Kuba od 29 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Prázdniny jsou fuč! Jak se vyrovnat s koncem dovolenkového období?

Prázdniny jsou fuč! Jak se vyrovnat s koncem dovolenkového období?

Prázdninám odzvonil zvonec! Čas je neúprosný. Máme za sebou dva obvykle nejteplejší měsíce v roce a před sebou sychravý podzim a zimu. Poradíme, jak si zlepšit náladu a dopřát si levné cestování i v tomto období.

Selfíček od moře na sociálních sítích ubývá. Na místo nich se stále častěji v cestovatelských skupinách na Facebooku objevují povzdechy, že je po dovolených. Už jen volno na Vánoce a pak čekat zase až do dalšího léta... Nebo ne? Proč si tu smutnější polovinu roku trochu nezpříjemnit!? Čtěte dál, jak na to.

Naplánujte si dovolenou v exotice. Nemusí být drahá!

Kdo říká, že na zimu musíte zůstávat v Evropě a brázdit bílou stopu? Ideální čas vyrazit do celoročně teplého Karibiku nebo jihovýchodní Asie. Ani vás to nemusí finančně zruinovat, pokud si pohlídáte akční letenky.


pláž

Sehnat zpáteční letenku z Holandska nebo Francie za 5 000 Kč třeba na některý z karibských ostrovů (Martinik, Kuba nebo Guadeloupe) není nic neobvyklého. 20denní dovolená na Kubě vás tak přijde na cca 20 000 Kč i s letenkami. Doporučujeme vyrazit po hurikánovém období, ale ještě před hlavní sezónou, tj. v měsících říjen a listopad. Užitečného průvodce Kubou najdete také na  nanomadskestezce.cz.

Teplo je i v Evropě, stačí vědět, kam se vydat

Nemáte rádi zaoceánské lety? Nevadí. Příjemné klima i s možností koupání v moři naleznete rovněž na Kanárských ostrovech. Levné lety na Tenerife, Gran Canaria i Lanzarote hledejte i z polských letišť. V akci bývají již od zhruba 2 500 Kč za zpáteční letenku. Zatímco v ČR během ledna sněží, tady bývá příjemných 20 až 25 °C. Jen pozor, který z ostrovů a jeho část si vyberete.

Ušetřete na jedné dovolené, budete mít na další

Peníze bývají často skloňovaným argumentem, proč nemůžete cestovat častěji. Ale kdo hledá, najde řešení i v tomto případě. Jednou z možností je low-cost cestování. Ovšem stopování a stanování v zimě nemusí být pro každého značka ideální dovolené. Proto zapojte do hry cashback portály, slevu na Bookingu nebo cestovatelské kredity u Airbnb, o čemž jsme psali v rozsáhlém dřívějším článku.

Hodně peněz ušetříte v případě chytrého nákupu letenek. Zapněte si hlídací psy, aktivujte notifikace na letenkových portálech a sledujte FB profily letenkových společností. Pak vám neuniknou ani takové akce, jako za 50 haléřů po celé Evropě. Skutečně, letos v létě měla nízkonákladová společnost Vueling jednosměrné letenky za 0,02 euro do větších evropských měst (Barcelona, Malaga, Benátky, Ibiza a další), kam běžně létají. Prozradíme vám, že tato akce se opakuje vícekrát do roka, takže stačí jen sledovat.

V neposlední řadě si můžete pořídit Discount Club od společnosti Wizzar. Získáváte tak minimální slevu ve výši 10 euro z tarifních letenek a další výhody na zavazadlech. Vybírat můžete mezi standardním a skupinovým členstvím. Více informací naleznete na webovkách společnosti.

Nemáte už na cestování volno v práci? Nevadí!

Pravda, čtyři týdny dovolené ze zákona není mnoho, ale vždyť nemusíte jezdit hned na několik týdnů do ciziny. Velké pozornosti se těší eurovíkendy po hlavních městech Evropy. Vlakem jste v Berlíně, Budapešti nebo ve Vídni za pár hodin. Navíc na eurovíkend toho moc nepotřebujete, takže se vejdete do příručního zavazadla a ušetříte pár korun na letence u nízkonákladových společností. Avšak dejte si pozor na neustále se měnící pravidla u Ryanairu. Zase je od září zpřísnili.

Pěkný víkend si můžete udělat i v ČR

vinice

I u nás v České republice můžete strávit krásný víkend. Na podzim doporučujeme navštívit třeba vinné sklípky s možností ubytování nebo si dopřát wellness víkend – to nikdy neomrzí. Pro relax využijte třeba hned ten zářijový prodloužený víkend (28. 9. je v pátek!).

A pokud je peněz zatím opravdu málo nebo potřebujete nejdřív inspiraci, můžete pro začátek zajít na nějaké cestovatelské přednášky, a že jich na podzim po celé České republice bývá až až!

Těšte se na další léto

Máte stále splín z konce léta? Pak začněte plánovat další sezónu. Využijte dostatek času během zimy na to, abyste pročetli cestovatelské portály a blogy, diskuze, průvodce a začali chystat velkou cestu na další léto. Jako inspirace, kam se všude vydat, vám poslouží i náš magazín.

A teď se nám přiznejte do diskuze, zda trpíte podovolenkovým splínem a prozraďte své řešení dalším čtenářům :-) 

Autorka: Hana Šormová

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů