Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvod čertů: Rakouští pekelníci vám naženou strach

Průvod čertů: Rakouští pekelníci vám naženou strach

Bojíte se rádi? Vydejte se na tradiční Krampuslauf, tedy průvod čertů do Rakouska. Upozorňujeme ovšem, že nejde o žádné hodné čertíky, kteří jen trochu postraší, ale o opravdové pekelníky budící hrůzu. Pokud tedy máte i tak pro strach uděláno, zajeďte si do Schladmingu v rakouském Štýrsku.

Více než 1200 hrůzných bytostí

Přivítá vás zde více než 1200 krampusů, tedy pravých horských čertů v naprosto jedinečné show, největším čertovském průvodu na světě. V letošním roce sem dorazí čerti nejenom z Rakouska, ale také ze severu Itálie a německého Bavorska. Hrůzu budící pekelníci přitom tvoří jednotlivé družiny, takzvané passy. Celkem jich v průvodu najdete asi padesát. Každá z družin má přitom svůj čertovský vůz. Z pojízdných sídel čertů šlehají hromy, blesky a dští síra, takže není radno se k nim příliš přibližovat. Na každém z vozů trůní hlavní pekelník, ústřední osoba, která má kolem sebe svoji družinu až třicítky čertů. Běží po hlavním náměstí a pouští hrůzu na každého, kdo se jim připlete do cesty.

Pozor na výprask od podsvětních bytostí

Blíže se o rakouských předvánočních zvycích jakož i čertech dozvíte na austria.info. Jisté je, že čertovská tradice sahá velmi hluboko do minulosti, snad až do 11. století. Akce konaná 22. listopadu 2014 ve Schladmingu je startem čertovských rejů, které se po celém Rakousku odehrávají po dobu adventu a skončí až o Třech králích. Rok co rok se sem sjíždí několik tisíc návštěvníků pocházejících z celého světa. Pořízené fotografie svědčí o tom, že pekelníci jsou opravdoví, mají dokonalé masky, těžké někdy až 30 kilogramů a působí skutečně hrozivě. Dejte si proto pozor, abyste od nich neschytali nějakou tu ránu. Kromě toho, že návštěvníky straší, občas se také něčím oženou, obvykle koňskými žíněmi, bičem nebo spletenou metlou. Ovšem nenechte si průvod ujít, jeho návštěva podle očitých svědků skutečně stojí za to.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů