5 tipů, kam na dovolenou s dětmi po Evropě

5 tipů, kam na dovolenou s dětmi po Evropě

„Vy máte děti? Tak to teď moc necestujete, že?“ Taky jste alergičtí na tuto a jí podobné věty? Znamená snad založení rodiny, že s cestováním je na čas utrum? Cestování s dětmi je jiné, ani horší, ani lepší, prostě jiné. Když víte kam, užijete si svůj pobyt celá rodina. V tomto článku jsme pro vás vybrali 5 tipů, kam vyrazit po Evropě i s vašimi dětmi.

Většina „cestujících rodičů“ vám řekne, že s dětmi se dá jet kamkoliv po Evropě. Děti se dokáží zabavit i maličkostmi a Evropa je relativně bezpečná. Navíc je to kousek domů a nevyskytují se tady žádné tropické nemoci. Přesto jsme při výběru mysleli na několik bodů:

  • Výskyt nějakého místa, který je kids-friendly (volně přeloženo jako „přátelské k dětem“), tj. zábavní parky, hrady, zahrady, atd.
  • Najít rovněž destinace, které jsou dostupné po zemi. Věřte, není potřeba hned lítat letadlem, řadu pěkných míst pro rodiny najdete za hranicemi naší republiky.

Dream park v Polsku

Chcete se projít domem vzhůru nohama? Nebo toužíte vidět sfingy, šikmou věž v Pise, egyptské pyramidy, ale nechce se vám za každou památkou extra lítat? Pak stačí vyrazit k našim severním sousedům. Kousek za hranicemi se nachází město Ochaby-Wielkie a v něm „Snový park“, jak bychom ho přeložili do češtiny. Ostatně i jejich webové stránky mají českou verzi.

Tento zábavní park se rozkládá na ploše o velikosti cca 5 hektarů. Kromě zmiňované atrakce Domu vzhůru nohama a miniaturních památek z celého světa tu naleznete i Prehistorické oceanárium. Záleží, jak velké děti máte a co všechno je zajímá.

Do Polska můžete vyrazit jen na jediný den, pokud jste ze severní Moravy. Anebo spojit výlet s návštěvou města Krakow, kde se nachází historické centrum polských králů. O 7 tipech na výlety v polském pohraničí jsme psali v dřívějším článku.

Za koupačkou na Slovensko

V blízkosti České republiky ještě chvíli zůstaneme. Pokud nevěříte své jazykové vybavenosti, pak je pro vás Slovensko ideální volbou. Větší děti zvládnou túry ve zdejších horách. Případně si pomůžete přítomnými lanovkami.

S mladšími dětmi zamiřte na koupaliště. Vždyť ve vodě jsou děti jako ve svém živlu a je jedno, zda jim jsou 3 roky nebo 13 let. Když si vyberete dovolenou v Liptovském Mikuláši, zvládnete spojit obě dvě atrakce – chození ve Vysokých Tatrách a dovádění v aquaparku Tatralandia, kde naleznete kromě bazénů řadu tobogánů.

Hledáte horsko-koupací dovolenou v podzimním či zimním období? Pak zamiřte z druhé strany Vysokých Tater. Ubytujte se v polském Zakopané, kde se nachází aquapark s venkovním vyhřívaným bazénem a řadou vodních atrakcí pro nejmenší.

Tropické koupání v Německu

Protože voda, dovolená a děti jdou krásně dohromady, máme pro vás ještě jeden nedaleký tip s koupáním. Vydejte se do vodního ráje Tropical Islands nedaleko Berlína. Tady na vás špatné počasí nemůže. Ať přijedete kdykoliv, třeba před Vánoci, pořád tu bude teplo (stálá teplota 26 °C). Až tropicky dusno!

Rodiče ocení možnost si koupit i vstup do Saunového světa. A děti do 6 let mají vstupné zdarma. Myslete na to, že dovnitř nesmíte mít žádné vlastní jídlo ani pití. Ale nebojte se, ceny v tamních restauracích začínají na příjemných 3 eurech za jídlo.

Pokud se vám nechce řídit, na internetu naleznete řadu jednodenních (ale i vícedenních) autobusových zájezdů do tohoto vodního ráje v Německu. Nahlédněte do akčních nabídek na Cestolino, zda tam zrovna nečeká „tropická sleva“.

Legoland v Dánsku

Pod slovem dovolená si představujete nějakou „exotičtější“ zemi, než je Slovensko, Polsko či Německo? Nevadí, na závěr článku máme pro vás dva vzdálenější tipy, kam se můžete vydat i s dětmi.

Do Dánska to stále zvládáte vlastním autem. Pokud vaše děti zbožňují lego kostky, pak nesmíte vynechat nejstarší Legoland park na světě. Otevřen byl v roce 1968. Teprve po něm vznikly lego parky v Německu a Velké Británii.

Nachází se přibližně ve středu dánského poloostrova ve městě Billund. Navíc nedaleko je druhé nejfrekventovanější dánské letiště, kdybyste si rozmysleli jízdu autem. Ročně projde parkem na 2 miliony návštěvníků a mezi jeho největší atrakce patří socha Svobody a velká socha indiána. Děti se mohou vyřádit na horských dráhách a vodních atrakcích.

Zoo park na Kanárech

Poslední tip se bez letadla neobejde, ale zato je tam celoročně příjemné klima i ve chvílích, kdy na kontinentální Evropě panuje zima. Zaleťte si na Kanáry. Dalších 7 důvodů, proč jet v zimě na Kanárské ostrovy najdete v předcházejícím článku.

Vybírejte mezi Gran Canaria s family-friendly městem Las Palmas a ostrovem Tenerife. Na druhém zmiňovaném se nachází řada zábavních parků pro celou rodinu. Zmiňme alespoň Siam park a takovou netradiční zoologickou zahradu Loro Parque, kde zhlédnete krmení kosatek, delfínů a lachtanů.

Náš tip: Řada zpovídaných rodičů nám potvrdila, že i pevninské Španělsko, zejména pak Katalánsko a Andalusie, jsou vhodnými destinacemi pro dovolenou s dětmi. Tady dokonce můžete vzít děti s sebou na noční tah městem a nikdo se na vás nebude divně dívat.


Další články