Caorle od 980 Kč
Zobrazit zájezdy

5 fajn destinací pro levnou dovolenou s dětmi

5 fajn destinací pro levnou dovolenou s dětmi

Máte doma malého špunta, a přesto byste si rádi dopřáli chvíli klidu? Není nic jednoduššího, než si vybrat vhodnou dovolenou s dětmi. I když musíte brát ohled na potřeby ratolestí, existuje spousta lokalit, kde si pobyt mohou opravdu užít i dospělí.

Na chatu na Šumavu

Nechcete-li cestovat nikam daleko, dovolená s dětmi v České republice přináší také spoustu krásných zážitků. Pokud nechcete za pobyt vydávat obrovské sumy peněz, skvělým tipem jsou pronajaté chaty a chalupy. Vyjdou vás mnohem levněji, než klasické hotely a k dispozici máte kompletně zařízený celý objekt. Krásnou krajinou jsou jižní Čechy, kde najdete spoustu rybníků stvořených ke koupání. A pokud chcete dětem ukázat, jak vypadá pořádný les a naučit je sbírat houby, na Šumavě máte jedinečnou možnost. Navíc je tu v dosahu řada možností ke sportování, různé vodní sporty si můžete vyzkoušet na jezeře Lipno.

Za vlnami do italského Caorle

Jestli po vás není léto myslitelné bez cesty k moři, i když máte opravdu malé děti, vyberte si severoitalské letovisko Caorle. Patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji navštěvovaná střediska. Výhodou je, že cesta z Čech je krátká. Když večer po sedmé nasednete do auta, ráno ve stejnou dobu už jste na místě. Takovou cestu zvládnou i malá škvrňata. Je zde všude blízko, terén skvělý pro kočárky, mírný vstup do vody, dětská hřiště a skákací hrady, nedaleko aquapark. Co víc si přát? A pokud nechcete kdovíjaký komfort, najdete tu i velmi příznivé ceny.

Vodní ráj v Bešeňové

V případě, že vaši potomci jsou často nemocní, potom by měla dovolená s dětmi mít i ozdravující účinek. I když nechcete vyrazit k moři, i tak si můžete vybrat krásnou lokalitu, která bude mít blahodárný vliv na dětské zdraví a zároveň se tam kluci i holky vyblbnou. Termální lázně Bešeňová u našich slovenských sousedů jsou přesně tím rájem. Moderní a celoročně přístupný aquapark znamená pro děti spoustu zábavy. S tolika atrakcemi se nudit nebudou. A když vás to přesto omrzí, můžete vyrazit na výlet po okolí. Ubytování se dá sehnat mnohem levněji v soukromí nebo v levných rodinných penzionech.

Solná komora na kole

Patříte mezi cyklistickou rodinku a vedete k jízdě na kole i své děti? Nádhernou zemí je Rakousko. Možná vám to tak nepřipadá, ale i tady se dá pořídit levná dovolená v doprovodu vašich ratolestí. Cesta sem je krátká a země je protkaná sítí cyklostezek. Náročnost můžete přizpůsobit schopnosti vašich dětí. A především bydlení v rakouských Zimmer frei přináší romantiku i nemalé úspory. Zajímavé je například údolí Wachau, ale pro děti ještě více Solná komora. Jezera s křišťálově čistou vodou jsou i pro děti nevšedním zážitkem.

V Chorvatsku najdete hřiště hned u pláže

Spousta lidí miluje dovolenou v Chorvatsku a nechce si ji nechat ujít, ani když si pořídí potomky. Výhodou Chorvatska je, že je dobře dosažitelné autem, i když je cesta o něco delší než na sever Itálie. Nemusíte se dovolené v Chorvatsku vzdávat. Jde jenom o to vybrat si lokalitu, která bude přátelská i k dětem. Vhodné jsou rodinné pláže s pozvolným vstupem do vody. Najdete je třeba v Medulinu – pláž Bijeca, nebo pláž Amberela v Pule pyšnící se Modrou vlajkou, Sol Polynesia v Umagu. Dále pláže u letoviska Baška na ostrově Krk a spousta dalších. Blízko pláží jsou hřiště, dostatek občerstvení, vodní atrakce.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů