Zakynthos od 10 611 Kč
Zobrazit zájezdy

Zakynthos: Ráj na zemi, kde vám společnost budou dělat želvy

Zakynthos: Ráj na zemi, kde vám společnost budou dělat želvy

Není žádným překvapením, že se Zakynthos v posledních letech umístil jako jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku. Krásné pláže, podvodní jeskyně, horské vesnice, zbytky zajímavé minulosti a pohostinnost místních obyvatel z něj dělají opravdovou perlu Jónského moře. My vám poradíme, která místa stojí za vidění.

Objevte vrak pašerácké lodi

Velkolepý zážitek vás čeká na pláži Navagio. Jedná se o hlavní dominantu ostrova a pravděpodobně nejexponovanější zátoku celého Řecka vůbec. Někdy bývá též označována jako Pašerácká zátoka nebo pláž Ztroskotání, a to díky vraku, který se zde nachází již od roku 1980. Pašerácká loď jménem Panagiotis ztroskotala při velké bouři, když vezla několik tun ilegálně převážených cigaret a alkoholu. Dnes se opuštěná loď stala hlavní atrakcí, za kterou míří každoročně tisíce turistů. A jak se na pláž dostat? Jediným možným způsobem je plavba po moři. Zkušenější mohou vyrazit na vlastní pěst a pro ostatní jsou tu organizované výlety, při kterých navštívíte nejen pláž Navagio, ale také další zajímavá místa, jako například Modré jeskyně či pláž Xigia.

Stačí-li vám výhled na toto okouzlující místo, vydejte se autem na vyhlídku, odkud se vám naskytne dechberoucí podívaná. Přes celou skálu vede silnice, po které se dostanete na prostorné parkoviště a odtud je to na vyhlídku už jen kousek. Trochu více soukromí si užijete, když vyrazíte o něco dále po stezce lemované kameny a keři.

Navštivte unikátní Modré jeskyně

Fascinující Modré jeskyně vykouzlila příroda vlivem eroze ve vápencových útesech na severovýchodě ostrova. Jelikož je většina jeskyní přístupná pouze lodí, doporučujeme se nalodit v blízkém přístavu Agios Nikolaos. Na menších motorových člunech se můžete dostat dokonce i přímo do některé z nich. Zářivě bílé vápencové útesy a sluneční paprsky, které pronikají do průzračného moře, zde vytvářejí překrásnou modrou barvu. Modře se tu barví opravdu vše ve vodě, včetně vaší pokožky. Skvělou podívanou pak nabízí některé lodě, které mají prosklené dno a vy tak během plavby můžete pozorovat kouzelný podmořský život.

Vykoupejte se v přírodních lázních se sirnými prameny

Zbožňujete pláže a chystáte se jich vidět co nejvíce? Rozhodně nevynechejte malý zázrak jménem Xigia. Malou oblázkovou pláž poznáte již podle charakteristického zápachu sirných pramenů, ty pocházejí ze sousedních jeskyní. Navíc tam, kde se voda míchá, uvidíte téměř zakalenou mléčnou vrstvu. Pokud trpíte bolestmi kloubů nebo artritidou, říká se, že voda má léčivé vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit příznaky. Jestliže máte chuť na rychlý oběd u vody, k dispozici je malá taverna a parkoviště.

Vydejte se za dokonalou romantikou k majáku

Hledáte romantické místo, kde se svou drahou polovičkou můžete sledovat západ slunce nad mořem? Na celém ostrově snad neexistuje lepší místo než maják Keri. Dostanete se k němu po asi 2 km dlouhé asfaltové silnici, která vede z vesnice Keri. Samotná věž bohužel přístupná není, nebuďte ale zklamaní, hned kousek vedle je jedna z nejkrásnějších vyhlídek na celém ostrově. Vede k ní kamenitá pěšina a cesta vám zabere asi 10 minut. Pohled na strmá skaliska, vlnící se moře a rudý západ slunce vám vezme dech. V blízkosti majáku je parkoviště a restaurace s panoramatickým výhledem na bílé útesy Mizithres.

Užijte si plavání se želvami

Možnost zaplavat si se želvami je opravdu lákavá, co říkáte? Zakynthos je jedním z mála míst v Evropě, kde můžete spatřit vzácný druh želvy Caretta caretta neboli Kareta obecná. Narazit na ni není vůbec těžké, najdete ji v oblasti ostrůvku Marathonisi, v zálivu Laganas, na plážích Kalamaki, Sekania a Gerakas. Želvy se sem každý rok v průběhu léta vydávají klást svá vajíčka do hebkého písku, a tak se na plážích můžete setkat s dřevěnými ohrádkami s označením pro turisty, které mají za úkol chránit želví hnízda.

Jestliže se za želvami budete vydávat po moři, doporučujeme vyrazit s Levante Speedboat Excursions s kapitánem Spirosem. Majitel společnosti je známý tím, že dodržuje předepsané mořské zákony a k želvám přistupuje s ohleduplností a nijak je nevyrušuje. Počet želv se totiž každoročně zmenšuje, takže je třeba je chránit.

Řekněte si své „ano“ na ostrově Cameo

Malý ostrůvek Cameo leží v jižní části ostrova, mezi letovisky Laganas a Agios Sostis. Známý je zejména díky ikonickému dřevěnému mostu, který ho spojuje s pevninou. Je v soukromém vlastnictví, a tak zde zaplatíte vstupné, které však není nijak vysoké. Toužíte-li po svatbě u moře, je toto místo opravdu ideální. Najdete zde dva bary a malou pláž, která je přímo stvořená pro to, říct si zde své „ano“. V noci bývá celý ostrov i most romanticky osvětlen.

Přesvědčili jsme vás? Vyrazíte letos na Zakynthos, nebo se vydáte na jiný ostrov v Řecku?

Co říkají o ostrově cestovatelé?

Recenze ostrova Zakynthos

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů