Rumunsko od 6 499 Kč
Zobrazit zájezdy

3 tipy na levnou dovolenou u moře. Nepoznané destinace, ale stále v Evropě!

3 tipy na levnou dovolenou u moře. Nepoznané destinace, ale stále v Evropě!

Albánie, Rumunsko, Ukrajina. Představíte si prach a bídu, když slyšíte názvy těchto zemí? Vyvedeme vás z omylu. Tahle trojice dokáže nabídnout krásné koupání v moři, slunění na nepřeplněných plážích, pěkné výlety, bezpečí, a navíc si díky nízkým cenám můžete žít na vysoké noze.

Říkáte si, že by to chtělo změnu? Chorvatsko, Bulharsko nebo Itálie už vám zevšedněly? Nesnášíte davy lidí? Nebo prostě jen nechcete nechat v průměrné restauraci 40 euro za večeři pro dva? Překvapte sebe i okolí a vyrazte na letní dovolenou do Rumunska, Albánie nebo na Ukrajinu.

Ukrajina

Možná vás nikdy nenapadlo nad ní přemýšlet jako nad destinací, kam se pojedete v létě na 14 dní válet k moři, ale proč ne? Najdete tu desítky kilometrů písčitých pláží, a to až na výjimky bez davů lidí. Teploty se o prázdninách pohybují kolem příjemných 25 stupňů, moře má přes 20.

Ukrajina je zemí s nejnižšími životními náklady v Evropě. Cenově tu budete asi na polovičce oproti ČR. Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na jednu noc za tři stovky není výjimkou.

Můžete letět letadlem (nejlépe asi do Oděsy), nebo jet autem. Cesta na ukrajinské pobřeží je přibližně stejně dlouhá, jako na to bulharské (cca 1 700 km).

Samozřejmě vás neženeme na nebezpečný východ ani na Krym, ale když budete rozlišovat rizika jednotlivých oblastí a neházet celou Ukrajinu do jednoho pytle, může z toho být krásná a levná dovolená. Třeba letovisko Lebedivka si o návštěvu úplně říká, stejně jako celé pobřeží jižně od Oděsy.

Pobřeží v regionu Oděsa


Pobřeží v regionu Oděsa – vybírat můžete z kilometrů písčitých pláží.

Albánie

Do Chorvatska, nebo do Řecka? A víte, že za Dubrovníkem není konec světa a můžete tam vyrazit na dovču do Černé Hory nebo Albánie? Albánie je dnes už bezpečná země, akorát že asi o třetinu levnější než její konkurenti (i když myslete na to, že pobřeží a turistická letoviska jsou vždy dražší), a zdaleka ne tak pohlcená turismem.

Můžete zkusit rušnější a známější destinace, jako Dürres (Drač), Vlore nebo Saranda, kde to žije. Třeba ve Spille si budete dokonce připadat jako v italském Bibione (velmi široký pás písčité pláže se slunečníky a lehátky). Skvostné kamínkové pláže Drymades a Dhermi v podhůří Mount Cika jsou na tom o trochu lépe, prázdné místečko vždy najdete. Opravdové soukromí ale budete mít například na asi 20 kilometrech písčitooblázkové pláže jižně od Quepara.

Na Albánské pobřeží to je z Prahy asi 1 600 km a díky Srbům rozšiřujícím dálniční síť je cesta čím dál tím rychlejší a pohodlnější. Navíc si v Albánii i tranzitních zemích vystačíte jen s občankou. Jak na cestu do Albánie a jak je to tam s měnou a penězi zjistíte v průvodci. Pokud se vám nechce vyrazit na vlastní pěst, můžete si vybrat zájezd a zkusit Albánii s cestovkou.

Pláž Drymades v Albánii


Pláž Drymades v Albánii – svoje místečko si v pohodě každý najde.

Rumunsko

A do třetice Rumunsko. Z dovolenkářského hlediska bychom ho nazvali jako méně profláknuté a trochu punkovější Bulharsko. Spousta dobrodruhů sem jezdí na úžasné treky do hor, ale proč nezkusit i kus rumunského pobřeží. Na první pohled ho opravdu od bulharského asi nerozeznáte – přeci jenom, jsme jen o pár desítek kilometrů severněji –, a je tu i dost lidí, ale aspoň neuslyšíte češtinu na každém rohu.

průvodci Rumunskem se dozvíte, že ceny jsou příznivé, a že i sem se dá dojet celkem pohodlně autem.

Pláž Olimp v Rumunsku


Pláž Olimp v Rumunsku – v sezóně je dost plná, ale má svoje kouzlo.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů