Polsko od 799 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak si zpříjemnit podzimní počasí? Vyrazte do některého z aquaparků v Polsku

Jak si zpříjemnit podzimní počasí? Vyrazte do některého z aquaparků v Polsku

Podzim a zima jsou ve znamení chladna, ošklivého počasí a téměř nulového slunečního svitu. Jestliže nejste milovníci zimy a vyznavači zimních sportů, zmenší se vaše možnosti venkovních aktivit na minimum. Ani v zimním období však nemusíte sedět doma a odsunout všechny radovánky stranou.

Jednou z možností, jak si užít chvíle volna s rodinou či přáteli, je návštěva některého z aquaparků u našich sousedů v Polsku. Výlet můžete spojit s návštěvou památek, přírodou či nákupy. A do kterého z aquaparků se vydat? Připravili jsme pro vás přehled těch nejznámějších, z nichž některé jsou v blízkosti našich hranic a vhodné na jednodenní či víkendový výlet, který vás nebude stát žádnou dovolenou. Všechny uvedené ceny jsou v polských zlotých.

Aquapark Wisla

Vodní zábavní park Wisla Tropikana leží, v případě nejrychlejší varianty cesty, necelých 25 kilometrů od Třince. Je součástí hotelového komplexu Golebiewski a nabízí bohaté zázemí pro sport i relaxaci. Je zde plavecký bazén, bazén s umělými vlnami, hydromasážní bazén, dětské brouzdaliště, venkovní bazén pro letní období, 8 různých druhů vnitřních vířivek plus 3 celoroční venkovní vířivky, parní a suchá sauna, ledová a solná jeskyně, dětský koutek, pískoviště, několik tobogánů a posilovna. Příjemným bonusem je výhled na Slezské Beskydy, který si lze vychutnat na některé z teras.

Cena vstupného:

 • dospělí – 40 zlotých/1,5 hodiny
 • děti do 14 let – 20 zlotých/1,5 hodiny
 • děti do 4 let – zdarma
 • každá další započatá půlhodina – 10 zlotých

Více informací: web aquaparku 

Aquapark Zakopane

Zakopane leží, v případě nejrychlejší varianty cesty, necelých 150 kilometrů od Třince. Pro obyvatele větší části České republiky je už poměrně daleko, můžete ho ale spojit s návštěvou Vysokých Tater. V aquaparku jsou vnitřní i venkovní bazény, dětské bazény, vířivky, sauny, umělá řeka, 5 tobogánů, solná jeskyně a fitness centrum. Součástí areálu je hotel, kde si můžete zahrát bowling. Z bazénů budete mít krásný výhled na hory.

Cena vstupného:

 • od 22 zlotých za dospělou osobu/1 hodina

Více informací: web aquaparku

Aquapark Wroclaw

Ve vzdálenosti necelých 200 kilometrů od Hradce Králové leží krásné historické město Wroclaw, česky Vratislav. Návštěvy památek tak můžete krásně spojit s relaxací a zábavou v aquaparku. Najdete zde plavecký bazén, rekreační bazén, venkovní slaný bazén, umělou řeku, vířivky, saunu, tobogány, dětský bazén, bazén s umělými vlnami a fitness centrum.

Cena vstupného:

 • dospělá osoba – 29 zlotých/2 hodiny a 49 zlotých na celý den
 • děti do 18 let – 24 zlotých/2 hodiny a 29 zlotých na celý den
 • rodinné vstupné – 119 zlotých/den

Více informací: web aquaparku

Aquapark Kudowa Zdroj

Aquapark Vodní svět – Kudowa Zdroj leží pouhých 10 kilometrů od Náchoda, z Prahy počítejte se zhruba 150 kilometry. Jedete-li na více dní, můžete jeho návštěvu spojit s nedalekým národním parkem Gór Stolowych (národní park Stolové hory). V areálu je plavecký bazén, dětský bazén, umělá řeka, vířivky, tobogány a další drobné vodní prvky. Kdo si chce dopřát dokonalou relaxaci, může si zajít na masáž.

Cena vstupného:

 • dospělá osoba – 17 zlotých/1 hodina, 105 zlotých/10 hodin
 • rodinné vstupné 2 + 2 – 12 zlotých/hodina
 • děti do 4 let – zdarma

Více informací: web aquaparku 

Aquapark Nemo

Aquapark Nemo leží přibližně 20 kilometrů od Katovic a tak se přímo nabízí spojení vodních radovánek a návštěvy tohoto krásného historického města. Areál je tvořen několika sekcemi, které poskytnou zábavu a relax všem věkovým kategoriím. Vodní svět má pro vás nachystané bazény, skluzavky, vířivky, umělou řeku, solnou jeskyni, vodopády a další vodní prvky. V saunovém světě si užijete alpský dům, aromatickou jeskyni, parní lázeň, klasickou finskou saunu, tepidárium a jeskyni s vodopádem. Na závěr se můžete nechat namasírovat od zkušených masérů. Součástí areálu je také bowling a kulečníkový a hudební klub.

Cena vstupného:

 • dospělá osoba – 17 zlotých/1 hodina ve všední dny, 21 zlotých/1 hodina během víkendů a svátků
 • děti – 14 zlotých/1 hodina ve všední dny, 17 zlotých/1 hodina během víkendů a svátků
 • rodinné vstupné (2 + 1 nebo 1 + 2) – 70 zlotých/2 hodiny ve všední dny, 75 zlotých/2 hodiny během víkendů a svátků

Více informací: web aquaparku

Aquapark Chocholowskie Termy

Aquapark, ležící 150 kilometrů od Frýdku Místku a 60 kilometrů od Liptovského Mikuláše, je skvělou zastávkou nabízející relax a zábavu po túrách ve slovenských nebo polských Tatrách. Druhý největší polský aquapark nabízí také ubytování, a tak si jeho atrakce můžete užít opravdu dosyta. Jsou zde venkovní i vnitřní bazény s řadou zábavních prvků, vířivky, tobogány, umělé vlny a řeky, dětské bazény, sauny, solná jeskyně, sirné koupele, wellness centrum s nabídkou masáží a kosmetických služeb a fitness centrum. Během relaxace v sauně či vířivce zrelaxujete nejen vaše tělo, ale také mysl při pohledu na majestátní vrcholky hor.

Cena vstupného:

 • dospělá osoba – 59 zlotých/3 hodiny v nízké sezóně, 69 zlotých ve vysoké sezóně
 • děti ve věku 3 až 13 let – 39 zlotých/3 hodiny v nízké sezóně, 49 zlotých ve vysoké sezóně
 • rodinné vstupné 2 + 2 – 199 zlotých/4 hodiny

Více informací: web aquaparku

Aquapark Reda

Aquapark Reda leží na severu Polska, přibližně 15 kilometrů od Gdyně. Je tak vhodným místem pokud v Polsku plánujete delší dovolenou. Součástí aquaparku je ubytování, a tak je možné zůstat přes noc. Najdete zde širokou škálu atrakcí včetně nejmodernějšího otočného tobogánu a skluzavky procházející akváriem se skutečnými žraloky. Děti si užijí zábavu v umělých hradech a lodích, které jsou propojené s vodními prvky. Kromě těchto atrakcí je zde velký plavecký bazén a množství dalších menších bazénků, včetně dětského. Najdete tu také sauny, solária, fitness a squash centrum nebo výstavu papoušků.

Cena vstupného:

 • dospělá osoba – 20 zlotých/1 hodina ve všední dny, 25 zlotých/1 hodina během víkendů a svátků
 • rodinné vstupné – 80 zlotých/3 hodiny ve všední dny, 110 zlotých/3 hodiny během víkendů a svátků

Více informací: web aquaparku

Aquapark Krakow

Vodní park Krakow leží zhruba 170 km severovýchodně od Ostravy a při běžném provozu se sem dostanete za 2 hodiny. Jedná se o jeden z největších objektů tohoto typu v Polsku. Užijete si zde různé typy bazénů, divokou řeku a venkovní i vnitřní tobogány rozličných tvarů. Aquapark nabízí více než 800 m různých skluzů, včetně světelných a zvukových efektů. Pro nejmenší tu je barevné brouzdaliště s pirátským ostrovem, vodní fontánky ve tvaru zvířat, pirátská loď s vodními děly, tři malé skluzavky a kouzelnou houbu. Kromě jiného je tu k dispozici také vodní lezecká stěna, vodní pólo, volejbal a basketbalové hřiště.

Cena vstupného:

 • dospělá osoba 31 zlotých/1 hodina
 • snížené vstupné 28 zlotých/1 hodina
 • rodinné vstupné 75 zlotých/1 hodina

Více informací: web aquaparku

Byli jste již v některém z aquaparků? Jaký je podle vás nejlepší?

Komentáře

GumidekB
stálý člen
GumidekB
před 5 lety
GumidekB
před 5 lety

Zatím mám zkušenost jen s Kudrovo-Zroj, ale rád bych navštívil všechny.

Pěkněkluzkejslimák
čerstvý příchozí
Pěkněkluzkejslimák
před 5 lety
Pěkněkluzkejslimák
před 5 lety

Líbilo se vám tam? Máme tam namířeno příští týden. Děkuji

Markéta_008
nový člen
Markéta_008
před 5 lety
Markéta_008
před 5 lety

Chocholowskie Termy jsou TOP!

Jitka_V
stálá členka
Jitka_V
před 5 lety
Jitka_V
před 5 lety

Reda je fakt hodně z ruky, ale prý stojí za to. Já mam zkušenosti s Krakowem a Chocholowskie termály. Chocholky jsou skvělý.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů