Kanárské ostrovy od 4 194 Kč
Zobrazit zájezdy

5 tipů, kam na dovolenou s dětmi po Evropě

5 tipů, kam na dovolenou s dětmi po Evropě

„Vy máte děti? Tak to teď moc necestujete, že?“ Taky jste alergičtí na tuto a jí podobné věty? Znamená snad založení rodiny, že s cestováním je na čas utrum? Cestování s dětmi je jiné, ani horší, ani lepší, prostě jiné. Když víte kam, užijete si svůj pobyt celá rodina. V tomto článku jsme pro vás vybrali 5 tipů, kam vyrazit po Evropě i s vašimi dětmi.

Většina „cestujících rodičů“ vám řekne, že s dětmi se dá jet kamkoliv po Evropě. Děti se dokáží zabavit i maličkostmi a Evropa je relativně bezpečná. Navíc je to kousek domů a nevyskytují se tady žádné tropické nemoci. Přesto jsme při výběru mysleli na několik bodů:

  • Výskyt nějakého místa, který je kids-friendly (volně přeloženo jako „přátelské k dětem“), tj. zábavní parky, hrady, zahrady, atd.
  • Najít rovněž destinace, které jsou dostupné po zemi. Věřte, není potřeba hned lítat letadlem, řadu pěkných míst pro rodiny najdete za hranicemi naší republiky.

Dream park v Polsku

Chcete se projít domem vzhůru nohama? Nebo toužíte vidět sfingy, šikmou věž v Pise, egyptské pyramidy, ale nechce se vám za každou památkou extra lítat? Pak stačí vyrazit k našim severním sousedům. Kousek za hranicemi se nachází město Ochaby-Wielkie a v něm „Snový park“, jak bychom ho přeložili do češtiny. Ostatně i jejich webové stránky mají českou verzi.

Tento zábavní park se rozkládá na ploše o velikosti cca 5 hektarů. Kromě zmiňované atrakce Domu vzhůru nohama a miniaturních památek z celého světa tu naleznete i Prehistorické oceanárium. Záleží, jak velké děti máte a co všechno je zajímá.

Do Polska můžete vyrazit jen na jediný den, pokud jste ze severní Moravy. Anebo spojit výlet s návštěvou města Krakow, kde se nachází historické centrum polských králů. O 7 tipech na výlety v polském pohraničí jsme psali v dřívějším článku.

Za koupačkou na Slovensko

V blízkosti České republiky ještě chvíli zůstaneme. Pokud nevěříte své jazykové vybavenosti, pak je pro vás Slovensko ideální volbou. Větší děti zvládnou túry ve zdejších horách. Případně si pomůžete přítomnými lanovkami.

S mladšími dětmi zamiřte na koupaliště. Vždyť ve vodě jsou děti jako ve svém živlu a je jedno, zda jim jsou 3 roky nebo 13 let. Když si vyberete dovolenou v Liptovském Mikuláši, zvládnete spojit obě dvě atrakce – chození ve Vysokých Tatrách a dovádění v aquaparku Tatralandia, kde naleznete kromě bazénů řadu tobogánů.

Hledáte horsko-koupací dovolenou v podzimním či zimním období? Pak zamiřte z druhé strany Vysokých Tater. Ubytujte se v polském Zakopané, kde se nachází aquapark s venkovním vyhřívaným bazénem a řadou vodních atrakcí pro nejmenší.

Tropické koupání v Německu

Protože voda, dovolená a děti jdou krásně dohromady, máme pro vás ještě jeden nedaleký tip s koupáním. Vydejte se do vodního ráje Tropical Islands nedaleko Berlína. Tady na vás špatné počasí nemůže. Ať přijedete kdykoliv, třeba před Vánoci, pořád tu bude teplo (stálá teplota 26 °C). Až tropicky dusno!

Rodiče ocení možnost si koupit i vstup do Saunového světa. A děti do 6 let mají vstupné zdarma. Myslete na to, že dovnitř nesmíte mít žádné vlastní jídlo ani pití. Ale nebojte se, ceny v tamních restauracích začínají na příjemných 3 eurech za jídlo.

Pokud se vám nechce řídit, na internetu naleznete řadu jednodenních (ale i vícedenních) autobusových zájezdů do tohoto vodního ráje v Německu. Nahlédněte do akčních nabídek na Cestolino, zda tam zrovna nečeká „tropická sleva“.

Legoland v Dánsku

Pod slovem dovolená si představujete nějakou „exotičtější“ zemi, než je Slovensko, Polsko či Německo? Nevadí, na závěr článku máme pro vás dva vzdálenější tipy, kam se můžete vydat i s dětmi.

Do Dánska to stále zvládáte vlastním autem. Pokud vaše děti zbožňují lego kostky, pak nesmíte vynechat nejstarší Legoland park na světě. Otevřen byl v roce 1968. Teprve po něm vznikly lego parky v Německu a Velké Británii.

Nachází se přibližně ve středu dánského poloostrova ve městě Billund. Navíc nedaleko je druhé nejfrekventovanější dánské letiště, kdybyste si rozmysleli jízdu autem. Ročně projde parkem na 2 miliony návštěvníků a mezi jeho největší atrakce patří socha Svobody a velká socha indiána. Děti se mohou vyřádit na horských dráhách a vodních atrakcích.

Zoo park na Kanárech

Poslední tip se bez letadla neobejde, ale zato je tam celoročně příjemné klima i ve chvílích, kdy na kontinentální Evropě panuje zima. Zaleťte si na Kanáry. Dalších 7 důvodů, proč jet v zimě na Kanárské ostrovy najdete v předcházejícím článku.

Vybírejte mezi Gran Canaria s family-friendly městem Las Palmas a ostrovem Tenerife. Na druhém zmiňovaném se nachází řada zábavních parků pro celou rodinu. Zmiňme alespoň Siam park a takovou netradiční zoologickou zahradu Loro Parque, kde zhlédnete krmení kosatek, delfínů a lachtanů.

Náš tip: Řada zpovídaných rodičů nám potvrdila, že i pevninské Španělsko, zejména pak Katalánsko a Andalusie, jsou vhodnými destinacemi pro dovolenou s dětmi. Tady dokonce můžete vzít děti s sebou na noční tah městem a nikdo se na vás nebude divně dívat.

Kam míříte s dětmi vy? Pochlubte se nám do komentářů.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů