Lefkada od 8 790 Kč
Zobrazit zájezdy

Lefkada: Ostrov, který nabízí 117 kilometrů pláží

Lefkada: Ostrov, který nabízí 117 kilometrů pláží

Bohatá historie, spousta slunce, pláže, čisté moře, pohostinní lidé, tím vším láká k pobytu Řecko. Když se posadíte do některé z řeckých taverniček, vychutnáváte si místní speciality, víno, příjemnou atmosféru a úplně zapomenete na všední starosti. A přesně tak pohodový je i pobyt na řeckém ostrově Lefkada.

Vaše dovolená v Řecku může mít různé cílové destinace, výběr krásných lokalit je skutečně široký. Ostrov Lefkada ale rozhodně není špatnou volbou, právě naopak.

Letecky se na ostrov dostanete od nás přibližně za 2 hodiny a 10 minut. Kdo chce cestovat autem, pak ho jistě potěší zpráva, že ostrov leží doslova na dohled od řecké pevniny, se kterou ho navíc spojují dva mosty, takže se sem hladce dopravíte. Se 356 km² jde o poměrně velký ostrov, milovníky koupání ale nadchne zejména informace, že se na ostrově nachází 117 km pláží, což je téměř neuvěřitelné.

Počasí na Lefkadě je stabilní

Kdo ale bude mít chuť polehávání na sluníčku občas vyměnit za pohyb, ten jistě uvítá, že vnitrozemí ostrova je hornaté a jako stvořené pro pěší túry. Zbývá dodat, že počasí je tu stabilní, většinu roku svítí slunce. Ve vrcholící letní sezóně se teploty pohybují v rozmezí 25-35 °C, před a po sezóně kolem 25 °C, v zimě potom od 10 do 20 °C. V zimě je zde ale dost vlhko a více prší – proto je také ostrov plný bujné vegetace.

Vyšplhejte 300 schodů

Na ostrově se nachází nejkrásnější pláže jako stvořené ke koupání. Dva kilometry dlouhá pláž Egremni nabízí doslova ráj. Nádherný bílý písek, naprosto čistá voda, jemné vlnky. Bílé skály a útesy tyčící se nad pláží tvoří dokonalou kulisu. Má to jednu drobnou nevýhodu. Dá se sem dostat silnicí na skály, z nichž musíte dolů po asi 300 schodech. Dolů je to ještě dobré, horší je to nahoru. Můžete sem ale i připlout lodí. Se stejným oříškem - spoustou schodů - se budete potýkat i v případě, že budete chtít navštívit pláž Porto Katsiki. Trojici nejhezčích koupacích lokalit doplňuje ještě pláž Milos.

Nutnost prověřit svoji fyzičku vám ale vykompenzuje zážitek z pláží. Voda je tu opravdu průzračná, písek jemně bílý, málokde najdete tak skvělé koupání. Proto tu v sezóně bývá dost lidí navzdory obtížnější přístupnosti pláží.

Hledejte stopy antiky

Když zatoužíte po nějakém objevování, vězte, že i k tomu najdete na ostrově dostatek příležitostí. Samozřejmě i Lefkada vychází z antického dědictví a na ostrově najdete bezpočet stop této kultury.

Za návštěvu stojí hlavní město Lefkas na severu ostrova. Kouzlo romantického přístavu s malými domečky nadchne každého. Zajděte i do pevnosti Agia Mavra, středověký hrad je dominantou ostrova. Bohatou antickou historii představí Archeologické muzeum, s lidovými tradicemi se seznámíte v lidovém muzeu. Zajímavé je i muzeum gramofonů.

Obdivujte jeskyně i vodopády

Objevíte zde ale i přírodní památky. Na bílé skále mysu Doukato se tyčí maják Akratas. Chcete-li poznávat dále, určitě navštivte Alabastrové jeskyně a jeskyně Papanikolis. Nadšení budete i z kaňonů Melissa, překrásných vodopádů u Nidri nebo vodních pramenů Karessias. V národním parku Zagori můžete pro změnu navštívit starodávné vesničky a přehoupnout se tak přes propast mnoha staletí zpátky a tento zážitek si vychutnat. Podívejte se na další tipy na výlety do diskuze.

Letoviska pro mladé i sportovce

Krásná jsou i letoviska Lefkady. Městečko Agios Nikitas se sice změnilo z někdejší rybářské osady v turistickou metropoli, ale naštěstí si stále zachovává svůj vesnický ráz a respektuje i okolní nádhernou přírodu. Stále působí rodinným dojmem.

Nidri je proti tomu mnohem rušnější, je zde spousta nočních klubů pro mladé a v okolí je i vynikající terén pro cyklistické vyjížďky. Středisko Vassiliki je rájem všech vodních sportovců. Nadšení zde budou hlavně surfaři. Kromě toho je zde skvělý terén pro pěší i cykloturistiku.

Navštívili jste Lefkadu? Podělte se o zkušenosti

Přidat recenzi

Nakupte si místní lahůdky

Kromě nádherného koupání, sportování a poznávání si tu můžete vychutnat i spoustu místních produktů. Nabízí zde chutné olivy i olej z nich, místní červené víno, med a ovčí sýr feta. Stojí za to si pár těchto lahůdek přibalit i do zavazadla s sebou domů.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů