Dovolená v exotice pro celou rodinu? Vydejte se do kulturně bohaté Malajsie na ostrov Langkawi

Dovolená v exotice pro celou rodinu? Vydejte se do kulturně bohaté Malajsie na ostrov Langkawi

Hledáte pro vaši dovolenou destinaci, kde si užijete krásné pláže a zároveň zde bude široká nabídka aktivit? Místo vhodné pro rodinnou dovolenou, aktivní seniory i páry toužící po romantice či zábavě? Thajsko či Bali vám zní již příliš všedně? Vydejte se na ostrov Langkawi, který nabízí vše, co od dovolené očekáváte: krásné pláže, skvělé jídlo, spoustu aktivit, pohodovou atmosféru a jako bonus příjemné ceny.

Kde Langkawi leží a kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu?

Ostrov Langkawi leží v provincii Kedah na západním pobřeží Malajsie, v těsné blízkosti hranic s Thajskem. Bezprostřední blízkost thajských hranic je ideální v případě, že byste chtěli okusit i něco z Thajska a jeho krás. Nejslunečnější měsíce na Langkawi jsou prosinec, leden, únor a březen, kdy se množství srážek v podstatě rovná nule. V říjnu, listopadu, dubnu a květnu jsou srážky častější, ale pořád je vysoká šance na hezkou dovolenou. Od června do konce září je slunečné počasí spíše o štěstí.

Turisticky nejrušnější je prosinec, kdy jsou Vánoce, Nový rok a v Malajsii navíc probíhají školní prázdniny. Dalším obdobím, kdy je na Langkawi velice rušno, je týden během oslav Čínského Nového roku a týden, kdy probíhá námořní a letecká výstava LIMA, která se zde koná jednou za dva roky (příští bude v roce 2021). Pokud se těmto datům vyhnete, čeká vás pohodová dovolená bez návalů turistů.

Jak se na Langkawi dostanete?

Nejlepší letenky obvykle seženete z Prahy do Kuala Lumpuru, někdy i na Penang. Cena letenky z Prahy do Kuala Lumpuru se většinou pohybuje kolem 12 000 Kč se společností Condor, kolem 15 000 Kč s Emirates. Nevadí-li vám více přesunů, nebo chcete-li vidět více, koukejte i po letenkách do Singapuru. Případně sledujte i odlety z Berlína, odkud létá nízkonákladová společnost Scoot.

Co můžete podniknout na Langkawi?

Na Langkawi je opravdu široká nabídka aktivit. Pojďme se podívat na souhrn hlavních atrakcí, které na vás na ostrově čekají.

Pláže

  • Cenang: hlavní a nejdelší pláž ostrova. Podél celé pláže najdete ubytování všech cenových kategorií, lokální i západní restaurace, klasické i duty free obchody a plážové bary. Střední část pláže je rušnější, najdete zde nejvíce barů i nabídky výletů. Okrajové části jsou klidnější. Nejhezčí část pláže je úplně vpravo před hotelem Meritus.
  • Tengah: sousedí s pláží Cenang. I zde je dostatečná nabídka ubytování a restaurací, celkově je ale klidnější než Cenang.
  • Tanjung Rhu: pláž na severní straně ostrova okouzlí klidem i výhledy na skály vystupující z moře. Najdete zde jen jeden plážový bar, pár obchodů a restaurací. Obvykle zde bývá velice málo lidí. Nejhezčí úsek pláže je až na samotném konci silnice.
  • Skull: malinká pláž po cestě k vodopádu Temurun je jednou z nejhezčích na ostrově. Čekat můžete jemný bílý písek i průzračné moře. Vzhledem k velikosti pláže zde však bývá poměrně často přeplněno.
  • Kok: pláž po cestě ke Sky Bridge. Její soukromá část, patřící k hotelům, je velice hezká, ta veřejná už nikoli. Pokud ji vynecháte, o moc nepřijdete.

Vodopády

  • Durian: jediný z vodopádů, ve kterém je voda celoročně. V říjnu a listopadu se zde nevykoupete, protože je voda rozbouřená a kalná. Koupání je možné přibližně od prosince. Během období sucha je zde vody méně.
  • Temurun: nádherný vysoký vodopád na severu ostrova. Jakmile končí období dešťů, vodopád rychle vysychá.
  • 7 Wells: krásná soustava vodopádů, stejně jako v případě Temurun je však množství vody v období sucha minimální.

Nádherné výhledy z mostu pro odvážné

Mezi vrcholky hor v západní části Langkawi najdete Sky Bridge a Sky cable car. Místy prosklený most, ke kterému vede jedna z nejstrmějších lanovek na světě. Jízda lanovkou i chůze po mostě jsou opravdu pro odvážné, dechberoucí výhledy vám ale dají na strach z výšek lehce zapomenout.

Zábava pro děti i dospělé

Součástí vstupného na Sky Bridge je i vstup do 3D kina a 3D muzea. Kino je krátké, v muzeu se však vyřádí celá rodina. Čeká na vás spousta maleb s vyznačením, kam se postavit, aby vaše fotografie měla žádoucí 3D efekt. Zábava pro všechny věkové kategorie zaručena! Dalším lákadlem je podmořský svět v části Cenang, který je jako stvořený pro milovníky pestrého světa pod hladinou moře.

Výšlap na nejvyšší horu a cyklo výlety pro sportovce

Chcete si dát pořádně do těla? Vyšlápněte si na nejvyšší horu Gunung Raya nebo si půjčte kola. Jste-li o něco méně aktivní povahy, můžete se dostat až na vrchol Gunung Raya na skútru a rovnou si tak projet celý ostrov.

Co dál?

Máte ještě čas a energii na poznávání a to hlavní už jste viděli? Pak můžete navštívit muzeum rýže na Cenangu, muzeum Makam Mahsuri ve středu ostrova nebo náměstí u přístavu v Kuah, kterému dominuje obrovská socha orla. Zajímavým zážitkem může být tour po mangrovech a jeskyních s krmením orlů nebo návštěva buddhistického či hinduistického chrámu a některé z mešit. Nabízí se také řada výletů s jet ski (není vhodné pro děti), plavby při západu slunce, plavby s rybařením nebo plavby na okolní ostrovy za krásným šnorchlováním. Máte-li více času a milujete krásné pláže, určitě doporučujeme alespoň na jednu noc výlet na thajské Ko Lipe.

Kde se dobře najíte?

Velice oblíbené jsou místní restaurace, kde si z nádob sami nabíráte to, na co máte chuť. Neplatí se za váhu, ale za druhy jídla. Pokud si naberete například rýži, vajíčko, rybu a nějakou zeleninu, budete platit kolem 50 Kč. Určitě nevynechejte ani noční trh, kde lze koupit spoustu tradičních pochoutek. Pokud jste milovníci indické či arabské kuchyně, můžete se těšit i na množství restaurací v tomto stylu. Milovníky ryb a mořských plodů nejlépe uspokojí čínské restaurace, kde si vyberete druh ryby i způsob přípravy.

Jaké jsou ceny na Langkawi?

Ceny na Langkawi jsou v porovnání se srovnatelnými destinacemi poměrně nízké. Ubytování v hostelu seženete od 100 Kč, jednoduché dvoulůžkové pokoje s větrákem od 300 Kč, s klimatizací kolem 500 Kč, luxusnější pokoje zhruba kolem 1 000 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny za noc. Skútr si půjčíte za necelých 200 Kč na 24 hodin, litr benzínu se pohybuje okolo 15 Kč. Najíst se můžete již od 30 Kč v lokálních restauracích, v lepších restauracích se najíte od 150 Kč. Celý ostrov je duty free, můžete tedy velice levně nakoupit alkohol, cigarety, čokolády nebo parfémy. Ceny v barech a klubech jsou zhruba podobné jako u nás.

Podívejte se na aktuální zájezdy na Langkawi.

Kam dál z Langkawi?

Nechcete-li strávit dovolenou jen na jednom místě, má pro vás Malajsie spoustu dalších atrakcí: bělostné pláže a skvělé potápění na Perentian islands či Tioman, divokou džungli v Taman Negara, čajové pláže v Cameron Highlands, pestrou kulturu na Penangu a v Melace, moderní Kuala Lumpur nebo přírodu a orangutany na ostrově Borneo.

Komentáře

Vanesa
nový člen
Vanesa
před 5 lety
Vanesa
před 5 lety

Bože, to je sen!

TiQe
čerstvá příchozí
TiQe
před 5 lety
TiQe
před 5 lety

V lednu se chystáme, hrozně se těším. Zatím tady v diskuzích sbírám informace

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů