Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Skvělé lyžování ve Skiamadé

Skvělé lyžování ve Skiamadé

Připadají vám tuzemské sjezdovky a horská střediska příliš malá a rádi si vychutnáváte sjezd na dlouhých alpských sjezdovkách? Máme pro vás skvělý tip, jak si užít vynikající lyžařské podmínky a servis. Navštivte rakouskou lyžařskou oblast Skiamadé, která uspokojí i nejnáročnější klienty.

Dokonalý servis i místní tradice

Chcete-li vyrazit za sněhovou nadílkou, ať již přírodní nebo umělou, do zahraničí, rozhodně se nenechte ujít lyžování v Rakousku. V horských chatách a hotelích jsou k dispozici nejrůznější kategorie ubytování od jednoduchého určeného pro lyžařské zájezdy dětí a mládeže až po pětihvězdičkový servis. Srdeční hostitelé zde nabízí i místní gastronomické speciality, kvalitní vína rakouské provenience a řadu dalších atrakcí, takže se během pobytu můžete seznámit i s místními tradicemi a zvyky.

Nebojte se, že nebude sníh

Lyžování ve Skiamadé zahrnuje pět regionů Rakouska. Jde o Gastein, Salzbursko a jeho Salzburger Sportwelt, Štýrsko se středisky ve Schladmingu-Dachsteinu a Grossarltal a Hochkönig. Skvělé je, že ve všech pěti oblastech můžete lyžovat na jeden skipas a díky tomu ušetříte nemalé finanční náklady.

Celkově můžete pro své zimní radovánky využít 25 renomovaných horských středisek se 760 km sjezdovek. Modré sjezdovky určené pro nejméně zkušené lyžaře měří 275 kilometrů, červené pro středně zdatné sportovce 390 km a konečně nechybí ani 95 km černých sjezdovek pro ty nejlepší lyžaře. Na všechny sjezdovky vás dopraví 270 moderních lanovek a vleků (90 sedačkových a 47 kabinkových, a dále 133 vleků, z toho 52 cvičných).

Výhodou je, že 90 % ploch všech sjezdovek (684 km2) je možné zasněžovat technickým sněhem. Proto se nemusíte bát, že nebude dostatek přírodního sněhu. Zázemí na horách najdou i příznivci běžeckého lyžování.

Nudit se rozhodně nebudete

Ovšem nejde samozřejmě pouze o sjezdovky, ale i další atrakce v rámci zážitků pěti smylů, díky kterým vaše dovolená nebude nudná. Například na královské lyžařské trase v Hochkönigu nebo na posedu v Grossarltalu se můžete rozhlédnout z instalovaných dalekohledů, nebo vyzkoušet hudební sjezdovku ve Schladmingu, rychlostní trať v Planai či masáže pro lyžaře u stanice lanovky Grafenberg ve Wagrainu. V Galstilandu ve středisku Galsterberg děti potkají Římany, Galy a zvířata, v Grossarltalu si zase vychutnáte ranní lyžování, kdy budete na svahu téměř sami.

Využijte výhodných balíčků

Výhodné jsou různé nabídky ubytování jako třeba Sixty Plus, kdy si za výhodných podmínek mohou zalyžovat senioři nad 60 let a jako dárek dostanou skipas. Další skvělou volbou je krátká dovolená 4:3, kdy v horách strávíte čtyři dny a noci, ovšem za cenu tří, což vám přinese 25% úsporu peněz. Ušetřit mohou i rodiny s dětmi. Výhodné je, vybrat si některý z balíčků ušitých na míru. Pro začátečníky se hodí Learn2Ski, v rámci kterého lyžařská škola vrátí peníze tomu, kdo po třech dnech výuky nezvládne sjet modrou sjezdovku.

Přes den lyže, večer termální koupel

Jenom samotný Gastein nabízí svým hostům 220 km sjezdovek, které jsou pravidelně udržovány. Na své si zde přijdou lyžaři, kteří si oblíbili freeriding, tedy lyžování v hlubokém sněhu ve volném terénu. Kdo si chce vyzkoušet netradiční zážitek, pro toho jsou přichystány sněžnice na toulky po krajině. Nechybí ani sáňkařské dráhy. V Gasteinu vyvěrá i sedmnáct horkých pramenů, takže až se přes den unavíte sportováním, můžete si večer dopřát koupel v termálních bazénech pro regeneraci.

Přesvědčte se na vlastní oči

Pokud byste se chtěli přesvědčit o tom, zda lyžování ve Skiamadé skutečně odpovídá vašim představám, můžete to udělat přímo ze svého pokoje. K dispozici je 3D panoramatická mapa, která vám dovolí si prohlédnout sjezdovky, vleky, lanovky i ubytování virtuálním pohledem. Stačí si stáhnout do počítače aplikace 3D Reality Map.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů