzea bude expozice Tutanchamona, která bude vystavena v kompletní podobě, což zatím nebylo zvykem. V prostorách bude umístěno pohřební lůžko i vůz faraona Tutanchamona, který byl pro Egypt významnou historickou osobností. Postupně se do Velkého egyptského muzea budou přesouvat i další a další artefakty, již teď jich bylo přesunuto více než 50 000.

I přestože od Hurghady jsou pyramidy v Gíze vzdáleny necelých 5 hodin jízdy, stále jsou velmi oblíbeným a vyhledávaným cílem. Nyní budou díky Velkému egyptskému muzeu výlety za pyramidami ještě lákavější. Egypt očekává, že v roce 2020 zemi navštíví více než 15 milionů turistů.

Komentáře

Alena_Chytráčková
stálý člen
Alena_Chytráčková
před 6 měsíci
Alena_Chytráčková
před 6 měsíci

Na tuhle událost se hodně těším, ale návštěvu si nechám až na další rok. V Káhiře byla prohlídka moc krátká, snad tady bude delší.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů