Tyrolsko od 1 199 Kč
Zobrazit zájezdy

Lyžování s dětmi – tipy na destinace, které budou bavit celou rodinu

Lyžování s dětmi – tipy na destinace, které budou bavit celou rodinu

Jestliže se s dětmi chystáte na zimní dovolenou, je důležité vybrat vhodný ski areál. Vždyť první zážitky na sněhu určí, zda si váš potomek lyžování zamiluje na celý život, nebo k němu bude mít spíše averzi. Zjistili jsme, které areály jsou uzpůsobeny pro lyžování s těmi nejmenšími.

Stubai – nejpřátelštější místo pro lyžování s dětmi

Většina rakouských ski areálů je navržena tak, aby lyžařská dovolená byla zábavou pro celou rodinu. Oblíbeným cílem rodin s dětmi je například lyžařské středisko Stubai v Tyrolsku, 23 km jižně od Innsbrucku. Toto středisko bylo již čtyřikrát oceněno lyžařským průvodcem ADAC SkiGuide jako nejvíce přátelské rodinné středisko v Alpách.

Vaše ratolesti si zajisté užijí aktivity v rámci speciálního programu Big Family, který zahrnuje výuku lyžování zábavnou formou, slalomové dráhy i pohádkové prvky na sjezdovce. Pokud by si děti chtěly od lyžování odpočinout, můžou využít dobrodružné jízdy na rolbě či speciální dětské občerstvení podávané v přilehlých restauracích na malých jídelních stolech.

Dětským návštěvníkům je přizpůsoben i skipas. Děti do 10 let mají v doprovodu dospělé osoby vstup zcela zdarma! Dvoudenní skipas pro dospělého vyjde na 104 EUR a je v něm zahrnutý i vstup do bazénů.

Lyžařský cirkus Mitterdorf

Bohaté využití pro lyžařské zájezdy nabízí i naši západní sousedé. Nedaleko českých hranic (pouhých 90 kilometrů do Českých Budějovic) leží německý ski areál Mitterdorf. Dětský lyžařský cirkus rozhodně dostává svému jménu a je díky mnoha technickým vychytávkám vybaven pro lyžování s dětmi.

Děti se zde mohou vyřádit na několika svazích vybavených zastřešenými pohyblivými koberci. Nechybí ani zábavný lyžařský kolotoč či možnost vyzkoušet snowtubing. V blízkosti se nachází užitečné zařízení zpříjemňující celodenní lyžařský pobyt. Ti nejmenší se mohou ohřát v dětském koutku či si dopřát čaj zdarma. Pokud jejich rodiče zatouží zajezdit si na náročnějších svazích, můžou zde své ratolesti bez obav zanechat – je tu zajištěno celodenní hlídání dětí od 2 let věku.

Ceny skipasů jsou velmi flexibilní a člověk si je může plně přizpůsobit svému pobytu. Nabízí se skipas, naceněný podle času (hodina lyžování vyjde dospělého na 9 EUR a dítě do 15 let na 7 EUR, přičemž celodenní skipas vychází pro dospělého na 23 EUR a dítě na 16 EUR). Návštěvníci si rovněž můžou zvolit bodový systém, který je založen na počtu jízd.

Skiwelt – lyžařská dovolená v nádherném Tyrolsku

Dalším zajímavým rodinným střediskem je rakouský Skiwelt v Tyrolsku. Děti se zde naučí lyžovat díky profesionálně upraveným sjezdovkám určených pro různé stupně obtížnosti. Spoustu nových zážitků nabízí bohaté animační programy – Zážitková lyžařská škola pro děti či Dětský klub žabáka Ellmi umožňuje celodenní hlídání a zábavní program pro nejmenší návštěvníky.

Dokonalý komfort nabízí i vyhřívané sedačky na vleku s velkým prostorem pro nástup, tudíž se zde budou cítit skvěle i naprostí začátečníci. Pokud vaši rodinu omrzí lyžování, můžete navštívit unikátní výstavu ledových soch v nedalekém Hochbrixenu.

Příjemným bonusem je i možnost bezplatného lyžování pro děti do 15 let. Podmínkou je, aby jeden z jeho rodičů zakoupil třídenní skipas. Akce platí od 8. 12. do 22. 12. 2017 a od 10. 3. do 8. 4. 2018.

Lyžování s dětmi v českém Lipně

Ty, kteří preferují raději známé prostředí naší vlasti, potěší ski areál Lipno, který je navržen s úmyslem dopřát zábavu i malým návštěvníkům. Děti můžou zdokonalit své lyžařské dovednosti díky výukovému hřišti Fox park. Zde se nachází pojízdné koberce, slalomové dráhy, stejně jako zábavní prvky ve formě tunelů a podjezdů. Celý Fox park je laděn do pohádkových motivů a děti si každý den mezi 14 a 16 hodinou můžou užít plno zábavy díky animačnímu programu s lišákem Foxem.

Jednodenní skipas pro dítě do 15 let vyjde na 340 Kč. Ovšem pokud si pořídíte Lipno Card, může mít vaše rodina skipasy o 20 % levnější. Sleva se vztahuje na dvoudenní a delší pobyty. S Lipno kartou se dostanete levněji i na nedalekou Stezku korunami stromů. Tento výlet si určitě nenechte ujít, jedná se o vyvýšenou stezku, ze které si můžete z výšky prohlédnout krásy zimní přírody.

Tato zimní dovolená na horách s dětmi bude zajisté nezapomenutelná i díky dalším možnostem aktivit. Poblíž se nachází známá nádrž Lipno, na které se dá v zimě pohodlně bruslit. Každoročně je zde protažena více než desetikilometrová bruslařská dráha, která umožní příjemný zážitek malým i velkým.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů